Kate a William. Rozprávkový príbeh?

Bolo to obyčajné dievča zo strednej vrstvy. Nikdy ani nepomyslela na to, že sa stane súčasťou kráľovskej rodiny...a raz dokonca kráľovnou!

 

Po svadbe Kate Middletonovej a princa Williama, budúceho kráľa Spojeného kráľovstva, sa začala písať nová kapitola britských dejín. Kate sa stala od sedemnásteho storočia prvou neurodzenou ženou, ktorá sa vydala do kráľovskej rodiny.

 

O tom, kadiaľ viedla jej cesta do kráľovskej rodiny a čo sa deje za múrmi Kensingtonského paláca, rozpráva nová kniha Kate – budúca kráľovná. Je nepochybné, že Kate svojím príchodom oživila britskú monarchiu a jej členovia vzápätí zaznamenali vzkriesenie popularity, v ktorú po smrti Diany, princeznej z Walesu, v roku 1997 už nedúfali. 

 

Odporúčame prečítať:  Legendárny Džínsový denník pokračuje!

 

 

Kate si okamžite podmanila verejnosť aj médiá a zabezpečila si miesto v dejinách tým, že dala život princovi Georgeovi z Cambridgea. Teraz čelí výzve vychovávať syna pred pozornými zrakmi celého sveta.


Ako sa teda plaché dievča zo strednej vrstvy dostalo do kráľovskej rodiny?


Expertka na kráľovskú rodinu, redaktorka Mail on Sunday Katie Nichollová zmapovala ľúbostný vzťah Williama a Kate od úplného začiatku a ich rozprávkovému príbehu vdýchla život.

 

Bola to bizarná skúsenosť a Kate si na ňu stále nedokázala zvyknúť. Ako prepínala spravodajské kanály, všade bol prvý v správach jej priateľ. Svoju prvú samostatnú zahraničnú cestu ako predstaviteľ kráľovnej podnikol William na Nový Zéland a ako kládol vo Wellingtone veniec červených kvetov na počesť 60. výročia ukončenia druhej svetovej vojny. Kate sa na to pozerala so zmesou úcty a pochybností.“

 

Odporúčame prečítať:  Novinka od autora hitu Na vine sú hviezdy

 

Zavedie vás aj za palácové múry a odhalí výcvik, ktorý Kate absolvovala. Opisuje ľúbostné vzplanutia i sklamania dvojice, ktoré sa celý čas odohrávali pod drobnohľadom tisícov kamier a fotoaparátov.

 

Úryvok z knihy Kate – budúca kráľovná:
...keď sa o niekoľko rokov neskôr filmový materiál dostal na YouTube, spôsobil rozruch. Zrnité domáce video zachytáva trinásťročnú Kate, ako sa rozpráva s vešticou v šatke a s veľkými zlatými kruhmi v ušiach.
„Zamiluje sa do mňa?“ spytuje sa Kate, keď jej povedala, že sa stretne s bohatým statkárom menom William.
„Pravdaže áno,“ odpovedá veštica.
„A ožení sa so mnou?“, pýta sa Kate.
„A ožení sa s tebou,“ odpovedá veštica, keď jej číta z dlane.
„To je to, o čom som odjakživa snívala,“ zveruje sa Kate obecenstvu a za smiechu pokračuje, „Ó, ako mi búcha srdce.“
A ako bolo predpovedané, mladý muž menom William požiadal neskôr na kolenách Kate o ruku.

 

Odporúčame prečítať: Tamara Heribanová o ochladení citov

 

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

30.10.2014 12:51

krásna dvojica snáď im do vydrží navždy

Vaše meno:

Lenka

Lenka

30.10.2014 21:18

Kto vie, prečo sú takí strašne populárni napríklad u nás?

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE