Spánkové apnoe: Ako ho poraziť s prírodnými prostriedkami?

Spánkové apnoe je bežnou poruchou, ktorá sa prejavuje počas spánku. K tejto poruche dochádza vtedy, keď je prerušované dýchanie alebo keď je dýchanie plytké, v dôsledku zúženia alebo čiastočnej prekážky v dýchacích cestách. Takéto „dýchacie prestávky" môžu trvať sekundu, ale aj minúty, čo je už nebezpečné pre naše zdravie.

 

Po menšej pauze sa však dýchanie vráti do normálu a niekedy je dokonca sprevádzané chrápaním, či podobnými zvukmi. Takéto spánkové apnoe sa môže prejaviť u každého, avšak najviac ohrození sú ľudia trpiaci nadváhou alebo obezitou, fajčiari alebo pacienti s respiračnými chorobami. Ako si však s týmto problémom poradiť prírodnou cestou? 

 

Zaujme ťa: Vatové tyčinky do uší: Zabudni na ich používanie! Dôvod ťa zaskočí

čierne korenie

Zdroj: Shutterstock®

Čierne korenie a med

Protizápalové vlastnosti čierneho korenia pomáhajú uvoľniť dýchacie cesty, čo zabraňuje vzniku komplikácií pri prietoku vzduchu počas spánku. Med je zas skvelým liekom pre zmiernenie chrápania. Pripravte si teda nápoj, ktorý sa odporúča piť pred spaním.

 

Priveďte šálku vody do varu a počas varenia do nej pridajte ½ lyžice čierneho korenia. Nechajte povariť asi 10 minút, následne pridajte lyžicu medu a nechajte vychladnúť na teplotu, v ktorej bude nápoj možné vypiť. Tento nápoj s čiernym korením vypite 30 alebo 40 minút pred spaním. 

zázvor a škorica

Zdroj: Shutterstock®

Zázvor a škorica

Zázvor, ako aj škorica sa využívajú v alternatívnej medicíne kvôli svojim antibiotickým a protizápalovým vlastnostiam. Ich účinné látky pomáhajú pri problémoch s dýchacími cestami tým, že optimalizujú prúdenie vzduchu v dýchacích cestách.

 

Do hrnca si nalejte šálku vody a pridajte do nej lyžičku strúhaného zázvoru. Priveďte k varu, odstavte z plynu a pridajte ½ lyžičky škorice. Nechajte vychladnúť a vypite. Samozrejme, pred pitím si môžete tento výluh precediť. Rovnako aj v tomto prípade platí, že nápoj by ste mali vypiť 30 minút pred spaním. 

 

Odporúčame: Prečo pestovať aloe vera? Takto ho využiješ pre zdravie i krásu!

cesnak

Zdroj: Shutterstock®

Prírodné antibiotikum – cesnak

Cesnak má protizápalové a antibiotické vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe zápalu. Je tiež účinný pri infekciách dýchacích ciest a pomáha ich vyčistiť od všetkých toxínov, ktoré znemožňujú prúdenie vzduchu do pľúc.

 

Opäť priveďte šálku vody do varu, následne pridajte 1 pretlačený strúčik cesnaku a varte 2 minúty. Následne nechajte nápoj vychladnúť a vypite ho. Pre lepšiu chuť môžete pridať 1 lyžicu medu. Cesnakový čaj sa odporúča piť 15 minút pred spaním.

8 komentárov
Miso Jogi

Miso Jogi

28.02.2018 10:10

Podla mna kecy, na spankove apnoe jednoznacne treba dychaci pristroj, toto moze byt maximalne podporna liecba

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

28.02.2018 13:26

ked niekto chrape, nic mu nepomoze, akurat na chilu, ked sa otoci a potom pokracuje ...

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

28.02.2018 19:24

Ja som si spravila zmes - med, cesnak a čierne korenie.. Nechala som v chladničke 5 dní .. A jem túto zmes každý deň - je to na všetko , super pre zdravie, pri bolestiach hlavy najmä , ale aj ostatné problémy ,ako napr. spánkové apnoe.. !!

Vaše meno:

Helena Zobková

Helena Zobková

28.02.2018 19:49

Manžel občas chrápe, ľahko sa ho dotknem otočí sa a je pohoda. Dám mu článok prečítať.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.02.2018 20:33

Tak už len nahovoriť polovičku, aby vyskúšal...

Vaše meno:

Lenka Meravá

Lenka Meravá

28.02.2018 20:48

Manzel chrape takze urcite vyskusame

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

28.02.2018 23:14

no neviem,nápoj s tým čiernym korením asi dobrú chuť mať nebude...chrápe sa obyčajne,ked človek leží na chrbte.Stačí sa otočiť na bok a chrápanie prestane.

Vaše meno:

Helena Povalova

Helena Povalova

01.03.2018 12:24

Spomínaný problém sa vyskytuje akosi stále viac a viac....

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE