Stalking - prenasledovanie partnera

Príbeh Navždy tvoj sa začína ako príjemná romanca s komickými prvkami. Judita sa v supermarkete zoznámi s Hannesom, ktorý ju očarí. Ale romanca čoskoro nadobudne kriminálny nádych

 

 

Najnovší román od autora bestsellerov Priateľ do dažďa a Siedma vlna. Daniel Glattauer je dobre známy aj na Slovensku a jeho novinka prekvapí neošúchanou témou – stalkingom, čiže prenasledovaním, ktoré sa stalo fenoménom dnešnej doby.

 

 

 

 

Príbeh Navždy tvoj sa začína ako príjemná romanca s komickými prvkami. Judita sa v supermarkete zoznámi s Hannesom, ktorý ju očarí. Ale romanca čoskoro nadobudne kriminálny nádych a končí sa ako psychotriler.

 

 

Stalking - prenasledovanie partnera

Judita je totiž presvedčená, že našla muža svojich snov. Hannes sa zdá byť dokonalý pozorný partner, ktorý vystihne a splní Judite každé želanie. Postupne sa vkráda do jej života, ovplyvní jej priateľov a rodičov a vyzerá to, že žije iba pre ňu. Juditu čoskoro jeho nekonečná láska začína dusiť, cíti sa okradnutá o súkromie a začína sa ho báť. Navrhne mu rozchod, ale Hannes sa nemieni vzdať. Prenasleduje ju na každom kroku, až sa Judita nakoniec psychicky zrúti a on ju má v hrsti.
 

Odteraz slovo „miláčik“ bude právom u nejedného čitateľa vyvolávať zimomriavky. Navždy tvoj je výborne gradovaný príbeh, ktorý vás vtiahne do deja až natoľko, že si budete dávať otázku: Je Judita paranoidná? Prečo odmieta svojho princa, ktorý to s ňou myslí vážne?
 

Posledné strany však rozlúštia záhadu, ktorú Judita podvedome tušila, ale nevedela rozumne vysvetliť...

 


Glattauerovi sa podaril ďalší geniálny kúsok – spojil romancu s krimitrilerom, pridal slovný vtip a to celé zabalil do výbornej štylistiky, takže kniha sa číta sama. „Ľúbostný román, ktorý sa zmení na triler, napísaný ľahko, vtipne, napínavo, ale aj zábavne,“ chváli novinku Die Presse a Stuttgarter Zeitung výstižne dodáva: „Temný tanec na okraji priepasti. Kniha, ktorú tak ľahko neodložíte."

 

 

Stalking - prenasledovanie partnera

 

 

 

 

Zdroj foto: www.thesun.co.uk, www.reputation.com
0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE