Bolesť hlavy - prečo vzniká a ako ju zastaviť?

Patríte medzi tých nešťastníkov, ktorí majú tú ,,česť" pocítiť, čo je bolesť hlavy?

 

Potom isto viete, že nejde o nič príjemné. Keď bolesť hlavy príde, cítite sa unavene a máte pocit, akoby svet okolo vás ,,plynie" oveľa uponáhľanejšie a dianie okolo seba nestíhate vnímať.

 

 

Jediným riešením preto býva zväčša užitie tabletky proti bolesti či dožičiť si kvalitný a dlhý spánok.

 

Bolesť hlavy môže mať mnoho faktorov. V dnešnej rubrike o zdraví si vymenujeme zopár príčin, ktoré bolesť hlavy môžu spôsobovať. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako sa vyvarovať nádche a prechladnutiu?​

 

 

 Stres

stres

Zdroj: Shutterstock®

Jednou z najčastejších príčin je práve stres. U niektorých ľudí môže stres spôsobovať aj zdravotné problémy. Stres môže vyplývať z viacerých hľadísk, v rámci ktorých si môže vybrať svoju daň v podobe bolesti hlavy.

 

V práci sa snažíte dodržiavať termíny, vyhovieť klientom či šéfovi, ste neustále pod ,,tlakom“ vďaka účtom, ktoré je potrebné pravidelne platiť či venovať sa rodine a vychovávať svoje deti. Niekedy stačí na chvíľu jednoducho ,,vypnúť" a zrelaxovať sa pri dobrej knihe či v horúcom kúpeli.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako predísť jesennej depresii?

 

 

 Únava

unava

Zdroj: Shutterstock®

Únava môže vyplývať aj zo stresu. Niekedy môžete mať v práci roboty nad ,,hlavu“, čo sa na vás, samozrejme, môže odraziť. Cítite sa vyčerpane a máte pocit, že viac energie už so seba jednoducho nevydáte. Bolesť hlavy spojená s únavou nie je nič príjemné, a preto je jediným riešením dlhý a pokojný spánok.

 

 

Odporúčame prečítať: Chráňte svoje prsia prevenciou

 

 

 Chrbtica

chrbat

Zdroj: Shutterstock®

Aj bolesť hlavy spôsobená z chrbtice býva veľmi častá. Mnohokrát vystreľuje práve z krčnej chrbtice, čo nie je práve najpríjemnejšie, pretože máte pocit, že hlavu na krku jednoducho neudržíte. Riešením môže byť masáž u špecializovaného maséra či pravidelné cvičenie, ktoré bude zamerané na chrbticu so šijou.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako si poradiť s ekzémom?​

 

 

 Alergie

alergia

Zdroj: Shutterstock®

I alergie môžu byť možnou príčinou bolesti hlavy. Silné alergie najmä v období hlavnej peľovej sezóny, bývajú spojené si silnou nádchou, a tým aj možnou bolesťou hlavy. Celá hlava vám ,,duní", máte zaľahnuté v ušiach a nemôžete sa jednoducho dočkať chvíle, kedy peľová sezóna konečne skončí. Pomôcť môžu hlavne antihistaminiká predpísané alergológom, ktoré môžu tento stav utlmiť.

 

 

Odporúčame prečítať: Strašiak menom predmenštruačný syndróm

 

 

 Nízky tlak

tlak

Zdroj: Shutterstock®

To, že máte nízky tlak, môžete zistiť práve bolesťou hlavy. V prípade, že ide o výnimočný stav, ktorým netrpíte pravidelne, pomôcť vám môže dobré víno či pravidelné športovanie. V prípade, že máte tlak pravidelne nízky, vyšetrenie odborníkom by ste nemali dlhodobo odkladať.

 

 

Odporúčame prečítať: Akupunktúrou ku zdraviu

 

 

 

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Ako si bolesťou hlavy viete účinne poradiť vy?

 Bolieva vás hlava pravidelne alebo skôr príležitostne?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

3 komentárov
Andrea Vidová

Andrea Vidová

17.10.2014 12:59

no bohužial migréna je moja verná kamarátka i keď neželaná a keď sa objaví iné ako tabletka mi nepomôže.Ale samozrejme najprv skúšam viac tekutín,masáž,lahnúť si troška a nakoniec ta fuj tabletka.

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

17.10.2014 17:07

hlava ma našťastie bolieva iba občas ale keď začne pomôže mi iba tabletka a kľud, najlepšie v posteli

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

23.10.2014 13:44

ajajaj.. tak pondelky su pre mna väcsinou taketo bolestive a pri zmene pocasia na chladnejsie.. ale suvisi to s mojim chronickm zapalom dutin...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE