Spríjemnite si letné horúčavy, dajte teplu červenú

 

Leto je sezóna dovoleniek. Pláž, slnko, more a teploty nad 30 stupňov v tieni. Za posledných pár rokov je podobná situácia aj na Slovensku.

 

 

Slnko a teploty v tieni nad 30 stupňov. Ponúkame Vám niekoľko riešení ako úspešne bojovať s vysokými teplotám.

 

Svieži vánok neucítite len pri mori, ale priamo vo Vašej obývačke

 

Je známe a vedecky overené, že ak dokážeme rozprúdiť vzduch do pohybu, tak nás dokáže ochladzovať aj keď má takú istú teplotu. K tomuto potrebujeme jednoduchý vynález známy ako ventilátor. Je cenovo dostupný a nevyžaduje žiadnu nadštandardnú údržbu. Za najlacnejšie ventilátory zaplatíte o niečo viac ako 6 eur. Cena za príjemne strávené poobedie nie je vysoká a Vy sa budete cítiť pohodlne, bez žiadneho zbytočného potenia alebo únavy.

ako sa v leto ochladiť

Zdroj: Shutterstock®

Dá sa povedať, že nástupcom ventilátora je klimatizácia.

 

Dnes už nemusíte požiadať firmu, aby Vám ju prišla namontovať. Jednoducho si zakúpite prenosnú klimatizáciu. Každá prenosná klimatizácia ponúka tri základné programy, ktoré účinne bojujú s horúcim vzduchom v každom dome a byte. Okrem chladenia si užívateľ dokáže vybrať medzi cirkuláciou vzduchu alebo jeho zvlhčovaním. Posledné dve menované činnosti nespôsobujú šok pre náš organizmus. Určite veľa z Vás pozná ten pocit keď vyjde z prechladenej a klimatizovanej miestnosti von, kde je teplota vzduchu vyššia. Týmto spôsobom dávame svojmu organizmu teplotné facky, z ktorých môžeme ochorieť. Preto to netreba s ochladzovaním miestností preháňať a teplotu znižovať len o niekoľko stupňov. Takýmto spôsobom sa vyhnete zbytočnému ochoreniu a maródke.

ako sa schladiť v horúčavách

Zdroj: Shutterstock®

Teplý a suchý vzduch dráždi naše dýchacie cesty

 

Každý z nás nemá možnosť bývať pri vode alebo tečúcej rieke, kde je vzduch nasiaknutý aj počas leta ako takou vlhkosťou. Slovensko nie je krajiny s plážami pri mori. No aj tak existuje spotrebič, ktorý dokáže aspoň z časti nahradiť spomínané miesta. Malý a tichý zvlhčovač vzduchu. Ceny začínajú od 20 eur.

ako sa schladiť v horúčavách

Zdroj: Shutterstock®

​Dostatok tekutín a dodržiavanie pitného režimu je samozrejmosťou na každý deň

 

Pite menej sladených nápojov a menej kávy. Čistá voda je ideálna. To sú už niekoľko rokov omieľané pravdy a tvrdenia odborníkov na výživu, ktorí radia ako udržiavať náš organizmus v chode aj počas tých najväčších horúčav. Ďalej odporúčajú piť ovocné šťavy alebo jesť ovocie a zeleninu, ktoré obsahujú veľa vody. Nezameniteľným odborníkom sú odšťavovače, ktoré nám uľahčia prípravu ovocných štiav z každého ovocia, či zeleniny.

ako dodržiavať pitný režim

Zdroj: Shutterstock®

Chýba Vám vo Vašom domove niektorý zo spomínaných produktov?

 

Myslíte si, že ich cena je vysoká a museli by ste na ne šetriť? Jednoduchšie a lacnejšie je objednať ich z intertového obchodu. Nikomu sa predsa nechce v letných horúčavách chodiť po obchodoch. Ak k tomu využijete napríklad zľavový kód na hej.sk, letné ochladenie bude ešte o niečo lacnejšie.

AKO SPRÁVNE ODŠŤAVOVAŤ

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

23.07.2015 10:44

klimatizáciu ani ventilátor doma nemáme a tak už ledva čakáme kedy sa ochladí :-)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

15.05.2016 20:47

klimatizacia e ventilator je vyborna vec, pokial nam nerobi problemy so zdravim

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE