Špionážny triler Zoznam smrti

 

Majster špionážnych trilerov Frederick Forsyth položil svojím bestsellerom Šakal základy moderného dynamického trileru s ľahko uveriteľným prostredím a exkluzívnymi informáciami získanými z vlastnej skúsenosti. Podobne je to aj v najnovšom trileri Zoznam smrti.

 

 

 

Dynamický, plný akcie a napínavýZoznam smrti je triler, na aké sme u Fredericka Forsytha zvyknutí. V centre pozornosti je terorista nazývaný Kazateľ, ktorý úspešne fanatizuje mladých moslimov v zahraničí a podnecuje ich k zabíjaniu.

 

Má však smolu, keď sa jednou z obetí stane generál námornej pechoty vo výslužbe, ktorého syn je najskúsenejším lovcom ľudí v TOSA. Je to úrad so suchopárnym názvom Servisný úsek technických operácií, no jeho jedinou úlohou je vystopovať, nájsť a zlikvidovať osoby, ktoré predstavujú takú hrozbu pre Spojené štáty, že sa dostali na krátky dokument známy ako zoznam smrti.

 

Teraz na ZOZNAM SMRTI pribudlo nové meno.

 

Syn zavraždeného generála zasvätí dolapeniu teroristu šesť rokov života. Netuší, ako sa jeho cieľ volá, ako vyzerá, kde býva. Uvedomuje si, že ho nová úloha zavedie na miesta, kde prežije iba málokto. Lenže Kazateľ do nej zatiahol jeho rodinu. Lov sa začína.

Frederick Forsyth je americký novinár a spisovateľ. Ako šestnásťročný odišiel do Španielska, kde sa živil ako toreador. O tri roky neskôr v Anglicku vstúpil do armády a stal sa najmladším pilotom Britského kráľovského letectva. Pracoval pre BBC a agentúru Reuters, kde zbieral skúsenosti, ktoré potom využil vo svojich špionážnych románoch.

 

Začítajte sa do špionážneho trileru Zoznam smrti.

 

1 komentár
Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

05.03.2014 20:20

Mám rada napínavé knihy :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE