Tehotenstvo vo vyššom veku? Táto 56-ročná žena porodí dieťa svojmu synovi!

Tehotenstvo je nielen nádherným, ale aj náročným obdobím v živote azda každej ženy. To, ako bábätko v brušku rastie a vyvíja sa, je neopísateľný pocit. K záveru tehotenstva prichádzajú už tie najťažšie dni, ktoré dajú zabrať ako bábätku, tak i budúcej mamičke.

Pôrodom sa potom končí obdobie, ktoré ale zároveň odštartuje novú životnú kapitolu už s malým pokladom v náručí.

Na Slovensku je matkou žena, ktorá dieťa porodí. Taká je legislatíva, a preto v našich končinách nie je možné využiť „inštitút" či „služby" náhradnej matky. Čo si o tom myslíte vy? Je v poriadku, ak by vaše dieťa porodila iná žena? Názory po celom svete sa na túto tému rôznia. Istá Američanka je aktuálne náhradnou matkou, ktorá vynosí a porodí dieťa svojmu synovi a neveste. Aký na to majú dôvod?

„Náhradná" matka

V 90-tych rokoch minulého storočia sa táto téma dostala do povedomia po celom svete vďaka postave Phoebe zo seriálu Priatelia, ktorá vynosila a porodila trojičky pre svojho brata a jeho manželku.

V Amerike to nebolo a nie je ničím výnimočným! Z rôznych dôvodov ženy využívajú túto „službu" u iných žien, pričom v jednotlivých kútoch sveta sa nad tým dnes už nik nepozastavuje.

U nás je to nepredstaviteľná realita, aj keď, pravdupovediac, mnohým párom by zmena legislatívy priniesla riešenia zväčša zdravotných problémov u žien, ktoré nie sú schopné vynosiť a porodiť svoje vlastné dieťa, aj keď ich vajíčka sú v poriadku. Pretože v takýchto prípadoch sa, samozrejme, jedná o genetický materiál manželov či partnerov, ktorý sa „vloží" do tela inej ženy, ktorá dieťa po deviatich mesiacoch privedie na svet.

Odporúčame: Tieto celebrity vychovali slobodné matky. Aké bolo ich detstvo?

príznaky tehotenstva

Zdroj: facebook/NancyHauck

Keď matka porodí dieťa svojmu synovi

65-ročná Američanka Nancy Hauck zo štátu Utah čoskoro privedie na svet dieťatko a bude to jej vnúča! Vďaka umelému oplodneniu porodí bábätko svojmu synovi a svojej neveste, ktorí už síce majú štyri deti, avšak zo zdravotných dôvodov už pre nich nebolo možné mať ďalšie dieťa.

Syn Nancy, 32-ročný Jeff má spolu so svojou manželkou dva páry dvojčiat, ktoré sa narodili z umelého oplodnenia, a to po mnohých rokoch boja spojeným s neplodnosťou. Po poslednom pôrode sa Jeffova manželka dozvedela, že už nikdy nebude môcť mať ďalšie dieťatko.

Ich sen mať veľkú rodinu sa preto postupne rozplýval, a práve vtedy do toho vstúpila Nancy. Podujala sa na neľahkú a náročnú úlohu, pretože v jej veku je tehotenstvo pravdepodobne fyzicky náročnejšie, ako to býva v prípade mladších ročníkov. Naplno sa však prejavila láska matky, vďaka ktorej sa tak rozrastie ich rodina o ďalšieho člena.

Neprehliadnite: Raňajky sú dôležitým jedlom dňa. Sú však zdravšie tie sladké či slané?

rodina

Zdroj: facebook/NancyHauck

Keď je náhradná matka zároveň aj budúcou babičkou

Manželský pár, pre ktorý už nebolo možné mať deti, mal uložené embryá v reprodukčnej klinike, pričom ich chceli využiť všetky. Pomoc od svojej mamy a svokry, a zároveň aj starej mamy ich ďalších detí, prišla ako blesk z jasného neba.

„Nikdy mi nenapadlo, že by som po päťdesiatke ešte počala dieťa. Myslela som si, že to už ani nie je možné! Keď sa to podarilo, bola som neskutočne šťastná. Viem, ako veľmi si môj syn s nevestou priali ďalšie dieťa," povedala Nancy Hauck pre Daily Mail.

A aký bol v tomto prípade postup? „Dvanásť týždňov som brala rôzne lieky, pichala som si injekcie a nakoniec som podstúpila zákrok, pri ktorom vložili embryo do mojej maternice. O niekoľko týždňov neskôr som si urobila tehotenský test a bol pozitívny! Naposledy som bola tehotná pred dvadsiatimi šiestimi rokmi, takže som prirodzene mala obavy. Manžel je ale pre mňa veľkou oporou a zároveň verím, že všetko dobre dopadne," hovorí Nancy.

Odporúčame aj: Jesenné farby na vlasy: 5 trendov, ktoré sa oplatí vyskúšať v roku 2022

Úvodná foto: Zdroj - facebook/NancyHauck

1 komentár
Dušan Varga

Dušan Varga

30.10.2022 18:26

Toto sa mi zdá troška " pritiahnuté za vlasy. Súhlasím s vynosením dieťaťa náhradnou matkou, pomôže to bezdetným párom. Avšak tento pár už deti má a byť náhradnou matkou pre syna...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE