Susedské vzťahy s dieťatkom v paneláku

Bežný pouličný hluk má hodnotu okolo 50 decibelov. Pre porovnanie, detský plač sa pohybuje v rozmedzí 80 až 85 decibelov, čím sa suverénne radí k najostrejším zvukom vôbec. V anketách a prieskumoch sa – celkom oprávnene – pravidelne objavuje na top priečkach najnenávidenejších zdrojov hluku.

 

Bábätko je anjelik. Ale len do chvíle, keď spustí plač. Mladá rodinka žijúca v byte to skutočne nemá jednoduché. Na jednej strane dieťatko, ktorému ťažko racionálnymi argumentmi vysvetlíte, že budiť sa a nariekať osemkrát za jednu noc nie je najrozumnejší spôsob utužovania susedských vzťahov. Na druhej strane susedia, ktorí sa vždy radi pristavia pri kočíku, poochkajú, ako malý vyrástol, aké má „žlatučké“ nové dupačky a ako mu narástli vlásky. Ale keď im narušíte ich bytový komfort a chvíle ticha pri knihe prebijete úpenlivým plačom vašej ratolesti, začne vás trápiť otázka ako sa nestať štvancom vo vchode obytného domu.

 

Odporúčame prečítať:  Zdravé a moderné trendy pri výstavbe a rekonštrukcii

Susedské vzťahy s dieťatkom v paneláku

Zdroj: Shutterstock®

Našťastie existuje efektívny a navyše aj zdravý spôsob, ako vrátiť susedom úsmev na tvári. Moderné protihlukové riešenia ponúkajú neporovnateľne efektívnejšie výsledky ako penové štuple do uší, a nenarušia susedské vzťahy tak, ako dramatické búchanie na stenu či žalovanie na domových schôdzach.  

Zadovážte si do bytu Modrú akustickú dosku zo sadrokartónu od spoločnosti Rigips, takmer dokonalú „špongiu“ všetkých vašich hlasových prejavov. Od sprievodných tónov prípravnej fázy práce na bábätku, po testovanie kapacity pľúc batoľaťa. Zvuk nepohltí úplne, no vie ho eliminovať do takej miery, že prestane byť problémom a spadne do tolerovateľných decibelových levelov, kde sa stratí v sotva zaregistrovateľnom šume. Je vyrobená z kvalitného prírodného materiálu a obohatená o technológiu Activ'Air, ktorá čistí ovzdušie od formaldehydu.    

 

Odporúčame prečítať:  Decibely, o ktoré žiaden sused nestojí

Susedské vzťahy s dieťatkom v paneláku

Zdroj: Shutterstock®

Eliminujte hluk rýchlo, zdravo, ekonomicky, a predovšetkým – trvalo. Postaviť sadrokartónové priečky je naozaj jednoduché a zvládne to dokonca aj zručnejší domáci majster.

 

www.rigips.sk

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE