Tetovanie nemusí byť len pubertálnym výstrelkom

Tetovanie už dávno nie je znakom zločincov a ľudí na okraji spoločnosti. Ozdobiť svoje telo tetovaním si dnes dávajú aj mnohé slávne osobnosti či ľudia na vysokých pracovných pozíciách. Dôvodov je mnoho. Či už je to ozdobenie tela nejakým ornamentom, obrazom alebo citátom, taktiež môže vyjadrovať životný postoj alebo spomienku na niekoho blízkeho. To, či sa z tetovania neskôr stane chyba, ktorú ľutujete, záleží len od vás.

 

Nepodliehať módnym výstrelkom

 

Nechať si vytetovať čínske znaky na rameno len preto, že je to teraz v móde, nie je správny dôvod na tetovanie. Predtým, než sa rozhodnete takúto veľkú vec v živote podstúpiť (a ona veľká je, pretože je to na celý život), mali by ste dobre zvážiť, čo na svojom tele chcete zvečniť.

 

Mnohí ľudia si dávajú dátumy narodenia svojich blízkych, ich mená, obľúbené citáty alebo kresby, ktoré sa spájajú s ich životmi. Tetovania, ktoré niečo znamenajú majú pre človeka väčšiu hodnotu. 

 

 

Odporúčame prečítať: Oživte šatník veselými vešiakmi. Ako na ne?

Tetovanie

Zdroj: Shutterstock®

Tetovanie

Zdroj: Shutterstock®

Výber dobrého tetovacieho štúdia

 

Keď ste sa rozhodli, že tetovanie chcete, nasleduje fáza výberu dobrého salóna. Ak neviete podľa čoho vyberať, opýtajte sa niekoho blízkeho, ktorý už tetovanie má alebo čítajte recenzie a názory na internete. Netreba však veriť všetkému. Jeden názor od internetového anonyma by nemal rozhodnúť o tom, kde si svoje tetovanie pôjdete dať spraviť. Čím viac názorov, tým lepší obraz si môžete urobiť. 

 

 

Odporúčame prečítať: Klasika, ktorá nikdy nesklame – všetko o perlách

Tetovanie

Zdroj: Shutterstock®

Tetovanie

Zdroj: Shutterstock®

Zdravotné riziká?

 

Už dávno nie sme v dobe, kedy by vás od tetovania mohla odradiť možnosť nákazy žltačkou alebo AIDS. Profesionálne štúdiá majú vydezinfikované nástroje, používajú čisté ihly a sterilné prostredie je pre nich prvoradé. Pri tetovaní však neviete ako zareaguje vaše telo na atrament a môže prísť k nepríjemnej reakcii. Je to riziko, ktoré nie je vysoké, ale počítať s ním musíte. Je už na vás, či vám za to tetovanie stojí, alebo nie. 

 

 

Odporúčame prečítať: Pár tipov ako jednoducho zväčšíte byt

Tetovanie

Zdroj: Shutterstock®

Tetovanie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.pinterest.com

3 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

11.09.2015 13:49

niektoré tetovania sú skutočné skvosty :)

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

06.12.2015 19:20

Ja tetovanie nemusím,je to módny výstrelok.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

24.05.2020 14:58

Tiež ma v puberte lákalo tetovanie a teraz som rada, že som odolala a žiadne tetovanie nemám. Z odstupom času sa mi už nepáči, asi je pravda, že človek musí na všetko dospieť :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE