Očkovanie a homeopatia

Očkovanie mnohí uvádzajú ako príklad homeopatického postupu, čiže použitia princípu „podobné podobným“. Tento povrchný pohľad je hlboký omyl.

 

Očkovanie je totiž aplikované na všetkých bez ohľadu na ich individualitu. A homeopatia je postavená práve na jedinečnosti a individualite pacienta. Z pohľadu homeopata je očkovanie veľmi nebezpečné.

 

 

Skúsme si tento problém rozobrať podrobnejšie. Porušená je hneď prvá zásada, že lieky sa v homeopatii overujú len na zdravých pacientoch. Skúšky liekov sa v homeopatii nazývajú „prooving“. A robia sa len na zdravých jedincoch. Vo veľmi všeobecnej rovine sa dá povedať, že tie symptómy, ktoré podaný homeopatický liek vyvolá na zdravom jedincovi, tie isté lieči u chorého pacienta. Očkovanie,  ako ho uplatňuje medicína, dnes neskúma pacienta. Nezohľadňuje jeho predispozíciu na ochorenia, neskúma dedičnosť  a individuálnu náchylnosť na ochorenia určitého typu. Preto podanie vakcíny môže vyvolať hlboké narušenie zdravia pacienta. Pretože väčšina povinných očkovaní sa deje v ranom veku, je tento postup ešte nebezpečnejší.

 

Odporúčame prečítať aj: TEJPOVANIE vás zbaví bolesti!

Očkovanie a homeopatia

Zdroj: Shutterstock®

Pozrime sa na zdravotné následky. Po podaní vakcíny sa objavia  v zásade dve reakcie:

 

              A. očkovanie sa „ujme“, to znamená, že je určitý stupeň reakcie,

              B. nie je žiadna reakcia.

 

 

Začneme tou druhou reakciou. Homeopatia vyhodnocuje absenciu reakcie takto:

             

              1. veľmi zdravý organizmus,

              2. hlboká patológia.

 

Zdanlivo protichodné hodnotenie sa optikou homeopatie vyhodnocuje takto:

 

1. Ak je organizmus zdravý, tak si poradí s chorobou aj bez vakcinácie, očkovanie je teda zbytočné.

 

2. Ak je však patológia hlboká, organizmus je postihnutý na hlbšej úrovni patológie, ako je cielená vakcína, a na podnet nereaguje, pretože boj o zdravie prebieha na hlbšej úrovni. Toto by sa dalo prirovnať k obrane stredovekého hradu – ak sa bojuje o vnútorné hradby, nepriateľ už prenikol do mesta a boj o vonkajšie hradby je nepodstatný. Ako však absenciu reakcie vyhodnotí medicína? Opakovaním vakcinácie. Skúste sa z pohľadu vyššie uvedenej logiky zamyslieť nad následkami.

 

Odporúčame prečítať aj:  

Zastavte kašeľ a nespavosť s jarnými bylinkami z lesa

Očkovanie a homeopatia

Zdroj: Shutterstock®

Venujme sa teraz aj prvej reakcii – očkovanie „bolo úspešné“. Sú možné tieto reakcie:

 

1. mierna reakcia,

2. silná reakcia s horúčkou a sprievodnými symptómami, 

3. veľmi silná reakcia s komplikáciami.

 

Aký je pohľad homeopata?

 

1. V  prípade  miernej reakcie obranný mechanizmus nie je dosť silný, aby sa vyrovnal s chorobou, a reaguje slabo. Choroba vplýva na budúce zhoršenie zdravia a presúva sa „hlbšie“  do organizmu. Preto takýto pacient obyčajne nereaguje na opakovanú vakcináciu a stáva sa z neho v dôsledku očkovania pacient s hlbokou patológiou.

 

2. Druhý prípad silnej reakcie hovorí o dobrej reakcii organizmu. Žiaľ, takéto vyhodnotenie býva najčastejšie u detí, ktorých obranný mechanizmus nebol ešte vážnejšie oslabený. Medicína tento prípad vyhodnocuje ako úspešný z pohľadu vakcinácie. Pre homeopata by  jediným prejavom zdravia bola nulová reakcia na vakcínu v prípade zdravého jedinca (nezabúdajme na to, že  pre homeopata je pacient vždy jedinečný, preto aj vyhodnotenie reakcie nemôže byť paušálne a v prípade absencie reakcie je tu aj druhá možnosť hlbokej patológie).  Silná reakcia však pre homeopata znamená, že takýto pacient je náchylný na daný typ ochorenia a v prípade, ak bude tomuto ochoreniu vystavený, môže ochorieť napriek očkovaniu. Čiže účinnosť vakcinácie je otázna.

 

3. Tretí prípad  je reakcia s komplikáciami. O týchto dôsledkoch medicína cudne mlčí. Z pohľadu homeopata je táto reakcia dôkazom absencie obranného mechanizmu.  Tento prípad je z pohľadu „zdravia“ očkovaného najhorší, pretože následkom vakcinácie dochádza k vzniku vážnych chronických stavov. Ich vznik sa datuje od vakcinácie a každý z nás podobné prípady pozná. Málokedy však medicína prizná, že patológia je dôsledok vakcinácie, pretože dôsledky sú obyčajne „z iného súdka“, ako bola vakcinácia. Pre homeopata je logická súvislosť nespochybniteľná, pretože celostný pohľad na človeka hovorí o previazanosti fyzického, emočného a psychického. Preto napríklad veľa detí po podaní „hexa“ vakcíny zmení svoje správanie a v lepšom prípade sa z nich stanú hyperaktívni pacienti. V horších prípadoch ide o hlbšie poškodenia reprezentované napríklad autizmom.

 

Odporúčame prečítať aj: Uvarte si čaj z čerstvých byliniek

homeopatia

Zdroj: Shutterstock®

Homeopatia preto očkovanie jednoznačne odmieta a zo svojho pohľadu vidí nasledovné riešenie: individuálnym prístupom k vyhodnoteniu zdravotného stavu každého začať s upevňovaním imunity tak, aby nedošlo k prípadnému ochoreniu. V prípade, ak k ochoreniu dôjde, jeho priebeh a liečba by mali byť zvládnuté vlastnými silami organizmu. Neutešujme sa myšlienkou a tvrdením, že vďaka očkovaniam väčšina „metiel“ bola minimalizovaná.

 

Pohľad môže byť aj dramatickejší – ako dôsledok pôsobenia chemických liekov a systematickej vakcinácie sa mnohí nachádzajú za hranicou patológie, kde reakcia na podnety je minimálna až nulová. A to je pohľad, ktorý síce robí z klasických homeopatov kacírov súčasnosti, ale vystihuje dnešný „civilizovaný“ svet. Dôkazom sú prevládajúce „diagnózy“ nášho „zaočkovaného“ sveta, ktoré sa pohybujú v oblastiach alergií, chronických chorôb a – čo je najhoršie – emočných a psychických porúch. Na dokreslenie – homeopatia rozoznáva tri roviny, kde sa prejavuje patológia – fyzickú, emočnú a psychickú. Najhlbšou patológiou je psychická. 

 

Odporúčame prečítať aj: Sú bio výrobky naozaj zdravé?

homeopat

Zdroj: Shutterstock®

Pre lepšie pochopenie dávame ako príklad opäť stredoveký hrad. Sídlo panovníka bolo až za vnútornými hradbami. Preto museli útočníci najprv dobyť vonkajšie a neskôr aj niekoľko ďalších obranných valov. Centrum (psychiku) bolo treba brániť až po prekonaní ostatných prekážok. V tomto prirovnaní treba vidieť tú okolnosť, že mnohí pacienti reprezentujú „skoro dobytú“ pevnosť a bránia už len „sídlo panovníka“. Podľa štatistík zverejnených aj v médiách bolo v roku 2013 na Slovensku z predaných  liekov až 20 % liekov na psychické problémy.

 

Tu je evidentné smerovanie celkovej patológie obyvateľstva a dôkaz toho, že veľa problémov sa už neprejavuje na úrovni fyzického tela, ale na emočnej a psychickej úrovni osobnosti. Pred týmto smerovaním už dávno vystríhal svetovú verejnosť profesor George Vithoulkas, známy grécky klasický homeopat, vo svojom prejave pri odovzdávaní Alternatívnej Nobelovej ceny za homeopatiu v roku 1996. Vtedy jeho hodnoteniu najviac zodpovedala americká populácia. Dnes po takmer dvoch desaťročiach už aj Slovensko vykazuje podobné štatistiky.

 

 

Autor: G. Švec, www.hab.sk

5 komentárov
Katarína

Katarína

10.03.2016 10:23

Tiež nie som moc nadšená z očkovaní.

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

10.03.2016 11:03

očkovanie je potrebné

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

10.03.2016 17:42

so zakladnym ockovanim u deti urcite suhlasim

Vaše meno:

Anna K

Anna K

11.03.2016 02:01

Záleží na každom jednom z nás ako sa rozhodne. Na očkovanie má každý svoj názor.

Vaše meno:

Júlia

Júlia

11.03.2016 11:52

Zaujímavý článok, ale nie som zástancom očkovania

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE