Vášeň, ktorá nikdy neutícha? Ako afrodiziakum použite bublinky

Divoká a sladko opojná noc, ktorá sa skončí až nad ránom? Túžbu jeho, no aj vašu, podporia a neskôr neotupia bublinky. Sú na to vedecké dôkazy.

 

Mnohé príručky o sexuálnom živote a šťastí zaraďujú sekt medzi nápoje s afrodiziakálnymi účinkami. Ako afrodiziaká sa označujú všetky látky, ktoré zvyšujú chuť na sex, podnecujú sexuálnu aktivitu a zvýrazňujú prežívanie intímností. 

 

Odborníci aj niektoré výskumy potvrdzujú, že správne množstvo alkoholu pozitívne stimuluje sexuálne správanie človeka. A v prípade šumivých vín je podľa sexuológov účinok alkoholu na prejavy sexuality mimoriadne zvýraznený.

 

Pozri aj: Sekt s personalizovanou etiketou: Povedz to sektom!

romantický večer vo dvojici

Zdroj: Shutterstock®

Bublinky zvyšujú šance

Toto tvrdenie stojí na vedeckých základoch. Bublinky urýchľujú vstrebávanie alkoholu, a tým i jeho pôsobenie. Sekt teda svojimi účinkami znižuje vzdialenosť medzi ľuďmi a vzájomná náklonnosť medzi mužom a ženou sa často mení v intímne zblíženie.

 

Preto, ak so svojim vyvoleným začnete večer otvorením fľaše kvalitného sektu, máte väčšiu šancu, že sa naplnia vaše romantické očakávania. S týmto lahodným nápojom môžete pritom vydržať až do rána.

 

Kvalitný sekt totiž možno konzumovať aj po celú noc. „Dobre to vedia napríklad skúsení hotelieri a s úspechom ho v lepších hoteloch podávajú dokonca už aj ako raňajkový aperitív,“ hovorí someliér Hubert J.E. Juraj Kordiak.

Romantika vo dvojici

Zdroj: Shutterstock®

Buďte originálna a pritom na úrovni

Sekt ponúka mnohé možnosti servírovania. Skúste preto romantický večer viesť vo vlastnej, žensky jemnej a pritom premyslenej réžii.

 

Hudba, sviečky, bazén, šteklivá bielizeň...to už zažil každý. Buďte originálnejšia a predsa elegantne zvodná. Začnite v luxusnom štýle, ako v starých filmoch – na prípitok použite elegantné, štíhle poháriky a tomu prispôsobte i svoju večernú róbu.

 

Neskôr naplňte kvalitným podmanivým nápojom napríklad krištáľovo priezračnú misu. V štýle bowle ponúknite neformálnu spoločnú ochutnávku cez krátku slamku a užívajte si blízkosti a rodiacej sa intimity.

 

Pre romantickú noc, po ktorej oddych prichádza až so svitaním, odborníci jednoznačne odporúčajú Hubert de Luxe (má aj ružovú verziu). Ak sa rozhodnete pre bowle pri tradičnom postupe prípravy sú do ovocného mixu vhodné jahody, žltý melón, biele hrozno, no vyskúšajte aj ananás, broskyne, marhule, kivi a hrušku.

 

Zaujme ťa: Doprajte si veľkolepé raňajky aj cez pracovný týždeň

romantická noc

Zdroj: Shutterstock®

Sexuológovia: Majte mieru, inak to nebude fungovať

Samozrejme, kladné účinky sektu, ako aj alkoholu všeobecne, platia len v prípade užitia ich optimálneho množstva. A aj sexuológovia upozorňujú na to, že v pití netreba prekročiť vlastným organizmom tolerovanú mieru.

 

Pozitívny účinok na sexuálny život majú len malé dávky alkoholu. U každého je to individuálne, u väčšiny ľudí ide o dva až tri  poháriky alkoholického nápoja, u žien možno o pohárik menej.

4 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

12.09.2017 09:00

ako sa hovorí všetko s mierou..... a každý bude spokojný

Vaše meno:

Tincura Štípalová

Tincura Štípalová

13.09.2017 10:54

milujem správne vychladený sekt...a všetko čo k tomu patrí :-)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

13.09.2017 16:19

Sekt milujem,v malom množstve.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

14.12.2017 16:30

mám rada sekt, len mi potom na druhý deň vadia tie bublinky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE