Vhodné darčeky pre najmenších: Čo ich poteší?

Máte doma vlastné detičky, prípadne ste tetou, veľkou sestrou či krstnou mamou? Vyberať vhodné darčeky pre tých najmenších môže byť nielen veľkou radosťou, ale tiež starosťou, obzvlášť, ak nemáte prehľad v detskom svete. Pre inšpiráciu vám predstavíme pár nápadov, ktoré rozjasnia detské očká radosťou.

Odporúčame: Staré mamy prezradili: Ako uvariť dokonalý mäsový vývar?

čo darovať deťom

Zdroj: Shutterstock®

Autíčko či puzzle?

Samozrejme hračky od výmyslu sveta potešia každé dieťa. Bábiky, domčeky, plyšáky, loptičky, vojaci a ako inak autíčka. Ak sa vám nechce flákať po nákupných centrách, dokonalý prehľad získate aj lustrovaním webu. Napríklad také autíčka na diaľkové ovládanie, ktoré zabavia aj nejedného dospeláka, nájdete TUAk chcete, aby mali hračky aj nejaký výchovný či náučný charakter, voľte edukatívne hračky, napríklad mikroskop či teleskop, prípadne hračky interaktívne, ktoré sú pohyblivé, vydávajú zvuky, respektíve ponúkajú široké možnosti v oblasti skladania. Aktívne deti potešia športové hračky – od lôpt, cez trampolíny, odrážadlá, až po švihadlá. Pre pokojnejšie chvíľky, alebo daždivé dni sú vhodné puzzle a napriek dobe plnej počítačových hier aj staré dobré spoločenské hry.

náučné hračky

Zdroj: Shutterstock®

Do detskej izby ale nepatria iba hračky. Deti môžu potešiť aj knihy, oblečenie, alebo dokonca nábytok. Samozrejme, závisí to od veku a záujmov dieťaťa. Napríklad také sedacie vaky urobia radosť všetkým vekovým kategóriám. Sú bezpečné, zdravé a nezaberú ani veľa miesta. Ak si chcete o nich urobiť väčší prehľad, pozrite sa na sedacipytelemi.cz.

hračky

Zdroj: Shutterstock®

Čo tak niečo praktické?

Ak máte v obľube skôr praktickejšie darčeky, novopečené mamičky potešíte kozmetikou pre bábätká, množstvom plienok, ale aj všetkými tými drobnosťami, ktoré k novorodeniatku patria, ako sú cumlíky, fľaštičky, hŕkalky, kolotoče nad postieľku či do kočíka. Ešte praktickejšie sú potom výživové doplnky, ktoré dokážu malým deťom prekonať prípadné choroby. Mnoho bábätiek trpí napríklad kolikou, čo sú nepríjemné bolesti bruška. Pre uľahčenie tohto obdobia, ktoré sa zvykne diať medzi druhým a tretím mesiacom, ponúka v lekárniach aj na webe firma VIVAX Pharmaceuticals, s.r.o kvapky s obsahom prírodného enzýmu laktáza.

Čím obdarúvate deti vo svojom okolí vy?

Pozri aj: Čo sa stane, keď zješ jadierka z jablka? Toto sa skutočne udeje!

3 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

16.01.2014 18:52

ja kupujem praktické veci oblečenie,kozmetiku,

Vaše meno:

Zuz Kosle

Zuz Kosle

04.12.2022 10:33

odrazadlo je skvely darcek pre dieta, kupovali sme ho ako darcek a uplne sme s nim trafili

Vaše meno:

Lea Junsk

Lea Junsk

11.12.2022 10:47

my sme ho objednavali z cyklospecialit tento rok ako darcek pod stromcek, som zvedava aka bude reakcia

Oliv Medk

Oliv Medk

07.12.2022 13:19

myslim ze male dieta potesi akakolvek hracka, z nej ma snad kazde dieta radost

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE