3 zásady ochrany prirodzenej ochrany intímnych partií

I o partie, ktoré nevystavujete svetu na obdiv, sa musíte správne starať. Prispejete tak nielen k celkovému príjemnému pocitu, ale zabránite i prípadným zdravotným komplikáciám. Zaobstarajte si špeciálnu ženskú hygienu.

 

IDEÁLNA SYMBIÓZA

 

Rovnako ako iné časti tela majú i intímne partie svoju prirodzenú rovnováhu, inými slovami hodnotu pH, pri ktorej sa "dobrým" baktériám darí a "zlé" baktérie sú pod dohľadom. „V zdravej pošve dospelých žien je táto hodnota medzi 4 a 5. Tým je kyslejšia než pokožka, ktorá má mierne kyslé pH v hodnote 5,5“, vysvetľuje Dr. Rixa Dippe, z laboratórií Nivea. Táto prirodzená rovnováha prospieva "dobrým" baktériám kyseliny mliečnej, a tak ste chránená pred infekciou. Ale ak je táto prirodzená rovnováha narušená, začínajú sa množiť "zlé" baktérie. „To môže viesť k podráždeniu, svrbeniu, bolesti, nepríjemným pachom, neobvyklému výtoku, a infekciám ako je kandidóza a bakteriálna vaginóza“, varuje Dr. Rixa Dippe, z laboratórií Nivea.

 

Odporúčame tiež: 6 rád ako si udržať opálenie čo najdlhšie

 

Dobrá správa je, že prirodzenú rovnováhu intímnych partií môžete udržať mnohými spôsobmi. Tu nájdete 3 najdôležitejšie, ktoré vám zaručia pocit sviežosti a pohodlia po celý rok:

 

1. Používajte mydlá so správnym pH

 

Správne mydlo na intímne partie obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá udrží ideálne, jemne kyslé pH a napomáha prospešným baktériám. Nie je parfumované a prešlo gynekologickými a dermatologickými testami. Emulziou potom umývajte intímne miesta raz za deň, pričom nie je nutné ich umývať zvnútra – stačí len vonkajšia časť.

 

Náš tip: Sprchová emulzia na intímnu hygienu Fresh alebo Sensitive, Nivea, 250 ml, 4,03 €

 

Odporúčame tiež: Prečo by ste nemali spať v spodnom prádle?

prchová emulzia na intímnu hygienu Fresh alebo Sensitive, Nivea

Zdroj: Shutterstock®

2. Noste vhodnú bielizeň  (tesnými nohavičky sa neodporúčajú)

 

K nepríjemným pocitom v intímnych partiách môže prispievať i nevhodné oblečenie a používanie parfumovaných pracích prostriedkov a aviváží.

  • Noste priedušnú bielizeň vyrobenú z materiálov, ako je hodváb či bavlna.

  • Ak máte sklony k infekciám, zvážte, či radšej zo šatníka nevykázať tango nohavičky. Ich posúvaním často dochádza k prenosu baktérií.

  • Vyhýbajte sa tesne priľnavým nohavičkám, pretože vytvárajú teplé a vlhké prostredie ideálne pre rozvoj infekcií.

  • V lete skráťte dobu, kedy nosíte mokré plavky.

Popri nevhodnej bielizni môže k infekciám a zápalom intímnych partií prispieť aj zlý jedálniček, užívanie niektorých liekov, ako sú napríklad antibiotiká, a v neposlednom rade psychický stres.

 

Odporúčame tiež: Cesta za štíhlou a spevnenou pokožkou

starostlivosť o intimne partie spodna bielizen

Zdroj: Shutterstock®

3. Na cestu si pribaľte obrúsky na intímnu hygienu

 

A ako riešiť intímnu hygienu, keď ste na cestách? Praktickým riešením sú intímne obrúsky, ktorými sa môžete osviežiť pokojne i niekoľkokrát denne. NIVEA ich ponúka v 2 variantoch MILD a FRESH, každý s inou prírodnou ošetrujúcou látkou. Zároveň vám neodporúčame na cestách používať na intímne partie inak populárne detské obrúsky, pretože nemajú správne pH a ani neobsahujú kyselinu mliečnu dôležitú pre správnu bakteriálnu rovnováhu.

 

Náš tip: Obrúsky na intímnu hygienu Mild alebo Fresh, Nivea, 20 ks, 2,17 €

 

Odporúčame tiež: Z histórie dámskych nohavičiek

starostlivosť o intimne partie spodna bielizen

Zdroj: Shutterstock®

1 komentár
Kristína Dická

Kristína Dická

03.05.2020 10:25

Mne sa osvedčila kozmetika Saforelle :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE