TEST: MAVALA Exfoliačná maska na nechty a nechtovú kožtičku s bieliacim účinkom

Nateraz, posledným produktom, ktorý som mala možnosť od značky MAVALA spoznať, je táto exfoliačná maska na nechty a nechtovú kožtičku s bieliacim účinkom.

 

Samotné balenie je vcelku malinké - má iba 15 ml, no pretože z neho na jedno použitie veľa neminiem, verím, že mi nejaký ten mesiac vydrží.

 

V škatuľke je pribalená aj kefka, vďaka ktorej môžem nechty poriadne premasírovať a aj rozotrieť masku po nechtoch.

 

Táto viacúčelová maska má za úlohu odstrániť nečistoty, vyhladiť nechtovú platničku a zároveň zanechávať jej pružnosť. Zjemniť nechtovú kožtičku a pomocou čiastočiek z morských rias odstrániť odumreté bunky.

 

Používať sa má jeden až dvakrát do týždňa tým spôsobom, že vmasírujeme malé množstvo na nenalakované (ja ju používam väčšinou na už nalakované nechty a nič sa zatiaľ nestalo:)) vlhké nechty a nechtovú kožtičku. Každý prst je potrebné masírovať 15-20 sekúnd a následne očistiť pod teplou vodou s pomocou kefky.

 

Neodporúča sa používať túto masku na podráždenú alebo poškodenú pokožku so zádermi!
 

Testovala som: MAVALA vyhladzujúci peeling na chodidlá

mavala-lightening-nail-scrub-mask

Zdroj: Shutterstock®

Výťažok z citróna spevňuje a jemne zosvetľuje nechtovú platničku. Vitamín B5 poskytuje nechtom výživu a posilňuje ich štruktúru. Nechty získavajú novú pružnosť a nechtová kožtička výživu v podobe olejov zo sladkých mandlí, pšeničných klasov, maslovníka a aloe vera. Výsledkom sú príjemne hladké, čisté a žiarivé nechty aj kožtička okolo nich!

 

Po prečítaní popisu som sa rovno pustila do prvého odskúšania. Veľmi by som chcela pochváliť priloženú kefku, pretože bez nej by to tak celkom nebolo ono. :)

 

Testovala som: MAVALA Omladzujúca maska na ruky (peeling + hydratácia)

mavala-masque-exfoliant-lumiere

Zdroj: Shutterstock®

Kefka je veľmi praktická, ľahko sa otvára i jednou rukou a príjemne nechty i kožtičku premasíruje. Presne ten odporúčaný čas, pokým by sa mali nechty masírovať nestopujem, iba tak od oka... Najskôr si nechty prstami na druhej ruke zľahka premasírujem, respektíve, skôr sa snažím produkt porozotierať na všetky nechty, a potom už len kefkou po nich prechádzam krúživými pohybmi.

 

Na použitie jednej ruky mi postačuje presne také množstvo, ako je na fotografii nižšie, avšak pri fotení som si zabudla ruku navlhčiť, takže sa mi to nedalo dobre rozotrieť. Aspoň som sa presvedčila o tom, aké dôležité je mať pri používaní masky ruky navlhčené. :)

 

Testovala som: MAVALA MAVADRY sprej na nechty

mavala-zosvetlujuca-peelingova-maska

Zdroj: Shutterstock®

Maska má identickú vôňu, ako aj predošlé mnou testované produkty, takže v tomto smere sa ničím nelíši.

 

Štruktúra je taká akurátna, ani príliš riedka, ani príliš hutná. Rozotiera sa teda ľahko a rovnako ľahko sa i zmýva.

 

Rozdiel pred a po použití je okamžite badateľný. Všimla som si, že kožtička je akoby viac vyhladenejšia než predtým, je jemnejšia, pružnejšia a hydratovanejšia. Čo sa zosvetľujúceho efektu týka, nemávam nechty nejako extra zožltnuté, takže toto neviem posúdiť.

 

Testovala som: MAVALA lak na nechty

mavala-exfoliačná-maska-na-nechty

Zdroj: Shutterstock®

Pravidelným používaním kožtička získa super formu. Ale celkovo by ste starostlivosť o ňu nemali zanedbávať ani brať ju na ľahkú váhu. Napríklad, ja používam pravidelne rôzne olejčeky a krémy a už je to nejaký ten mesiac, možno aj rok, čo som nemala žiadny záder (KLOP-KLOP). Takže na tom určite niečo bude a nie je ten čas trávený natieraním a masírovaním zbytočný. :)

 

Ak ste podobný produkt ešte neskúšali, skúste to a tiež odporúčam dokúpiť si olejček. Výsledky možno nebudú badateľné po týždni či dvoch, no neskôr verím, že sa efekt určite dostaví a potom neoľutujete... :)

 

Testovala som: MAVALA hydratačná a regeneračná starostlivosť o nohy

mavala-scrub-mask-for-nails

Zdroj: Shutterstock®

mavala-scrub-mask-for-nails

Zdroj: Shutterstock®

mavala-scrub-mask-for-nails

Zdroj: Shutterstock®

mavala-scrub-mask-for-nails

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.09.2015 08:37

wau toto by sa mi zišlo... presne okolo nechtov mám suché miesta :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

24.09.2015 09:10

vyzerá to dobre

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

25.09.2015 09:15

Tak takáto starostlivosť by sa zišla aj mne...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE