Tipy a nápady pre gazdinky

 

Máme pre vás tipy na 260 stranách, ktoré sú plné praktických rád a odporúčaní. Skvelá gazdinka vám ušetrí čas aj peniaze, a navyše s jej pomocou premeníte svoje byty a domy na kráľovský príbytok. Zvykne sa hovoriť, že dobrá rada nad zlato. A nie je nič lepšie, ako keď ich máte všetky pohromade.

 

 

 

Rady do domácnosti, tipy na upratovanie, triky pri starostlivosti o oblečenie, nábytok, ale aj účinné odstraňovanie škvŕn.

Viete, čo pomáha napríklad na škvrny na oblečení a na koberci? Základné tajomstvo spočíva v rýchlosti, aby škvrna nestihla vsiaknuť hlbšie a zaschnúť. 

 

Takže majte vždy po ruke prípravky, ktorú sa naozaj osvedčili: fľaša sódovky na rozpúšťanie škvŕn, papierové utierky, vínny ocot, citrón a soľ, glycerín, či mydlové vločky na chúlostivé látky.

 

Čokoláda na oblečení? Ihneď zoškrabte čo najviac čokolády, navlhčite teplou vodou a bóraxom (jedna lyžica bóraxu na pol litra vody) a vyperte ako zvyčajne. Prípadne zmiešajte dve lyžice bieleho vínneho octu s hrnčekom vody a tento roztok naneste na škvrnu. Vyperte v teplej vode.

 

Domov by mal byť miestom, kam sa rady vraciate z dnešného uponáhľaného sveta. Nie všetky však máme čas a energiu na to, aby domov pôsobil čo najpríjemnejšie. Ak však budete dodržiavať rady z knihy Skvelá gazdinka, veľmi jednoducho vytvoríte domov, na ktorý budete náležite hrdá.

 

Kniha ponúka cenné rady a tipy, ako sa v domácnosti zbaviť neporiadku a udržiavať ju v čistote. Odhaľuje tajomstvá, ako napríklad usporiadať doma večierok na úrovni, alebo vás naučí, čo urobiť, aby váš domov pôsobil čo najpriateľskejšie a najprívetivejšie. A to všetko pri minimálnych nákladoch!

ako pripraviť jednohubky

Zdroj: Shutterstock®

ako odstrániť škvrnu

Zdroj: Shutterstock®

Či ste žena v domácnosti, profesionálka alebo študentka a chystáte sa založiť si prvú domácnosť, kniha Skvelá gazdinka vám bude oddanou pomocníčkou a sprievodkyňou.


Pozrite si napríklad 10.kapitolu Starostlivosť a opravy.

gazdinka

Zdroj: Shutterstock®

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE