Slovenská módna dizajnérka – Gabriela Giotto – tá čo rozihrá svet všetkými farbami

Originalita, jedinečnosť a krása majú ešte stále tú magickú moc získať si našu pozornosť, hoci sme denne zaplavovaní reklamami, bilboardmi či obchodmi plnými tuctového tovaru. Takú čarovnú moc má nepochybne pestrofarebná a unikátna tvorba módnej dizajnérky Gabriely Giotto.

 

Skĺbenie umenia a biznisu. Predtým, ako sa rozhodla ísť vlastnou cestou a plniť si svoje sny, pracovala v dvoch medzinárodných spoločnostiach ako PR manažérka a následne stála ako Marketingová manažérka pri otvorení troch nových kasín nadnárodnej spoločnosti Olympic Casino Slovakia. Aj vďaka týmto skúsenostiam dokáže skĺbiť umenie a biznis. „Je to kombinácia využitia kvalít ľavej a pravej hemisféry. Aj v biznise je potrebné byť kreatívny a empatický v komunikácii. Naopak, v umení je dôležité zostať koncepčný,“ hovorí Gabriela Giotto.

gabriela giotto slovenská módna dizajnérka

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa z Gabriely Horváthovej stala Gabriela Giotto?

 

Po období, keď som napĺňala korporátne ciele, nadišiel čas, aby som si naplnila konečne tie vlastné. Predtým som stále vsádzala čisto na pragmatické rozhodnutia v živote a ignorovala som akoby silu môjho vnútorného hlasu, ktorý som pre hektiku, v akej som žila, ani nepočula. Ešte počas pôsobenia v manažmente som začala vystavovať obrazy. Po troch rokoch výstav, kedy moje obrazy putovali po biznis centrách v Prahe, Košiciach i Bratislave, som si položila kľúčovú otázku: Kto bude v 21.storočí ešte chodiť do galérií? A tam niekde vznikla myšlienka začať skrášľovať predmety dennej spotreby. Ako správna marketingová manažérka som chcela osloviť väčší počet ľudí, ako len minoritnú skupinu milovníkov umenia. To bol jeden z dôvodov, prečo som sa pustila do vytvárania vlastnej dizajn značky.

 

 

Aké boli začiatky tvojej tvorby?

 

Som humanitne vzdelaný človek, takže som sa rýchlo musela zorientovať v rozličných technológiách. Nikdy nezabudnem na svoju úplne prvú módnu prehliadku :) Išlo o prezentáciu mojej prvej čierno-bielej kolekcie dizajn tričiek a tuník. Istý čas trvalo, než som našla vhodnú technológiu, aby som dokázala svoje plnofarebné obrazy prenášať na látky. Pretože moja tvorba bola vždy najmä o farbách. Začiatky boli dosť náročné a bolo potrebné vyrovnať sa s určitým druhom neistoty vo svete umenia. Túžba tvoriť je a bola však u mňa vždy silnejšia.

gabriela giotto slovenská módna dizajnérka

Zdroj: Shutterstock®

Aká filozofia sa ukrýva za tvojou tvorbou?

 

Krása je v oku toho, kto sa pozerá. Neboli by sme schopní rozpoznať niečo krásne, ak by krása nebola súčasťou nášho vlastného vnútra. Čiže moja tvorba chce byť akousi pripomienkou krásy v každom z nás. To je jeden z rozmerov mojej tvorby. Vnímanie krásy (či je to už príroda alebo umenie, móda) nás dostáva do prítomného okamihu a to je zdroj relaxu a terapie. Keď človek uvidí niečo krásne, povie „Jéééj“ a začína automaticky vibrovať na vyššej frekvencii, čo má za následok harmonizáciu jeho bytia. Moja tvorba chce prinášať pozitívne vibrácie, ktoré ľudí naladia tým želaným spôsobom.

 

 

Čo všetko u teba v ateliéri môžeme nájsť? (čo všetko tvoríš)

 

V rámci portfólia mojej dizajn značky Gabriela Giotto Fashion nájdete obrazy, kolekcie dámskych šiat, kabátov, limitované edície spodného prádla a plaviek, (ktoré som vytvorila špeciálne v spolupráci s renomovanou značkou Lamarc), originálne dizajn šatky, štóly, šále, sady kávových šálok, poháre na neálko, café latte, vínové či whiskey poháre, dekoratívne vankúšiky, závesy, atď. Pre pánov som vytvorila limitovanú edíciu pánskych košiel, tiež aj prvé prototypy kravát, šálov či elegantných vreckoviek do oblekov.

gabriela giotto slovenská módna dizajnérka

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa môžu čitateľky dostať k tvojim krásnym dielkam?

 

Keďže ste online portál, začnem s mojou webstránkou www.gabriela-giotto.sk a Facebook dizajn stránkou Gabriela Giotto Fashion, kde sa dajú moje veci priamo zakúpiť a budú Vám doručené poštou. Ak radi navštevujete nákupné centrá, tak dávam do pozornosti predajne Lamarc v Polus City Center a Bory Mall, kde je aktuálne v predaji limitovaná edícia môjho dizajn spodného prádla, plaviek, ale aj výber z mojej kolekcie originálnych šatiek a šálov.

 

Ktorá spolupráce so známymi osobnosťami v tebe zanechali najsilnejšie spomienky?

 

Za tie tri a pol roka je ich dosť veľa. V úvode bola hlavnou tvárou mojej značky krásna hudobníčka z Cigánskych Diablov Silvia Sarkozi. Poznali sme sa z videnia už zo študentských čias. Vždy sa mi páčila ako žena a napriek veľkej popularite zostala v mojich očiach sympaticky skromná. Rovnako jej talentovaná dcéra Vanessa, tá, keď stojí pred fotoobjektívom či na móle, je to rodená modelka. Na mojich foteniach či módnych prehliadkach nikdy nechýbali viaceré známe tváre, pretože medzi našimi herečkami, speváčkami či moderátorkami je veľa krásnych žien: Natália Hatalová, Katarína Ivanková, Karin Haydu, Petra Palevičová, Barbora Žilecká, atď. Z mužských modelov spomeniem slovenského jóga guru Fredyho Aysiho, herca Braňa Deáka, huslistu Štefana Picúra Banyaka, či sólistu metropolitnej opery New York Štefana Kocána. Moje dizajn košele tiež rád nosí známy moderátor a gurmán Justin Topoľský.

gabriela giotto slovenská módna dizajnérka

Zdroj: Shutterstock®

Prečo všade záplava pestrých farieb?

 

Odjakživa som túžila žiť pri mori v krajine, kde je celý rok slnečno a teplúčko. Od malička som veľa cestovala, neskôr robila sprievodkyňu/delegátku v Grécku, Španielsku, potom hovorkyňu a PR manažérku SkyEurope a najviac sa mi zapáčili najmä južanské destinácie, kde to hýrilo farebnými kvetmi, palmami, architektonickými dekoráciami. A keďže mi to u nás na Slovensku chýbalo (veď naša Bratislava je taká šedivá), tak som to preniesla do svojich obrazov a následne aj do svojich dizajn umeleckých výtvorov. Farby symbolizujú pre mňa energiu radosti, slnka a optimizmu.

 

 

Kde okrem Slovenska už poznajú tvoju tvorbu?

 

Najväčší úspech mali najmä moje výstavy obrazov spojené s módnymi prehliadkami v Prahe v Českej Republike a Beirute, tzv. Paríži Východu v ďalekom Libanone. Na pôde prestížnej Americkej univerzity sa pred Bejrútčanmi predstavili českí hudobníci jazzbandu Milana Svobodu a slovenskú kultúru som mala česť reprezentovať ja. Išlo o výnimočné podujatie, ktoré organizovala slovenská ambasáda spolu s českým veľvyslanectvom pri príležitosti 24. výročia osláv Nežnej revolúcie a 20. výročia vzniku Slovenskej republiky. Na Blízky východ sme tak priniesli kúsok slovenského umenia a kultúry. "V Bejrúte je obrovská konkurencia vychýrených dizajnérov ako je Elie Saab a Georges Chakra. Preto tu môže preraziť iba ten, kto príde s výnimočnou tvorbou, takou, ako má Gabriela,” povedala po originálnej prehliadke libanonská odborníčka na módu Hadia Sinno.

gabriela giotto slovenská módna dizajnérka

Zdroj: Shutterstock®

Čím nás tento rok prekvapíš? Čo pripravuješ?

 

Pripravujem veľa nových vecí. Spomeniem projekt s kubánskym veľvyslanectvom, mexickým konzulátom, taktiež som odštartovala už spomínanú úspešnú spoluprácu s renomovanou značkou spodného prádla Lamarc. A viac nechcem prezrádzať, lebo potom by to už nebolo prekvapenie smiley

 

 

Aké rituály krásy obľubuješ?

 

Pri svojich početných aktivitách mi nezostáva veľa času pre seba. Každopádne nevynechám raz do mesiaca kaderníčku a najviac zo všetkého asi milujem thajské masáže. Po hodinách kreslenia, maľovania a sedenia za počítačom najviac trpí môj chrbát, preto je pre mňa nevyhnutnosťou masáž, pri ktorej úplne zrelaxujem a vypnem. No a keď mám nejakú módnu prehliadku, niekedy zostane okrem modeliek čas aj na môj visage improvement smiley

gabriela giotto slovenská módna dizajnérka

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa staviaš k aktuálnemu pohľadu na krásu žien?

 

Každá doba má svoje parametre a ideály krásy. Ak sa však na ženskú krásu máme pozrieť z nadčasového hľadiska, tak vždy bude platiť Senecov múdry výrok, že „chybou tela sa duša nezohaví, ale krásou duše sa zdobí i telo". Krása musí vychádzať a vyžarovať zvnútra. Práve vhodný výber oblečenia má za úlohu zvýrazniť naše prednosti a zakryť mierne nedostatky. Myslím, že časom každá žena príde na to, čo jej najviac svedčí, v čom sa cíti prirodzene. To je zárukou toho, že z nej bude vyžarovať vnútorná spokojnosť.

 

 

Čo podľa teba najviac definuje ženu?

 

Som presvedčená, že hlbší význam odvekej túžby ženy byť krásnou, páčiť sa a priťahovať pozornosť okolia, spočíva v túžbe po láske. Preto jeden francúzsky návrhár povedal, že najkrajšími šatami ženy je milovaná náruč muža. Vraví sa tiež, že prvý polčas svojho života musí byť žena krásna, aby bola milovaná. Druhý polčas musí byť milovaná, aby bola krásna. A ja dopĺňam, že osvietená a zrelá žena miluje seba samú natoľko, že je krásna a žiari stále.

 

gabriela giotto slovenská módna dizajnérka

Zdroj: Shutterstock®

Čo by si odkázala našim čitateľkám?

 

Najlepšia investícia je do seba samej. Najcennejšie čo máme, je naša životná energia. Už Konfucius povedal „Nájdi to, čo miluješ najviac na svete a už nikdy nebudeš musieť pracovať.“ Hoci budeš musieť drieť ako blázon, dodávam, ale už to nebudeš považovať za povinnosť, ale radosť. Činnosť, ktorú milujeme, nás dobíja energiou. Tí, čo vibrujú na nižších frekvenciách a ktorých konanie je vedené egoistickými zámermi, tí vyvolávajú rôzne umelé konflikty, aby si odčerpali energiu z iných.

 

O akých ľuďoch zvykneme hovoriť, že sú charizmatickí? O tých, ktorí sú v 5D, t.j. v dávajúcej energii. Vedia sa dobíjať z toho, čo robia, z vesmírnej energie. Krása je charizmatická!

 

 

Milá Gabika, ďakujeme ti za príjemný rozhovor, v ktorom si určite každá jedna z čitateliek nájde myšlienku, ktorá ju osloví, aspoň tak silno, ako nás oslovili tvoje krásne pestrofarebné umelecké aj módne diela...  Aj v tomto roku ti prajeme veľa úspechov a budeme sa tešiť opäť niekedy nabudúce, keď nás vpustíš do tvojho sveta plného energie, slnka a lásky :)

 

 

A na záver si vychutnajte kolekciu krásnych zimných kabátov od Gabriely Giotto:

gabriela giotto zimné kabáty

Zdroj: Shutterstock®

gabriela giotto zimné kabáty

Zdroj: Shutterstock®

gabriela giotto zimné kabáty

Zdroj: Shutterstock®

gabriela giotto zimné kabáty

Zdroj: Shutterstock®

gabriela giotto zimné kabáty

Zdroj: Shutterstock®

gabriela giotto zimné kabáty

Zdroj: Shutterstock®

gabriela giotto zimné kabáty

Zdroj: Shutterstock®

gabriela giotto pánske šály

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

25.02.2015 16:32

zaujímavé kúsky, určite by som si našla aj niečo pre seba

Vaše meno:

Katarína

Katarína

09.03.2016 19:38

Mňa oslovil len ten červený kabát

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE