Prekonať to zlé a žiť opäť lepšie!

 

Možno ste to zažili. Aj ten najdokonalejší život sa môže rozpadnúť doslova za pár sekúnd a priamo pred vašimi očami... A presne o tom je emocionálne nabitý príbeh Víťazi od Danielle Steelovej.

 

Zoznámite sa s nezabudnuteľnými postavami, ktoré sa snažia prekonať tragédie a objaviť svoje vnútorné zdroje, aby zvíťazili. Aby prekonali to zlé a žili opäť lepšie.

 

Román Víťazi nie je len o prežití, ale najmä o odvahe, víťazstve a triumfe. Boj sa ešte len začína, keď sa všetko zdá stratené...

 

Odporúčame prečítať: Je ako časovaná bomba

 

 

Lili je ctižiadostivá pretekárka v lyžovaní a celé svoje srdce vložila do prípravy na olympijské hry. Jej cieľ bol jasný – získať zlatú medailu. V jednom krátkom okamihu sa jej život navždy zmení a nádej na víťazstvo sa po tragickej nehode rozplynie.


Neurologička Jessie v ten večer, keď operuje Lili, sa vinou osobnej tragédie stane jedinou oporou svojim štyrom deťom.


A Lilin otec, bohatý podnikateľ, žije len pre svoju dcéru. Jej zranenie preňho na dlhý čas znamená stratu všetkých snov.

 

Sekundár zaviedol Lilinho otca do čakárne. Bill sa posadil na lavicu bledý ako stena.
„Ste v poriadku?“ spýtal sa mladý lekár tichým hlasom. Prikývol, no nebola to pravda. Ovládol ho panický strach, že aj Lili umrie ako jej matka. Podľa toho, čo videl na ošetrovni, jej život visel na vlásku.
„Čo sa vlastne stalo? Má niečo zlomené?“ spýtal sa roztraseným hlasom.
„Stále nevieme. Práve to zisťujeme.“
„Hlava?“ zašepkal Bill priškrtene.
„Hliadka nám oznámila, že keď ju našli, mala prilbu. Viac nás znepokojuje stav krku a chrbtice.“ Bill mlčky prikývol a chytil si hlavu do dlaní.
„Potrebujeme lekárske záznamy vašej dcéry. Koľko má rokov?“
„Práve mala sedemnásť.“
„Nejaké alergie?“
„Žiadne.“
„Zdravotné problémy? Srdce? Pľúca? Chirurgické zákroky?“
„Žiadne. Je zdravá… teda bola…“ vyriekol a oči sa mu naplnili slzami. „Kedy budete vedieť, aké má zranenia? Z akej výšky spadla?“
„Z najvyššieho prevýšenia lanovky. Rokline unikla len o vlások. Jej inštruktor nemal toľko šťastia,“ pochmúrne vyriekol sekundár.
„Jason!“ ohromene zvolal Bill.
„Našli ho ešte pred vašou dcérou. Ležala v hlbokom snehu, takže telo si udržalo nízku teplotu a neprišlo k opuchu rán. To by nám mohlo trochu uľahčiť situáciu.“

Životy týchto troch postáv sa v príbehu prelínajú s osudmi ďalších ľudí. Joe, finančný manažér, sa vyrovnáva s dôsledkami zničenej kariéry, dobré meno mu poškodil nepoctivý obchodný partner. Psychologička Carole prežije rakovinu prsníka a Teddy, mladík s ťažkým poranením miechy, sníva o vysokej škole a kariére umelca.
Šestica ľudí odmieta porážku, tvrdošijne sa pokúša na troskách svojho života zmeniť dráhu svojho osudu...

 

Odporúčame prečítať:  Eliza - Zvádzaj ma pomaly

 

Danielle Steelová je jednou z najpopulárnejších svetových autorov s takmer 600 miliónmi predaných kníh. Novinka Víťazi je o schopnosti nájsť silu a vôľu prekonať to zlé. 

 

 

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE