TEST: Avon lícenka

Lícenka je taký malý zázrak, pretože práve ona dokáže z mdlej tváre bez života, vyčarovať na tvári "život" - zdravý a krásny tón pleti.

 

Viete, každý jeden krok v líčení má svoj určitý zmysel. Pri nanášaní mejkapu nám ide hlavne o zakamuflovanie problematických miest (čomu sa venuje väčšina žien), ale tiež nám pleť trochu rozjasní a zjednotí jéj tón. Potom nasleduje úloha lícenky, ktorá už ako som spomenula dodá našej pokožke (lícam) farbu a teda získame prirodzený vzhľad.

 

Preto dám aj rovno otázku: Máte už lícenku v kozmetickej taštičke alebo sa na jej nákup len chystáte? Ak nemáte, tak dnes Vám s výberom trošku pomôžem. :)

 

Farba na líčka Ideal Luminous - špeciálna edícia

Avon lícenka

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálne znenie - popis produktu:

 

Farba na líčka so zamatovo jemným zložením, ktoré sa prispôsobí tónu pleti.

 

• dodáva líčkam svieži nádych farby
• rozžiaruje pleť
• dodáva jej žiarivý vzhľad

 

Účinky:
Zamatovo jemné zloženie sa prispôsobí tónu pleti a umožňuje príjemné nanášanie. V ponuke vo viacerých tónoch, ktoré sa hodia rôznym typom pleti.

 

 

Odporúčame prečítať: Bronzer Avon LUXE

Avon lícenka

Zdroj: Shutterstock®

Na otestovanie sa mi do rúk dostal odtieň antique rose, čo je krásna staroružová farba. Balenie lícenky je pekné a praktické. Klapka na otváranie a zatváranie drží poriadne, takže nehrozí, že sa samovoľne otvorí. 

 

Vo vnútri sa nachádza časť s lícenkou a nachádza sa tam aj štetček, čo je veľká výhoda. Často sa stane, že keď je k takémuto produktu pribalený aj štetec, tak je zlý - nekvalitný (má hrubé/drsné štetiny a je ich málo, štetec je riedky), avšak pri tomto to pravda nie je. Hoci štetiny nie sú najnemnejšie, dajú sa zniesť, no a hlavne je ich veľa - štetec nie je riedky.

 

Lícenka je púdrová, moc nepráši a odtieň je sýty, takže rozhodne s ňou treba zaobchádzať opatrne. Výdrž je skvelá pokiaľ si ju nanášam na púder, keď ju nanášam len na make-up, mám pocit, že skôr sa vytráca a aj celkový efekt nie je taký prirodzený ako keď je na púdri. Tiež však odporúčam mať pod všetkými vrstvami make-upu/púdru/lícenky dobrý krém, pretože lícenka s púdrom, Vám ju môžu - hlavne líca - dosť vysušovať.

 

 

Odporúčame prečítať: Toaletný parfém Always

Avon lícenka

Zdroj: Shutterstock®

Na záver ešte jeden tip: Viete, ako si vybrať ten naj odtieň?

 

Pomôže vám malý a veľmi jednoduchý trik, ktorý už aj možno poznáte. Pozrite sa do zrkadla a štipnite sa poriadne do líčka. Odtieň červene, aký sa objaví, je ten správny pravý pre vás. 

 

 

Používate lícenky?

Máte svoju obľúbenú - vyskúšali už nejakú od Avon-u?

Avon lícenka

Zdroj: Shutterstock®

4 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

29.10.2014 13:31

lícenky vôbec nepoužívam

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

30.10.2014 15:24

lícenky nepoužívam, nemám obľúbenú ale zaujal ma ornament na tej lícenke.

Vaše meno:

Zuzana Brňová

Zuzana Brňová

31.10.2014 20:46

ještě jsem neměla, ale od Avonu je všechno dobré.

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

21.02.2015 16:47

určite sa po nej pozriem

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE