5 tipov ako dodať svojmu telu energiu

Poznáte tento pocit aj vy? Víkend zbehne ani sa nenazdáme a nový týždeň začíname v pondelok ráno unavenejšie, než by sa po dvoch dňoch oddychu patrilo.

 

Ak vám ráno nepomáha silná káva ani studená sprcha a stav akejsi únavy, či malátnosti trvá už dlhšiu dobu, je na čase to zmeniť. A začať dodávať svojmu organizmu skutočnú a nielen chvíľkovú energiu.

 

 

Ako svoje telo teda vzpružiť? Útechu v kofeíne hľadať síce môžete, ale dlhodobú energiu vám poskytnú hlavne vitamíny. A či chcete, alebo nie, najlepším spôsobom je zmena životosprávy, ak by sme chceli byť radikálnejšie tak dokonca celého životného štýlu. Vy zatiaľ môžete začať pekne postupne, krôčik po krôčiku.

 

Odporúčame prečítať: Rady z červeného koberca pre každú z nás !

 

 

PITNÝ REŽIM NEPUSTÍ

5 tipov ako dodať svojmu telu energiu

Zdroj: Shutterstock®

Miliónkrát hovorené, miliónkrát počúvané a stále zas a znova. Voda je jednoducho takým malým „zázrakom“, ktorej nedostatok nám dokáže narobiť šarapatu v mnohých oblastiach cez zdravie, krásu až po psychiku. Pitný režim dodržiavate každý deň, už ráno začnite pohárom vlažnej vody, trebárs s citrónovou šťavou, jablčným octom, lístkami mäty, ale štipkou chilli, či kajanského korenia. Po dlhej noci by sme svoje telo mali už automaticky „zavlažiť“ a vlahu mu dodávať rovnako tak po celý deň. Práve dostatok vody v našom tele nás drží v strehu a oddiaľuje únavu.

 

 

ZDRAVÉ RAŇAJKY

 

Nech si hovorí kto chce , čo chce, ak od skorého rána budete trápiť svoje telo silnou kávou a dvoma cigaretkami, ktoré si budú márne hovoriť „raňajky“, únave sa nedivte. Káva vám dodá energiu skôr v psychickej podobe, jej oveľa lepším náhradníkom je čerstvé ovocie. Cukry a vitamíny, ktoré sa v ňom nachádzajú. Variácii je nespočetne veľa, ovocie zmixujte s ovsenými vločkami a urobte si kokteil, dajte si ich s pohánkovými vločkami a zalejte bielym jogurtom, pridajte k müsli, alebo zjedzte len tak nakrájané na plátky.

 

Odporúčame prečítať: Tipy celebritných kuchárov, chudnite ako hviezda!

5 tipov ako dodať svojmu telu energiu

Zdroj: Shutterstock®

VITAMÍNY A BYLINKY

 

Nielen v ovocí nájdete potrebné vitamíny. Ak si chcete byť úplne isté, poraďte sa v lekárni a zakúpte si napríklad vitamín C s postupným uvoľňovaním trebárs v kombinácii so šípkami, alebo echinaceou. Zakúpte si lacnú a extra zdravú (najmä vďaka céčku) petržlenovú vňať, a natrhanú si ju sypte na každé jedlo – od hrianky s maslom, cez polievku, až po akékoľvek hlavné jedlo. Bylinky si pestujte aj doma. Nielenže čím viac zelene budete doma mať, tým zdravšie ovzdušie dýchate, ale mnohé z nich sú pre naše telo blahodarné. Pite vodu s čerstvou mätou, pri príprave mäsitých jedál používajte rozmarín, bazalka nech nechýba vo vašich šalátoch a polievkach. Verte viac čerstvým, než sušeným.

 

 

MASÁŽ

 

Kiežby sme mali toľko voľného času, že by sme si vedeli dopriať obľúbené wellness, kedykoľvek by sa nám zachcelo. Minimálne na jednu dve masáže za týždeň, maximálne za 14 dní, by sme si ale čas nájsť mali. Únavy vás zbaví nielen detoxikačná masáž, ale tiež reflexná, zameraná na tie správne body na našom tele.

 

Odporúčame prečítať: 7 tipov ako použiť kokosový olej

5 tipov ako dodať svojmu telu energiu

Zdroj: Shutterstock®

DOPRAJTE SI ZDRAVÉ SLADKOSTI

 

Možno si ešte pamätáte na chvíle, keď ste sa zúfalo snažili sústrediť na skúškach na vysokej škole, alebo ako ste si pred maturitou delili s kamarátkami tabličku čokolády. Je overeným faktom, že čokoláda nás naozaj na chvíľu dokáže naštartovať. Tentokrát ale nevoľte medzi presladenými mliečnymi. Energiu vám dodá kvalitná tmavá čokoláda s vysokým podielom kakaa. Nielenže udrží našu postavu v móde „fit“, ešte nám aj dodá železo a zopár cenných minerálov.

 

 

AKO SI DOBÍJATE BATERKY VY?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

6 komentárov
Patrícia Debnárová

Patrícia Debnárová

20.09.2015 17:03

Pitný režim a raňajky dodržiavam pravidelne a sama viem že keď deň začnem bez toho je zle a ešte k tomu patrí určite dobrý spánok :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 10:19

na pitný režim nedám dopustiť... je veľmi dôležitý rovnako ani raňajkami nepohrdnem bez nich neodídem z domu :) sú základom dňa :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

22.09.2015 19:14

asi všetkým, čo je tu spomínané :)

Vaše meno:

Dominika Hudáková

Dominika Hudáková

05.10.2015 22:56

Nezabudnite na cvicenie :)

Vaše meno:

Ľubica Zámečníková

Ľubica Zámečníková

26.12.2015 23:16

musí sa súhlasiť len nie vždy sa to dodržiava :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.05.2020 20:54

Keď už cítim, že ma zmáha jarná únava, tak si nasadím detox :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE