Prežite Silvester bez úrazov a s dobrou náladou

Koniec roka je na celom svete sprevádzaný oslavami a silvestrovskými ohňostrojmi, ktoré k tomuto dňu neodmysliteľne patria.

 

Bohužiaľ nesprávnym narábaním s pyrotechnikou, či nadmerným pitím alkoholu sa z takejto oslavy môže stať aj nepríjemný zážitok, z ktorého budete mať pamiatku na celý život. Preto radšej oslavujte s mierou a rozumne, aby ste mohli šťastne a zdravo vykročiť do nového roka.

Kupujte pyrotechniku len u certifikovaných predajcov

 

Prípady doma vyrobenej pyrotechniky, ktoré skončili v nemocnici nie sú ojedinelé. Ak máte po svojom boku domáceho kutila, navrhnite mu radšej postaviť búdku pre vtáčikov. Rovnako dôležité je aj pred odpálením vždy prečítať návod, ktorý je pribalený k výrobku a podľa neho aj konať. Ak sa budete riadiť pokynmi a postupovať správne, čaká vás už len príjemný pohľad na ohňostroj.

 

 

Odporúčame prečítať: Vaječný likér s medom

Silvester

Zdroj: Shutterstock®

Deti môžu používať zábavnú pyrotechniku len v prítomnosti dospelého

 

Deti do 18 rokov smú používať len pyrotechniku I.triedy, čo sú prskavky, ohňopády, búchacie guľôčky a vystreľovacie konfety. Mladšie deti by samozrejme nemali manipulovať ani s touto pyrotechnikou bez prítomnosti dospelého človeka. Aj rodičia by mali svoje deti varovať o nebezpečenstve pri používaní. Pyrotechnika II. triedy, do ktorej patria petardy či rakety smú používať len osoby staršie ako 18 rokov.

 

 

Odporúčame prečítať: Vianočné nechtové inšpirácie

Silvester

Zdroj: Shutterstock®

Nástrahy na silvestrovských oslavách na námestiach

 

Predstava osláviť prelom roka so stovkami ďalších ľudí láka nejedného z nás. Atmosféra, zábava a zvyčajne veľký ohňostroj priláka na námestia okrem skupiniek priateľov či rodín aj alkoholom podgurážených občanov, ktorí často nekonajú rozumne. Preto je dobré držať sa ďalej od takýchto ľudí a byť obozretní. Zábavu si predsa nechcete pokaziť rozbitou hlavou.

 

 

Odporúčame prečítať: Čaro zimného korčuľovania

Silvester

Zdroj: Shutterstock®

Niečo končí, niečo nové začína

 

Ak vám starý rok priniesol len smolu a vo vašom živote sa objavilo viac tých horších než lepších dní, máte možnosť rozlúčiť sa s ním a začať odznova. Užite si posledný deň v roku v kruhu blízkych, v pohodlí domova či na silvestrovských akciách a zabavte sa!

 

 

Odporúčame prečítať: Babičkina vianočná kuchárka (recenzia)

Silvester

Zdroj: Shutterstock®

    Všetkým našim čitateľkám a čitateľom prajeme

 šťastný a úspešný rok 2015!

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

 

2 komentárov
Andrea Vidová

Andrea Vidová

31.12.2014 11:52

Prajem šťastný Nový rok všetkým!!!!

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

14.01.2015 15:36

ako každý rok sme na silvestra doma Všetko krásne v Novom roku,
dobrých ľudí hneď po boku.
Veľa šťastia, veľa zdravia,
nech sa všetky plány daria.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE