Tajomstvá pleti Karin Haydu: Aký je jej recept na krásu a zdravie pleti

Keď sa povie meno Karin Hajdu, väčšina z nás si predstaví krásnu, štebotavú Slovenku, ktorá, bohužiaľ, väčšinou vo svojej hereckej práci stvárňuje pekné mršky a sebavedomé ženy. Ona ale taká v skutočnosti nie je. Zistili sme to vďaka opakovanej osobnej skúsenosti. Krásna slovenská herečka oplýva príjemnou veselosťou, srdečnosťou, dokonca zakaždým boduje vo vedomostných súťažiach a nemá žiadne maniere. Nebojí sa sama tvoriť svoj štýl, či postarať o make-up a vlasy, zatiaľ čo jej kolegyne presedia u vizážistov a štylistov celé hodiny. Aký je jej recept na krásu a zdravie pleti, nebolo vôbec ťažké od nej vymámiť. Najmä po tom, čo sa rozletel chýr, že ju oslovila prírodná nemecká kozmetická značka do slovenskej kampane.

Karin, stala si ambasádorkou prírodnej krásy a prírodnej kozmetiky. Dávnejšie som videla v televízii jeden rozhovor, kde Ťa moderátorka podpichla, či nie sú za Tvojím vzhľadom predsa len nejaké malé estetické úpravy a ty si to odmietla. Stále to platí? Stále si stopercentne prirodzená?

Áno! Som za prirodzenosť a za dôstojné starnutie. Zatiaľ som pár rôčkov po 40-tke, mám presne 43 rokov a za svoj vek sa nehanbím. Nepodstúpila som žiadne invazívne zákroky a ani to neplánujem urobiť. Mám svoje nechty, prsia aj pery. Zatiaľ to s tým pohľadom do zrkadla zvládam.

Pozri aj: Kožený blejzer z ulice: Jediný módny kúsok, ktorý musíš nosiť túto jeseň aj ty!

Čím to potom je, že tak skvelo vyzeráš?

Ďakujem veľmi pekne za pochvalu! Musím sa však priznať, že v starostlivosti o pleť som bola veľmi neporiadna. Spamätala som sa až tesne pred štyridsiatkou, vtedy som bola prvýkrát aj na kozmetike. Aj prvé krémy na tvár som začala používať veľmi neskoro, tie som pridala ku starostlivosti o pleť až po tridsiatke. Boli to bežne dostupné krémy z drogérie. Nič špeciálne. Vtedy som bola taký ten bežný komerčný spotrebiteľ. Nikdy som nič nepreháňala. Všetci vieme, že najdôležitejšie sú aj tak dostatok spánku a vody. Taktiež mi bol vždy blízky šport, som veľmi energický človek.

Poďme na to teda od začiatku. Ako potom vyzerala tvoja starostlivosť o pleť, keď si mala dvadsať rokov?

V dvadsiatke som veľmi neriešila. Používala som len dekoratívnu kozmetiku, žiadnu starostlivosť o pleť. Čo teraz ľutujem. Moja dcéra má 17 rokov a už teraz jej prízvukujem, aby v tom bola dôslednejšia, aby sa zakaždým poriadne odlíčila. Tohto pravidla som sa našťastie držala aj ja. Nikdy som nešla spať bez toho, aby som sa poriadne neodmaľovala. Aby bola pleť maximálne čistá, okrem odličovania kozmetickým tampónom, som si dočistila pleť ešte dôslednejšími hubkami. A to bolo v dvadsiatke všetko, čo som pre seba urobila.

Je niečo, čo by si už nikdy nevyskúšala alebo nepodstúpila?

Asi by som už nikdy nešla na také to bežné čistenie pleti kozmetičkou. Po takomto ošetrení sa moja pleť spamätávala niekoľko týždňov. Aj preto som si začala ošetrovať pleť sama, doma, pred veľkým zrkadlom. Mladým ženám by som naozaj chcela poradiť, aby nič nepreháňali. A tiež, aby nepodstupovali experimenty s pleťou, ktoré im nie sú z rôznych dôvodov príjemné. Na to, aby žena vyzerala dobre, potrebuje dostatok spánku, výživu a hlavne cítiť sa psychicky v pohode. Ak sa žena necíti dobre, nebude ani dobre vyzerať.

Pravda. Prebrali sme časy minulé, ako vyzerá Tvoja ranná a večerná pleťová rutina dnes?

Každé ráno si pleť najskôr vyčistím. Aj počas spánku naša pokožka pracuje, preto po zobudení pleť dôkladne vyčistím jemným čistiacim mliekom. Začínam vlažnou vodou a končím teplou, aby sa pleť prehriala a otvorili sa póry. Vtedy pleť lepšie prijíma aktívne účinné látky z krémov. Aplikujem si sérum z línie SYSTEM ABSOLUTE od ANNEMARIE BÖRLIND. Potom príde na rad denný krém a starostlivosť o očné okolie z tej istej línie.

Inak čo sa týka starostlivosti o pleť, ale aj oblečenia či parfumov, som taká konzerva. Ostávam verná jednej značke. Podobne to bolo aj s dekoratívnou kozmetikou, roky som používala jednu značku, ale zistila som, že nebola dostatočne kvalitná, hlavne čo sa týka krytia nedokonalosti pleti. Musím preto oceniť tiež prírodnú dekoratívnu kozmetiku. Anti-aging make up od ANNEMARIE BÖRLIND poskytuje dokonalé krytie a hlavne zakryje pehy, ktoré na sebe neznášam. Som z toho mejkapu nadšená.

Dnes tu sedíme preto, že nás spája náklonnosť k prírodnej kozmetike. Vnímaš priamo na svojej tvári rozdiel medzi prírodnou a konvenčnou kozmetikou?

Teraz nejdem chváliť prírodnú kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND len preto, že som tvárou ich anti-aging línie SYSTEM ABSOLUTE. Bola by som vďačná za to, keby mi niekto o nej povedal už skôr. Je na trhu už 60 rokov a ja som sa o nej dozvedela prvýkrát len pred rokom. Ľudia sa ma teraz na ňu často pýtajú a ja im samozrejme vďačne odpoviem. Nestala som sa totiž ambasádorkou hneď, predchádzali tomu mesiace skúšania a testovania. Som za ňu naozaj vďačná a bola som veľmi prekvapená, aká je kvalitná.

Kedysi som používala tie klasické drogérkové produkty. Konvenčné krémy síce pleť hydratovali, ale ja mám citlivú pleť. V detstve som bola atopik, mala som zakázané zvieratá, ktoré milujem. Dokonca som nesmela jesť niektoré druhy ovocia, ale samozrejme, že nič z toho som nedodržiavala. Atopický ekzém mi v puberte odišiel.

Keď som však používala klasickú konvenčnú kozmetiku, často ma trápilo akné. Keď som začala používať nemeckú prírodnú kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND, akné zmizlo a dokonca sa mi zredukovali vrásky. Už som vyskúšala dve anti-aging línie od ANNEMARIE BÖRLIND - líniu NATUROYALE a SYSTEM ABSOLUTE. Ostala som zatiaľ pri anti-aging línii SYSTEM ABSOLUTE proti vráskam. A z línie NATUROYALE som si ponechala sérum.

Zaujme ťa: Domáci celotelový tréning pre každého, kto chce schudnúť: Nepotrebuješ žiadne pomôcky!

Ako si na tom so stravovaním, nemohlo sa tiež podpísať na zlom stave pleti?

Priznám sa, detailne som po tom nepátrala. Hovorí sa, že vyrážky od nosa dole znamenajú problém s trávením. A áno, nestravujem sa vždy ukážkovo. Som všežravec, milujem mäso a jem ho každý deň. A síce uznávam zdravý životný štýl, no ja si rada doprajem klasiku. Varím a pečiem od svojich desiatich rokov. Som labužník, milujem perkelty, guláše, lokše či segedín. Nikdy som nedržala diéty a nikdy som nepatrila ani k supermodelkám, mám skôr plnšiu postavu. Ale nikdy mi to ani nevadilo. Dokým zapnem svoje obľúbené rifle, je všetko po tejto stránke v poriadku.

Ok, vráťme sa teda späť. V čom teda vidíš rozdiel medzi prírodnou kozmetikou ANNEMARIE BÖRLIND a ostatnými prírodnými značkami?

ANNEMARIE BÖRLIND má vynikajúci koncept produktových línií. Obsahujú produkty od čistenia pleti, rôzne toniká, denné krémy, nočné krémy, starostlivosť o očné okolie. Ja mám veľmi citlivé očné okolie a čistiace produkty ANNEMARIE BÖRLIND ich absolútne nedráždia. Značka ANNEMARIE BÖRLIND má bohatú ponuku špeciálnej a intenzívnej starostlivosti o pleť. Odkedy túto značku používam, nemám podráždenú pleť. Je upokojená.

Často používam hyalurónové očné obklady. Hlavne vtedy, keď som spánku veľa nedala a potrebujem vyzerať sviežo. Rýchlou pomocou proti vráskam je anti-aging krémová maska a pod ňu si dávam intenzívny koncentrát prírodných anti-aging látok BEAUTY SHOT Revitalizer. To je moja absolútna topka. Mám rada aj regeneračné sérum anti-pollution.

No dlhodobo zbožňujem aj anti-aging krémovú masku, ktorú používam hlavne vtedy, keď mám unavenú pleť. Dávam si ju hocikedy cez deň, ale hlavne na noc. Je totiž nezmývateľná. Ráno sa potom môžem tešiť z vyhladenej pleti a zredukovaných vrások. Vlastne milujem celú líniu SYSTEM ABSOLUTE. Každý produkt má to svoje opodstatnenie a účinok.

Spomínala si, že si nočná sova. Ako to, že nemáš žiadne vačky a kruhy pod očami?

Lebo som si dala tie hyalurónové očné obklady! (Smiech) Naozaj chodím neskoro spávať. Keď odohrám predstavenie, som nabudená a chcem niečo robiť. Ale väčšinou som na ten akčný nočný život sama. Pred polnocou som išla spať naposledy asi na základnej. Väčšinou sa do postele ukladám okolo jednej nadránom a ráno aj skoro vstávam. Musím Vanesku zaviesť do školy. Ale keď nemusím, som schopná spať aj do jednej poobede.

Môžeš nám ešte prezradiť, na čom aktuálne pracuješ a aké máš plány do budúcna?

Určite budem stáť na tých doskách, čo znamenajú svet. Účinkujem v 9 tituloch v divadlách Aréna, La Komika a v divadle Teatro Wüstenrot. S týmto divadlom prídeme do všetkých slovenských krajov. No a práve som dotočila jeden internetový seriál a v spolupráci s televíziou natáčame seriál, ktorý sa onedlho dostane na obrazovky. Do toho mám ešte nejaké moderovačky, ale keďže situácia s koronavírusom je taká, aká je, uvidíme, čo nám blízka budúcnosť prinesie.

Neprehliadni: Vieš, čo spôsobuje vitamínová podvýživa? Pozor, môže byť smrteľná!

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

23.09.2020 07:09

Výborný článok, ďakujem!

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

25.09.2020 22:24

Obdivujem Karin

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

26.09.2020 22:02

Na Karin sa mi páči,že je za prirodzenosť a za dôstojné starnutie.Je nádherná aj bez plastík.

Vaše meno:

Marta Hollá

Marta Hollá

18.10.2020 12:56

ja práve od nich používam sérum z orosených kvetov a je super. pleť je naozaj krásne jemná a hydratovaná

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE