Ako zahnať nudu? Toto sú TOP aktivity počas zimy!

Ste dušou aj telom deti leta alebo jari? Potom v zimnom období pravdepodobne trpíte. Studené mrazivé počasie láka opustiť svoje príbytky zväčša len nadšencom zimy a zimných športov. Ak k nim nepatríte a vo svojom byte alebo dome ostošesť kúrite, predstava dlhých zimných večerov vás možno miestami desí. Prinášame vám pár tipov, ako sa nenudiť a stráviť ich čo najefektívnejšie.

Rodinné korene

Spoznávajte svojich predkov. Začnite si vytvárať svoj rodostrom. Zavolajte tete, starej mame, bratrancovi z druhého kolena. Pátrajte, sondujte, zahrajte sa na detektíva. Možno budete prekvapené, aké široké vetvy má vaša rodina a do ktorého storočia až siahajú.

Odporúčame: Sušené kvety v dome – ÁNO či NIE? Sú zdrojom zlej energie?

spoločenské hry

Zdroj: Shutterstock®

Návrat k spoločenským hrám

Vytiahnite z pivnice zaprášené škatule s nápismi ako Človeče, nehnevaj sa či Dostihy. A ponorte sa so svojimi najbližšími opäť do starých dobrých čias. V dnešnej dobe sa opäť rozmáha trend spoločenských hier, kariet, šachov, domina či pexesa. Je jedno, ktorý druh si vyberiete, podstatné dokonca nie je ani víťazstvo. Pointa je nesedieť nečinne pri zapnutej televízii a hltať všetko, čo vám ponúkne. Znovuobjavené čaro z jednoduchých hier pochytí zaiste nielen vás a možno až natoľko, že pod vianočným stromčekom si nájdete aj nejakú tú novinku z hračkárstva.

Spomeňte si na svoje hobby z minulosti

Iste má každá z vás niečo, čo rada robila v detstve či mladosti. Avšak pracovný kolotoč, rodina, deti, manžel, nedostatok času, to všetko sa mohlo podpísať na tom, že ste svoje obľúbené hobby potlačili do úzadia a časom sa z neho stala zabudnutá trinásta komnata. Dlhé zimné večery, keď sú deti zalezené vo svojich izbách a vaša drahá polovička fandí futbalu sú ideálne na návrat k tomu, čo vás vždy bavilo a napĺňalo.

starostlivosť o telo

Zdroj: Shutterstock®

Starajte sa o seba

Mnohí majú pocit, že čas v poslednej dobe priam letí. 24 hodín je obvykle veľmi málo na to, čo všetko by sme v daný deň chceli naozaj postíhať. Pokúste sa preorganizovať si svoj každodenný režim a v prípade návalu povinností skúste trochu zľaviť aspoň počas blížiacich sa sviatkov. Doprajte si aj niekoľko hodín v kúpeľni a okrem dokonalej manikúry a pedikúry dožičte svojmu telu pravidelný relaxačný kúpeľ, svojim vlasom toľko sľubovaný zábal, svojej pleti hoc aj doma vyrobenú pleťovú masku z prírodných surovín.

Hand made

Len málokto dnes nepozná tento pojem. Láka vás hlina, bavlna, šperky? Začnite s výrobou, pokojne aj doma na kolene. Možno v sebe objavíte skrytý talent a minimálne tak budete mať milé darčeky pre svojich najbližších či vlastnoručne vyrobené vianočné ozdoby alebo bytové dekorácie.

blogovanie

Zdroj: Shutterstock®

Založte si blog

Blogovanie nie je len pre mládež. Pokiaľ rady píšete a máte o čom, smelo do toho. Varenie, výchova, zdravie, móda, deti – to je len hŕstka tipov na témy, ktorým sa na svojom blogu môžete venovať. Počúvnite svoju intuíciu a bez hanby vkročte do internetového sveta. Kto vie, možno nakoniec neostanete len pri blogovaní z nudy, ale stane sa pre vás táto činnosť platenou prácou. 

Pozri aj: Čo spôsobuje nadváha a obezita? Následky môžu byť skutočne vážne!

3 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

19.01.2014 13:33

tak toto slovo je pre mňa neznáme že nudiť sa je jedno či je zima alebo leto ked sa chce robota sa vždy nájde

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

24.01.2014 12:50

Nemám čas na nudu, je to ešte stará škola.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

01.11.2014 16:42

ja som dieťa leta a v zime skôr čítam knihy,

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE