Venujte sa svojmu hobby. Ku ktorým aktivitám to ťahá vás?

Mnohé z nás s pribúdajúcim vekom akosi zabudnú pestovať svoje koníčky. Pod návalom pracovných povinností, materiálnych starostí, s príchodom lásky, so zakladaním rodiny a budovaním rodinného života ostáva len pramálo voľného času na nejaké hobby. Avšak, ak zabúdame plniť svoje sny či relaxovať v podobe niekdajších koníčkov, môže sa poľahky stať, že jedného dňa z ničoho nič vyhoríme.

Aby ste sa vyhli prázdnote či smútku a v jedno ráno sa nezobudili s pocitom, že ste život tak nejako premárnili, snažte sa vytvoriť aspoň aký taký plán, v ktorom budete občas myslieť aj samé na seba. Je skvelé, že ste obetavou matkou, zamestnankyňou, kamarátkou, študentkou, dcérou, sestrou aj partnerkou, buďte však občas aj obetavou k samej sebe a doprajte si radosť a úsmev na tvári v podobe činností, ktoré máte rady.

Odporúčame: Neobyčajná moc obyčajnej rastliny: Čaj z nej môže byť účinnejší ako chemoterapia

tanec

Zdroj: Shutterstock®

Tanec

Túžili ste byť v detstve baletkou, tancovať scénický tanec či vlniť sa v rytme latinsko-americkej hudby? Možno to už nedotiahnete na profesionálnej úrovni, na tanec však nie je neskoro v žiadnom veku. Stačí sa prihlásiť na niektorý z kurzov, ktoré sa vo vašom okolí ponúkajú, prípadne začať navštevovať cvičebné hodiny, kde sa môžete vrtieť jedna radosť (napríklad zumba, brušný tanec, dancehall, bokwa či tanec pri tyči, známy ako pole dance). Ak takéto možnosti vo svojom okolí nemáte, ako výhovorku to neberieme. Existuje totiž ďalších tisíc možností, ako si zatancovať vo voľnom čase, hoc aj doma v obývačke či na záhrade. Stačí k tomu iba hudba, možno nejaké to DVD s choreografiou a hor sa vytancovať k dobrej nálade a pozitívnej energii!

hudba

Zdroj: Shutterstock®

Hudba

Nie každý z nás má hudobný talent, avšak, i keď štadión už asi nevypredáme, občas si zabrnkať na klavíri, zaspievať pri ohníku či zaimprovizovať na gitare hádam môžeme, nie? Zaplaťte si hodiny doučovania so súkromným učiteľom, alebo si zožeňte knihy zvané Škola hrou (na klavír, gitaru, zobcovu flautu). K tomu už len vysnený nástroj, pár chvíľ ukradnutých pre seba a trpezlivosť. Na najbližšej oslave možno svojich blízkych prekvapíte a ktovie, možno dokonca založíte aj rodinnú kapelu. Ak sa neorientujete v hudobninách, vedzte, že okrem kamenných obchodov môžete nakupovať aj z pohodlia domova. Tak napríklad také akustické gitary za vynikajúce ceny a mnoho iného ponúka aj Hudobné centrum.

šport

Zdroj: Shutterstock®

Šport

Cítite, že váš športový duch je akosi uväznený v telesnej schránke? Vysloboďte ho a vrhnite sa opäť na tú športovú činnosť, ktorá vás kedysi v detstve či mladosti tak bavila! Boxujte, chodievajte na túry, plávajte, lyžujte, bicyklujte sa! Ak ste len začiatočníčky, s myšlienkou na pevné zdravie to, samozrejme, nepreháňajte, avšak ak nebudete pri športovaní riskovať, môžete sa pokojne pred neznalými tváriť hoc aj ako vrcholová športovkyňa. Športovanie síce nebýva lacnou zábavkou, avšak pri mnohých z nich stačí viac menej jednorázová investícia. Napríklad, ak sa aktuálne zháňate po dámskych horských bicykloch, nájdete ich aj TU.

Podobne je to aj s inými koníčkami. Nájdite si viac času na relax pri čítaní kníh, maľujte obrazy, vyšívajte či skladajte puzzle. Človek potrebuje vypnúť pri príjemných oddychových činnostiach, ktoré v sebe majú aj istú dávku pohybu či kreativity. Ak patríte k nerozhodným ľuďom a ešte stále netušíte čo vás vlastne baví, prípadne chcete niečím milým obdarovať seba, alebo svojich blízkych, nájdete inšpiráciu napríklad aj na darek.cz.

Pozri aj: Horúce čokoládové suflé: Delikatesa pre všetkých milovníkov čokolády!

2 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

27.01.2014 16:49

Ja mám svoje ručné práce, krížovky, v lete kvety, manžel sudoku, našu záhradu, atď...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

22.02.2014 21:23

Mnohé z nás s pribúdajúcim vekom akosi zabudnú pestovať svoje koníčky tak to dávam za pravdu akosi je menej času

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE