Indiánsky horoskop – Medveď (22.8. – 21.9.)

Ľudia, ktorí sa narodili v tomto indiánskom horoskope sa vyznačujú dravosťou, ale tiež nehou. Sú starostliví a obetaví, vedia byť taktiež nebezpeční. Podľa toho, ako sa k nim správate vy, budú sa oni správať k vám. Od medveďa majú vrodené schopnosti prežiť aj v nebezpečných situáciách. Ak sú v ohrození oni, alebo ich najbližší, dokážu vyvinúť nadmernú silu, aby svojich milovaných ochránili. Neznesú zradu a svojim nepriateľom neváhajú ukázať svoje zlé JA.

 

Medveď patrí vôbec k najstarším posvätným znameniam lovcov. Pre Indiánov predstavoval obrovskú silu, aj neohrozenosť. Tento tvor patrí k šikovným lovcom, pripisovali mu tiež sexuálnu zdatnosť. A podobne vnímali aj osoby, ktoré sa v tomto znamení narodili.

 

Odporúčame prečítať: 

Indiánsky horoskop - charakteristika

Indiánsky horoskop - VLK (19.2. – 20.3.)

Indiánsky horoskop - SOKOl (21.3. – 19.4.)

Indiánsky horoskop - BOBOR (20.4. - 20.5.)

Indiánsky horoskop - JELEŇ (21.5. – 20.6.)

Indiánsky horoskop - ĎATEĽ (21.6. – 21.7.)

Indiánsky horoskop - LOSOS (22.7. – 21.8.)

Indiánsky horoskop - MEDVEĎ (22.8. – 21.9.)

Indiánsky horoskop - HAVRAN (22.9. – 22.10.)

Indiánsky horoskop - HAR (23.10. - 23.11.)

 

Indiánsky horoskop - Medveď

Zdroj: Shutterstock®

Indiánske znamenie - MEDVEĎ

 

Dátum narodenia: 22.8. – 21.9.

 

Rýchla charakteristika: Medveď je známy aj ako Pán lesov, prisudzovali mu tiež funkciu strážcu. Niekedy ho používali k zobrazeniu zla, agresie, či hnevu. Patrí k obávaným zvieratám, na druhej strane, ak sa ho podarí skrotiť, dokáže byť verný, nežný, až prítulný. V zime je ospalý a pasívny. Na jar, keď sa prebúdza získava späť všetku svoju silu a je maximálne energický.

 

Živel: Medveď patrí k zemským znameniam. Tento živel im dodáva praktickú stránku, má pragmatické vnímanie sveta a racionálne uvažovanie. Neraz sa radí ku kritikom, čo im veľmi neprináša porozumenie a pochopenie okolia. Medveď je však perfekcionistické znamenie a na detailoch, poriadku, aj pracovitosti si naozaj potrpí. 

Indiánsky horoskop - Medveď

Zdroj: Shutterstock®

Aký je Medveď?

 

Dá sa povedať, že si k nemu vytvoríte ambivalentný vzťah. Aj ho máte radi, aj ho občas naozaj nemusíte. Pochvala od neho vás dokáže zahriať pri srdci, jeho kritika naopak veľmi ublížiť. Občas sa Medveď môže javiť ako necitlivá bytosť. Môže za to jeho úprimnosť, vďaka ktorej si nedáva pozor na to, čo hovorí. Nemyslí to zle, avšak takt a diplomacia mu nič nehovoria. Medveď je v teplom ročnom období mimoriadny akčný. Jeho energia a temperament vás dokážu doslova prevalcovať. Naopak v zimnom čase, kedy sa tieto zvieratá zvyknú ukladať na zimný spánok, potrebuje vypnúť aj Medveď človek. Vtedy prechádza do pasívneho módu a opadá a jeho vysoké nasadenie v čomkoľvek. 

Indiánsky horoskop - Medveď

Zdroj: Shutterstock®

Medveď v láske

 

V oblasti srdcových záležitostí sa Medveď správa ako zdatný lovec. Tak ženy, ako aj muži narodení v tomto indiánskom znamení, v prípade, že sa zamilujú, neváhajú svoj cieľ oslovovať dovtedy, kým nedosiahnu svoj vysnený výsledok. Na prvý pohľad sa môže ich správanie zdať neohrabané, na druhý vás však dostane ich šarm a talent zvodcu. Aj v láske je Medveď nadmieru úprimný, ale tiež kritický. Ak mu niečo nesedí neváha vám o tom s maximálnym pokojom dať prednášku a čas si nevyberá. Pokojne aj pri romantickej večeri, či pri milovaní. Svoje výčitky vám naservíruje aj spolu s riešením, ako sa zlepšiť. Odpoveď nie, ho ale rozzúri. Medveď sa riadi tým, že robí všetko preto, aby váš vzťah zlepšil. Pokiaľ ho správne nasmerujete, nebude váhať a popracuje aj na svojich zlých vlastnostiach.

 

Odporúčame prečítať: Indiánsky horoskop - charakteristika

 

Medveď v práci

 

Radí sa k mimoriadne pracovitým a šikovným zamestnancom. Medveď je vo „svojom“ období aktívny, zdatný a kreatívny. Rád na seba preberie dôležité úlohy, keď treba pokojne zavelí ostatným. Nebojí sa zodpovednosti, prekážok, ani vysokých nárokov. Sám ich na seba často kladie, neprekonateľné veci sú pre neho výzvou. Keď však potrebuje vypnúť, určite si vezme dlhšiu dovolenku. Pre oddych potrebuje dokonalý relax, veľa spánku a sladké nič nerobenie. Na pracovisku neznáša klebety a intrigy. Pokiaľ sa ho dotknú bytostne, prebudí sa v ňom dravé zviera, ktorému by ste sa radšej mali vyhnúť. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Martina Varhaníková

Martina Varhaníková

06.12.2017 14:01

Sedí presne a občas aj ten zimný medvedí spánok. Čo som počula... indiánsky horoskop je dosť presný na povahu ľudí a ich vlastnosti.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE