Správna starostlivosť o športové oblečenie

Prvé jarné lúče vylákajú na čerstvý vzduch mnoho ľudí. Športové aktivity, dlhšie prechádzky či túry si žiadajú kvalitné oblečenie, pretože v tomto období je počasie veľmi vrtkavé – chvíľu svieti slnko, potom začne fúkať vietor, zamračí sa a spŕchne. Aby vaše outdoorové odevy nestratili svoje funkcie prirýchlo, musíte ich správne ošetrovať.

 

 

Zlepenie jednotlivých vlákien textílií totiž v praxi znamená stratu funkčnosti. Či by sa oblečeniu zišla nová impregnácia, zistíte podľa toho, že kvapky vody na ňom nevytvárajú malé perličky. Prostriedky Miele Impregnácia a Miele Outdoor sú určené na textílie z umelých a prírodných vlákien, najmä pre športové a outdoorové oblečenie, ktorým zaistia pôvodnú odolnosť voči vetru, vode i nečistotám. Výrobky neobsahujú optické rozjasňovače a látky, ktoré by zničili membránové oblečenie. Ocenia ich aj alergici a ochrancovia životného prostredia, keďže sú bez obsahu fosfátov. 

tekutý prášok miele carecollection outdoor

Zdroj: Shutterstock®

Dôležitý je aj postup. Po procese impregnácie usušte bielizeň v sušičke alebo ju vyžehlite, aby došlo k fixácii impregnačného prostriedku, čím sa výrazne predlžuje jeho účinnosť. V prípade, že vaša práčka nedisponuje programom prania „Impregnácia“, je možné použiť aj iný prací program a pridať impregnačný prostriedok namiesto aviváže.

 

Odporúčaná cena Miele Impregnácia: 18 €

 

Odporúčaná cena Miele Outdoor: 14 €

 

Výrobky si môžete zakúpiť osobne v showroome Miele na Plynárenskej 1 v Bratislave alebo prostredníctvom eshopu na adrese www.shop-miele.sk

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

12.03.2014 18:51

používam na pranie takéto špecialne prípravky a oblečenie neperiem ani v práčke

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE