Pevné bruško - žiadny sen, ale realita

Každá z nás túži po štíhlej línii, ale aj po plochom a pevnom brušku bez tukových vankúšikov. Myslíme si, že stačí svoje telo mučiť hladovkou a množstvom brušákov. Omyl!

 

Týmto spôsobom si len uškodíme a výsledkom bude nespokojnosť, smútok, depresia až úplná rezignácia. Neúspech nás odradí, vrátime sa spať k prejedaniu a nezdravému spôsobu života. Svoje bruško budeme zakrývať voľnými tunikami a po večeroch vyplakávať v posteli - klasický scenár. Stop! Dosiahnuť zdravé a pekné bruško chce len čas, sebazaprenie, disciplínu a správny spôsob, ako na to.

 

Odporúčame prečítať: 7 top tipov, ako schudnúť z oblasti brucha

pevne bruško

Zdroj: Shutterstock®

Čo je vašim hlavným nepriateľom? 

 

Je známe, že cukor vo veľkom množstve nemá priaznivé účinky na naše zdravie a oblasť brucha. Ak sa túžite zbaviť nežiadúcich vankúšikov, zvoľte ľahšiu a vyváženejšiu stravu. Nahraďte sladké a kalorické jedlá zeleninou, ovocím, celozrnným pečivom a bielkovinami. Ovocné alebo zeleninové kokteily, známe pod názvom smoothies, sú výbornou alternatívou ako vykročiť správne do nového dňa. Budete sa vďaka nim cítiť sýte a zároveň vám stabilizujú hladinu cukru v krvi.

 

Ďalším nepriateľom je stres. Tento faktor spôsobuje, že si telo vytvára viac kortizolu a ten má za následok ukladanie tuku v oblasti brucha. Výbornou pomocou je vitamín C, ktorý stabilizuje a vyváži hladinu kortizolu.

 

Pozor, milé dámy! ,,Dobré" tuky nie sú na zozname vašich nepriateľov, práve naopak. Konzumujte viac omega 3 mastných kyselín tým, že do svojho jedálnička zaradíte napríklad vlašské orechy, avokádo, lososa.

 

 

Odporúčame prečítať: Športy, ktorých sa ani na jeseň nemusíte vzdať

jedzte zdravo

Zdroj: Shutterstock®

Detoxikácia a dýchanie

 

Ľudské telo funguje jedinečne. Chráni nás pred škodlivými toxínmi tým, že ich ukladá do tukových buniek. Čím väčšiemu množstvu toxínov sme vystavení, tým viac tuku naše telo uloží. Výborným spôsobom, ako očistiť a zbaviť telo ,,odpadu" je detoxikácia. Existujú rôzne spôsoby. Môžete vyskúšať rastlinnú metódu, využiť silu ovocia a zeleniny alebo piť ovocné šťavy.

 

Ako som už spomínala, stres je veľký nepriateľ. V dnešnej dobe je takmer nemožné vyhnúť sa mu, no veľmi účinnou pomocou a zároveň aj prevenciou sú dýchacie cvičenia. Ukradnite si každý deň malú chvíľku len pre seba. Stačí vám 10 minút. Ľahnite si, urobte si pohodlie, pustite svojho obľúbeného interpreta, zapáľte vonnú sviečku a dýchajte. Pomaly, zhlboka, sústreďte sa. Vaše telo sa upokojí a nabije novou dávkou energie.

 

 

Odporúčame prečítať: Precvičte si brucho s cvičením Six Pack

zhlboka dýchajte

Zdroj: Shutterstock®

oddych

Zdroj: Shutterstock®

Môže spánok pomôcť? 

 

Spánok je našou neodmysliteľnou súčasťou. Pre správne fungovanie a celkové zdravie, by sme si mali dopriať minimálne sedem hodín denne. Ak svojmu telu odpočinok odoprieme, hormóny sa narušia, hladina kortizolu stúpne. Preto, milé dámy, nezanedbávajte tento fakt a do postele si ľahnite o niečo skôr. Svieža a plná energie zvládnete problémy nového dňa s ľahkosťou.

 

 

Odporúčame prečítať: Ako precvičiť celé telo s Dynamic Pump?

spánok

Zdroj: Shutterstock®

Samozrejme, nesmieme zabúdať na pravidelný pohyb a cvičenie. Ak sa chcete zbaviť telesného tuku všeobecne, účinným spôsobom je kardio a silový tréning. Navyše pri pohybe sa uvoľňujú hormóny šťastia. Vyskúšajte čo i len hodinovú prechádzku farebným jesenným parkom. Vyčarí vám úsmev na tvári a urobíte niečo aj pre svoje telo.

 

Prechádzka, bicyklovanie, jogging, tanec, pilates, joga a iné formy aeróbneho cvičenia - to všetko bojuje s vašim tukom. Nestačí sa zamerať len na jednu špeciálnu oblasť. Pokiaľ ide o brušný tuk, najdôležitejšie je zbaviť sa toho viscerálneho. Je to tuk, ktorý nie je vidieť, ale obklopuje naše orgány. Je výsledkom neprávnych stravovacích návykov, stresu a nedostatku pohybu.

 

Najdôležitejší je pravidelný tréning. Brušné svalstvo treba precvičovať precízne, radšej menej cvikov, ale dôsledne, ako nespočetné množstvo ,,odfláknutých" brušákov.

 

 

Odporúčame prečítať: Aké cvičenie najlepšie odbúrava stres?

bycikel

Zdroj: Shutterstock®

joga

Zdroj: Shutterstock®

prechádzka

Zdroj: Shutterstock®

4 komentárov
Ivana Trochanová

Ivana Trochanová

06.12.2015 10:45

treba vela pohybu a spravnu stravu :)

Vaše meno:

Jarka Kontrová

Jarka Kontrová

07.12.2015 22:59

musim sa uz aj ja dokopat k cviceniu :-)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.12.2015 08:05

Treba si len najst cas,urcite sa to da.Zdrava strava ako zivotny styl,prechadzky aspon vecer s manzelom,doma - stacionarny bicykel,pravidelny cas na spanok.Viem,sme len ludia,obcas sa to nepodari,ale nesmieme to vzdavat.

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.12.2015 08:02

Toto potrebujem teraz ako soľ, prichádza skúškové obdobie :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE