Tajomný vojvoda a krásna lady Serena: Tajomstva, príťažlivosť, vášeň

Očarujúci romantický príbeh plný nebezpečných tajomstiev a zamlčaných právd, ale aj osudovej príťažlivosti a horúcej vášne. Po novele Mesačná noc a románe Škandalózny vojvoda pokračuje najnovšia regentská séria Moonlight Square z pera populárnej Gaelen Foleyovej ďalšou časťou s názvom Tajomný vojvoda.

Krásna lady Serena Parkerová tuší, že jej život je založený na klamstve. V minulosti sa totiž udialo čosi, čo jej príbuzní zamlčali. Na svete je len jediný človek, ktorý by jej mohol odhaliť pravdu. Ibaže za akú cenu?

Napriek obavám sa Serena rozhodne, že sa s ním stretne. Tajomný Azrael, vojvoda z Rivenwoodu, býva tak ako ona na Moonlight Square, no na rozdiel od nej žije v ústraní – nechodí do spoločnosti, na bály ani na iné spoločenské podujatia.

Bývalý vojvoda bol príťažlivý muž. Mal rovnaké striebristo-modré oči, šľachtické črty a vlasy farby šampanského ako jeho syn, na sebe sudcovský talár a cez plece prehodený nejaký slávnostný plášť. Na hrudi sa mu blyšťalo množstvo odznakov, brošní, vyznamenaní a rytierskych insígnií. Pozorne si ich poprezerala. Niektoré jej boli známe, iné nie.

Tento bohatý, mimoriadne príťažlivý muž Serenu očarí tak, ako to vôbec nečakala. Spočiatku jej odmieta prezradiť tajomstvo týkajúce sa minulosti jej rodiny, ale mladá žena ho napokon presvedčí. A keď sa dozvie pravdu, celý jej život sa obráti hore nohami…

Odporúčame: Gény na tanieri: Porozumejte svojmu zdraviu!

historická romanca - Tajomný vojvoda

Zdroj: bux.sk

Tajomný vojvoda je krásny regentský romantický príbeh, ktorému nechýbajú vášne, láska, rodinné tajomstvá, prvotriedny zloduch, ale tiež pútavá história v pozadí. Gaelen ňou narába naozaj šikovne, vložila do príbehu napríklad fascinujúcu starobylú mohylu, aké sa nachádzajú po celých Britských ostrovoch. Napokon, obyvateľov regentského Anglicka fascinovali tajomné vrcholky v okolitej krajine...

„Príbeh je istým spôsobom len taký silný, aký je jeho zloduch,“ pokračuje  Gaelen Foleyová. „Z takého dôvodu treba naozaj VEĽMI mocného zloducha, aby mohol skutočne ohroziť hrdinu, ktorý má už všetko: postavenie, moc, majetok, najlepšie vzdelanie, aké sa dá za peniaze kúpiť, fyzickú silu, verných priateľov a podobne. Preto som prišla s prometeovcami ako hodnými sokmi pre mojich búrlivákov z Inferna.“

Zaujme ťa: Historická romanca od Mary Baloghovej - Tichá melódia

Začítajte sa do novinky Tajomný vojvoda:

Zakázaný muž

Bledý lúč mesačného svitu prenikal cez okno do modročiernej tmy jej komnaty a osvetľoval ciferník hodín. Do polnoci chýbala zhruba štvrťhodina.
Už bol takmer čas ísť.
Lady Serena Parkerová sedela napäto na kraji postele a čakala. Jediný zvuk, ktorý sa ozýval do ťaživého ticha izby, bolo pokojné tikanie hodín na kozubovej rímse. Jej tep však bol rýchlejší, poháňali ho nekalé úmysly.
V ústach mala sucho. Odpila si trochu bieleho vína, aby sa upokojila, a potom si znovu skontrolovala šnurovanie na členkových čižmičkách.
Po celý čas trónil na okennej rímse huňatý kocúr ako jej strážca. Wesley hľadel z okna a krútil pritom chvostom. Ani jej chlpatý priateľ s dokonalým nočným zrakom však odtiaľto nedovidel na vojvodov dom na opačnom konci Moonlight Square.
Na stromoch v parku sa ešte vždy držalo jesenné lístie, ktoré zacláňalo výhľad na rivenwoodovské sídlo. Serena sa o tom presvedčila už mnohokrát.
Bol chladný októbrový večer a v londýnskom dome jej rodiny občas čosi zavŕzgalo pod náporom jesenného vetra.
V jej izbe však bolo stále cítiť leto vďaka kvetom, ktoré jej poslali nápadníci. Tí boli ešte horlivejší, odkedy ju už nebolo vídať v spoločnosti jej nezvyčajného bývalého favorita, knihomoľa lorda Tobiasa Guilfoyla.
Pri myšlienke na svojrázneho bývalého pytača ju pichlo pri srdci. Znovu si roztrasene odpila vína.
Ukázalo sa, že Toby bol zbabelec a podľahol nátlaku svojich rodičov, ktorí s ich zväzkom nesúhlasili, keď vyšli na svetlo sveta isté okolnosti.
A čo sa týkalo ostatných nápadníkov, všetci boli rovnakí. Nudili ju. Toby bol možno tak trochu nešťastník a čudák, ale aspoň bol zaujímavý.
Tak či onak, teraz ju trápili dôležitejšie veci ako manželstvo. Ako by mohla javiť čo i len najmenší záujem o lásku, keď sa celý jej svet obrátil hore nohami po tom, čo Toby pri výskume pre svoju knihu odhalil tie hrozné veci o jej rodine? Potrebovala odpovede — zaslúžila si ich —, a preto sa teraz o polnoci vychystala a pripravila na odchod z domu. Uvedomovala si, že jej plán je šialený, ale už dosť dlho trpela v temnote a nevedomí. Serenina krutá matka zaťato odmietala povedať čokoľvek o jej pôvode, a tak nemala na výber a musela odpovede hľadať sama.
Hodiny ticho odbili, skoro nadskočila.
Trištvrte na dvanásť. Nepokojne vstala a vybrala sa za Wesleym k oknu. Pozrela von na vrcholce stromov, postriebrené mesačným svitom. Polovica listov už opadla, no zvyšok jej aj tak stále zastieral výhľad na Rivenwoodov dom v opačnom kúte námestia.
Potichu bubnovala končekmi prstov po bielom okennom ráme. Bola nervózna, ale nebála sa. Práve naopak, bola bdelá a trochu vzrušená z tohto neistého nočného dobrodružstva.
Nevedela sa dočkať, kedy konečne vyrazí.
Chcela sa len uistiť, že poskytne všetkým zhýralcom vo vojvodovom dome dostatok času, aby sa pohrúžili do víru večierka a dali si pár pohárikov.
Dúfala, že polnoc už bude vhodný čas, veď celý Londýn čakal so zatajeným dychom práve na tento večer. Bolo to po prvý raz, čo tajomný Azrael Chambers, vojvoda z Rivenwoodu, otvoril svoje sídlo spoločnosti.
Samotársky plavovlasý aristokrat mal medzi londýnskou smotánkou povesť záhadného muža s temnou, priam strašidelnou rodinnou históriou. Medzi jeho predkov údajne patril aj neslávne známy John Dee, okultista a dvorný astrológ kráľovnej Alžbety. Nebolo teda nijaké prekvapenie — teda aspoň pre ňu —, že s blížiacim sa Halloweenom sa jeho milosť rozhodla usporiadať maškarný ples.
Aj Serena dostala jednu zo žiadaných pozvánok. Tajuplný samotár jej ju nepochybne poslal len zo žartu, súdiac podľa hry na mačku a myš, ktorú spolu hrali posledné mesiace bez toho, aby ich vôbec niekto formálne predstavil.

Milan Buno, knižný publicista

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

17.10.2020 06:50

Lákavý romantický príbeh!

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

21.11.2020 21:03

Jedna z mojich najobľúbenejších autoriek historických romancí :-) Mám od nej všetky knihy a táto už tiež nechýba v mojej červenej knižnici :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE