Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!

Med má niekoľko pomenovaní: tekuté zlato, dar od včiel, elixír života alebo prírodné antibiotikum. Ľudstvo tento všeliek už po stáročia zachováva a šetrne získava od včeličiek, pričom med a včelie produkty našli postupne využitie v rôznych oblastiach. Eszter Máté Csatlósová so svojou rodinou o tom vedia svoje a získané vedomosti a skúsenosti pretavili v roku 2016 do rodinnej firmy Zlatý Nektár. Vďake tejto skutočnosti nie len rozšírili svoje portfólio produktov, ale aj objavili rôzne blahodarné účinky, ktoré med ponúka.

Sladidlo s vitamínmi

Aj napriek tomu, že sa o sacharidoch hovorí ako o strašiaku, tak pri sladení medom nemusíte mať žiadne výčitky! Vďaka nízkemu glykemickému indexu môžete použiť med ako sladidlo namiesto cukru alebo umelých sladidiel. Svoje miesto tak jednoznačne zaujme nie len v teplých nápojoch ale aj v nejednom recepte. V kombinácii s inými superpotravinami ho môžete použiť aj ako vitamínovú bombu! Med s aróniou jednoznačne patria do tejto kategórie. Táto dvojica posilňuje imunitu a arónia okrem iného pôsobí aj ako antioxidant a má protizápalové účinky. Vďaka svojej príjemnej farbe, vôni a chuti je med vhodný do čajov, jogurtov alebo na chlebík. „Med s aróniou najviac vyhľadávajú ženy, kvôli vysokému obsahu železa ale aj mamičky, ktoré farebným medom spestria deťom raňajky,“ radí včelárka Eszter.

Odporúčame: Chrípková sezóna je v plnom prúde. Tak ju vyžeň týmto domácim liekom!

arónia v mede a šípky v mede

Zdroj: zlatynektar.sk

Liek na chrípku a prírodné antibiotikum

Pravidelné užívanie medu má samo o sebe priaznivé účinky na zdravie, avšak počas chrípky alebo choroby je pomocníkom na prvom mieste. „Med je jednoznačne vďačným pomocníkom v boji proti chrípke pri deťoch. Lyžička medu totiž deťom nie len chutí, ale aj ukľudní podráždené hrdlo. Vďaka medu detičky dokonca oveľa jednoduchšie vypijú aj detský čajík proti prechladnutiu,“ hovorí overené rady včelárka Eszter, ktorá je zároveň aj mamičkou malej škôlkarky. V prípade dospelých zas môže byť prvou pomocou práve lyžička medu s cesnakom, táto dvojica totiž pôsobí protizápalovo a má antibiotické účinky.

Pozri tiež: Manuka med: Vieš, čo tento prírodný zázrak dokáže s tvojou pleťou?

med s aróniou

Zdroj: zlatynektar.sk

Zabojujte s nespavosťou

Teplé mlieko s medom a škoricou je „liek“ na nespavosť, ktorý sa podáva z generácie na generáciu. Inak to nie je ani u Eszter, ktorá už neraz siahla po tejto kombinácii. Pre čo najpohodlnejšie vyhotovenie tohto zázračného nápoja sa dokonca v Zlatý Nektár rozhodli zahrnúť do svojej ponuky aj škoricu v mede, ktorá je obohatená o svetoznámu cejlónsku škoricu. „Naši starí a prastarí rodičia veľmi dobre poznali priaznivé účinky prírody, nakoľko teplé mlieko s medom a škoricou je skutočný zázrak, ktorý sa postará o pokojnú myseľ a krásne sny,“ hovorí Eszter na záver.

Neprehliadni: Liečivá škorica: Spoznaj jej pozitívny vplyv na tvoje telo!

včelie produkty

Zdroj: zlatynektar.sk

Ak nechcete nič nechať na náhodu a plánujete posilniť svoju imunitu už teraz na jeseň, tak by ste jednoznačne mali navštíviť webovú stránku www.zlatynektar.sk, ktorá ponúka poctivý domáci med a včelie produkty spod rúk členov rodinnej firmy Zlatý Nektár.

Úvodná fotka - zdroj: zlatynektar.sk

1 komentár
Elena Švachová

Elena Švachová

26.10.2022 00:42

Med je výborný liek na všetko. Kupujem si domáci, od overeného medára a používam ho všade, kde sa dá. V zime najradšej do bylinkových čajov.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE