Filmy, ktoré vás zaručene rozplačú

Sychravé dni pomaly začnú prevládať nad tými peknými slnečnými. To nám dáva priestor viac si užiť pohodlie svojho domova.

 

Nie je nič lepšie ako si v upršaný studený deň uvariť šálku dobrého voňavého čaju, zabaliť sa do deky, zapáliť si sviečku a pozrieť si dobrý film.

 

Každý z nás má rád iný žáner filmu. Niekto má rád detektívne filmy so záhadnými zápletkami, iní preferujú katastrofy a niektorí ľudia si pri filmoch radi poplačú. Práve takémuto typu filmov sa dnes budeme venovať a predstavíme si zopár filmov, pri ktorých budete svoje slzy držať na ,,krajíčku“.

 

 

Odporúčame prečítať: Piercing - áno alebo nie?​

filmy

Zdroj: Shutterstock®

Samozrejme, každý z nás si predstavuje film, ktorý dokáže rozplakať inak. My si však predstavíme filmy, ktoré sú akousi povinnou ,,jazdou“, ktorú by ste vo svojom živote mali absolvovať.

 

 

Odporúčame prečítať: Elektronická alebo klasická kniha?

 

 

 Duch (Ghost, 1990)

 

Dráma podchytená detektívnou zápletkou zachytáva mladého newyorského bankára Sama (Patrick Swayze), ktorý si buduje spoločné bývanie s výtvarníčkou Molly (Demi Moore). Ich pokojný šťastný život pretne tragédia, ktorá skončí smrťou Sama. Späť sa však vracia ako duch, ktorý prostredníctvom bizardného média Ody Mae (Whoopi Goldberg) komunikuje s Molly a snaží sa ju ochrániť.

 

 Zelená míľa (Green Mile, 1999)

 

Film spracovaný podľa predlohy knihy Stephena Kinga chytil za srdce milióny divákov. Dej začína retrospektívou, ktorá sa postupom času prelína do príbehu, ktorý zachytáva prostredie väzenia, konkrétne bloku, z ktorého sú odsúdenci posielaní na smrť. Hlavný dozorca, Paul Edgecomb, pracuje v ,,bloku smrti“ už mnoho rokov, ale to, čo zažije po príchode väzňa Johna Coffeeho už natrvalo ovplyvní jeho budúci život.

 

 

Odporúčame prečítať: Objavte vášeň v zmyselnom tanci​

 

 Dlhá cesta (Walk to remember, 2002)

 

Landon Carter je rebel, ktorý pre obľúbenosť kolektívu urobí čokoľvek. Po incidente, za ktorý je sčasti zodpovedný, si musí odpykať trest v školskom predstavení a rovnako aj pri doučovaní slabších študentov. Tam stretne Jamie, pastorovu dcéru, do ktorej sa po čase zaľúbi. Jamie sa však spočiatku Landona stráni, pretože má tajomstvo, ktoré jej bráni v šťastnom a bezstarostnom živote.

 

 

Odporúčame prečítať: Urobte si deň sama pre seba

 

 Zápisník jednej lásky (The Notebook, 2004)

 

Starý muž v domove pre seniorov rozpráva priateľke na pokračovanie príbeh o žene svojho života. Rozpráva o tom, ako sa spoznali a neskôr zaľúbili. Allie je vychovávaná v bohatej južanskej rodine a s jej rozhodnutí stretávať sa s Noahom rodina nesúhlasí. Noah je totiž z chudobnej rodiny a Allie podľa rodičov nemá čo ponúknuť. Napokon sa však zaľúbenci rozhodnú poslúchnuť svoje srdce.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako si pekne a jemne zvýrazniť obočie

 

 Titanic (1997)

 

Titanic bol monumentálny, obrovský a napriek tomu zlyhal. V deň vyplávania sa na palubu nalodili dvaja ľudia z diametrálne odlišných svetov. Chudobný maliar Jack a bohatá Rose. Láska si však nevyberá a Jack spolu s Rose prežívajú nezabudnuteľnú lásku, ktorá si musí prejsť skutočnou skúškou na rozmedzí života a smrti. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako si správne vytvarovať obočie

OTÁZKA PRE VÁS:

 

Ktorý film vie rozplakať vás?

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

16.10.2014 08:54

No mňa naposledy rozplakal film Čo s láskou a bolo to včera v kine

Vaše meno:

Petra

Petra

16.10.2014 20:34

Takych je viac... ale slusny vyber :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

17.10.2014 15:50

Zápisník jednej lásky je super film- odporúčam :)

Vaše meno:

Andrea Vidová

Andrea Vidová

20.10.2014 13:23

poznám veľa filmov,ktoré ma rozplakali ale s týchto je to duch,titanic,zelená míla.

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

23.10.2014 16:17

neobľubujem filmy ktoré ma rozplačú,radšej si pozriem film ktorý ma rozosmeje

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

27.10.2014 10:50

rada pozerám takéto filmy tieto som videla a pre mňa naj je duch toho som si pozrela 3 krát no moja srdcovka je JANA EYOVA

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

21.05.2020 11:21

Všetky tieto filmy som už videla viackrát, takže už pri nich neplačem :-) Aj keď Dlhú cestu som ešte nevidela, takže ďakujem za typ. Si myslím, že romantické filmy dokážu dojať každú ženu. Ja skôr plačem pri filmoch o zvieratách, keď sú smutne podané :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE