Prežijú na opustenom ostrove?

Spočiatku mysleli na jediné – ako prežiť na opustenom ostrove? Tridsiatnička a tínedžer; chalan, z ktorého sa stáva príťažlivý muž...

Spočiatku mysleli na jediné – ako prežiť na opustenom ostrove? Po týždňoch a mesiacoch prekonávania prekážok si však začali uvedomovať, že majú svoje potreby, túžia po objatí a čosi k sebe cítia. Učiteľka a jej žiak. Tridsiatnička a tínedžer; chalan, z ktorého sa stáva príťažlivý muž... Odolajú jeden druhému? A prežijú na neobývanom ostrove?

 

 

Prežijú na opustenom ostrove?

Novinka Na ostrove sa zaradila medzi bestsellery New York Times a čitatelia ju vychvaľujú ako ideálne letné čítanie. Tridsaťročná šarmantná učiteľka angličtiny Anne dostane ponuku doučovať TíDžeja v prenajatom domčeku na Maldivách, kde ho už čakajú rodičia. Bez váhania súhlasí, pretože si bude užívať more a zároveň pracovať.
Tínedžerovi TíDžejovi sa však z Chicaga nechce, no nikto sa ho na to nepýta. Práve zvíťazil nad onkologickým ochorením a rád by strávil prázdniny s kamarátmi, no namiesto toho musí dobiehať zameškané učivo. A tak odlietajú na Maldivy, no pri poslednom úseku cesty, ktorým je dvojhodinový let hydroplánom ponad Indický oceán, sa všetko zvrtne.

 

Pilot náhle dostane infarkt a lietadlo sa zrúti do vody. Dvom cestujúcim zachránia život záchranné vesty a do rána doplávajú na neobývaný ostrov. Anna s Tídžejom sú odhodlaní stoj čo stoj prežiť, no dennodenne čelia mnohým ťažkostiam. Hoci veľa užitočných vecí sa ako zázrakom zachránilo z trosiek lietadla, nemajú pitnú vodu, jedlo, oheň, obydlie. Čaká ich prírodná katastrofa, tropické búrky, nebezpečenstvo na nich striehne aj z mora.

 

Dni sa menia na týždne, z týždňov sa stávajú mesiace a dokonca hrozí, že TíDžejovi sa vráti rakovina. Počas oslavy narodenín na ostrove si Anna uvedomí, že sa vynára ďalší problém: dokáže na ostrove žiť s chlapcom, ktorý sa postupne mení na muža?

 

Začítajte sa do letného hitu Na ostrove už teraz na Bux.sk.

 

 

 

 

Zdroj foto: www.bux.sk
1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

10.01.2014 13:33

rada čítam knihy podla toho čo som si prečítala v upútavke celom dobrý bestseller

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE