Prečo sa vybrať v jeseni na prechádzku?

Jesenné obdobie nemusí predstavovať len únavu a depresie. Príroda v tomto období žiari množstvom farieb a práve to dokáže človeka povzbudiť a navodiť pozitívnu náladu.

 

Práve jesenné prechádzky sú ideálnym spôsobom ako bojovať proti únave a zároveň si zlepšiť svoju kondíciu. Stačí jedna hodina denne, aby ste sa za pár týždňov cítili lepšie. 

 

Zhodíte nadbytočné kilá

 

Pravidelné prechádzky dokážu naštartovať vaše telo a ľahšie sa zbavíte nadbytočných kíl. Rýchlejšia chôdza taktiež pomáha aj pri udržaní súčasnej váhy bez toho, aby ste sa museli trápiť diétami. Lekári z posledných výskumov zistili, že ženy, ktoré sa stravujú bez väčších prehreškov a zároveň venujú jednu hodinu denne chôdze nepriberajú.

 

Ak chcete skutočne vidieť zlepšovanie vašej fyzickej kondície, zaobstarajte si krokomer a postupne si zvyšujte počet krokov. Ideálne by ste mali denne prejsť 10 tisíc krokov. 

 

 

Odporúčame prečítať: Trpíte prokrastináciou?

Jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Budete šťastnejší

 

Rovnako ako pri každom cvičení aj pri chôdzi sa uvoľňujú endorfíny, teda hormóny šťastia. Pravidelnými prechádzkami tak môžete zabrániť depresiám a zlej nálade, ktorá najmä v tomto jesennom období prichádza častejšie. Odborné štúdie dokázali, že pacienti s depresiou, ktorí začali chodiť pravidelne na dlhšie prechádzky sa po čase ich stav výrazne zlepšil.

 

Zároveň môžete na prechádzku chodiť so svojou kamarátkou a vyčistiť si tak hlavu spoločne. Aj to môže byť rýchla a jednoduchá cesta ako udržiavať vzťahy a zároveň robiť niečo pre svoje zdravie.

 

 

Odporúčame prečítať: Cyklotrasy na Slovensku III.

Jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Šetríte peniaze aj životné prostredie

 

V dnešnej dobe je samozrejmosťou voziť sa autom takmer všade. Skúste to zmeniť a ak máte tú možnosť, choďte do práce pešo. Na menšie nákupy auto taktiež nepotrebujete a ani na stretnutie s kamarátkou si ho brať nemusíte. Jednoducho začnite viac používať svoje nohy, ktoré vám slúžia.

 

Okrem nervózneho čakania v kolónach tak šetríte aj životné prostredie a zároveň ušetríte aj nejaké to euro na benzíne. Pohyb naviac vám však dodá viac energie a vy si tak deň omnoho viac užijete. 

 

 

Odporúčame prečítať: Prvá pomoc pri popáleninách

Jeseň

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

30.10.2015 19:08

jesenná príroda je nádherná a prechádzka takouto prírodou je určite veľmi príjemná :-)

Vaše meno:

Marcela Šagátová

Marcela Šagátová

03.11.2015 12:07

snažím sa chodiť so psíkom každý deň, je to super relax

Vaše meno:

Petronela Miklóšová

Petronela Miklóšová

11.11.2015 08:22

Jeseň je najkrajšie obdobie, najmä takáto slnečná :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE