Aký má význam používanie ústnej vody?

Chrup si vyžaduje našu neustálu a každodennú starostlivosť. Okrem klasického čistenia zubov kefkou by sme mali používať aj medzizubné kefky či zubné nite. Nemali by sme však zabúdať ani na doplnkovú starostlivosť, do ktorej sa zaraďuje ústna voda.

Kým niektorí ústnu vodu vôbec nepoužívajú, iní na ňu nedajú dopustiť a je ich každodenným pomocníkom. S používaním ústnej vody by sme to však nemali preháňať a je vhodné nájsť ,,zlatú strednú cestu“. Ústna voda nám nezaručuje 100 % výsledok. Pred jej samotným použitím je totiž potrebné narušiť na zube usadený povlak zubnou kefkou. Najvhodnejšia je zubná kefka, ktorá je mäkká a s hustými štetinkami.

Odporúčame prečítať: Ako správne pomôcť dehydrovanej pleti po lete?

aky-ma-vyznam-pouzivanie-ustnej-vody

Zdroj: Shutterstock®

Akú má ústna voda funkciu?

Je určená na vyplachovanie úst, pomáha odstraňovať baktérie a odporúča sa ako súčasť každodennej dentálnej hygieny. Rozlišujeme tri typy ústnej vody:

  • Zdravotné ústne vody – sú považované za liečivé a svoj účinok musia mať potvrdený štúdiami. Sú určené na krátkodobé použitie a ich účinnou zložkou býva oxid chlórový, ktorý je schopný ničiť baktérie. Používajú sa aj na liečbu parodontitídy.
  • Ústne roztoky a kozmetické ústne vody – tieto prípravky väčšinou obsahujú alkohol, ktorý môže dráždiť drobné ranky v ústach. Vhodnejšie je preto zakúpiť si ústnu vodu bez obsahu alkoholu. Vyskúšať preto môžete ústne vody Lacalut.

Odporúčame prečítať: Ako si správne vybrať dentálne pomôcky?

aky-ma-vyznam-pouzivanie-ustnej-vody

Zdroj: Shutterstock®

Lacalut Aktiv Ústna voda

Je vhodná ako doplnok ku každodennej ústnej hygiene u pacientov so zápalom ďasien, zvýšenou kazivosťou, pri nosení fixných čeľustno-ortopedických aparátov či fixných mostíkoch a implantátoch. Bezfarebná tekutina spomaľuje tvorbu zubného plaku a je ideálna aj pre nositeľov zubných náhrad. Ústna voda použitá pred čistením zubov rozpúšťa bakteriálny plak, voda použitá po čistení zubov zabraňuje tvorbe zubného kameňa. Bez obsahu alkoholu.

Lacalut Sensitive Ústna voda 

Zabraňuje vnímaniu bolesti citlivých zubov a zubných krčkov, zamedzuje dráždeniu ďasien, zubov a tvorbe zubných kazov. Použitie ústnej vody pred čistením zubov znižuje vnímavosť citlivých zubov. Bez obsahu alkoholu.

Odporúčame prečítať: Pedikúra v pohodlí domova ako od profesionála

aky-ma-vyznam-pouzivanie-ustnej-vody

Zdroj: Shutterstock®

Lacalut White Ústna voda 

Ústna voda spevňuje a remineralizuje zubnú sklovinu, odstraňuje zafarbenie skloviny. Je vhodná pri každodennej starostlivosti, chráni ich žiarivú belosť a je ideálna aj pre nositeľov zubných náhrad. Bez obsahu alkoholu.

Lacalut Flora Ústna voda

Je vhodná na každodenné použitie, zmierňuje príčiny zápachu z úst, redukuje plak a udržuje svieži dych. Ústna voda obsahuje zmes olivového oleja a petržlenovej silice, extrakt z kurkumy, mentol a xylitol.

Odporúčame prečítať: Čo pomôže, keď make-up v lete vašej pleti vadí?

aky-ma-vyznam-pouzivanie-ustnej-vody

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií na: www.naturprodukt.sk

2 komentárov
Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.12.2015 07:55

Používam ústnu vodu síce od inej značky, ale odporúčam.. Mne konkrétne pomáha na afty :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

24.05.2020 15:21

Ústnu vodu som niekedy používala, ale už ju nepoužívam, pretože mi príde zbytočná a skôr je pre mňa iba takým doplnkom na osvieženie dychu. A druhá vec je tá, že mojim citlivým ďasnám ani žiadna nevyhovuje, keďže všetky obsahujú alkohol. Skôr budem hľadať nejakú s prírodným zložením :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE