Trpíte sennou nádchou? Tieto potraviny vám ju zmiernia!

Senná nádcha býva v tomto čase najintenzívnejšia. Vysoké teploty alergické prejavy zvyšujú, ťažšie sa nám dýcha a v ovzduší plnom peľu a vône z pokosenej trávy ledva prežívame. Pozná každá alergička.

 

Plný a červený nos, zapálené oči, neustále kýchanie aj bolesti hlavy. Antihistaminiká zaberú len na pár hodín, ak je na ne váš organizmus už navyknutý, zabrať nemusia vôbec.

 

Ak aj vás prepadla tohto roku alergia, okrem balíčkov papierových vreckoviek si zakúpte aj tie správne potraviny. Zo sennej nádchy vás síce nevyliečia, ale jej príznaky vám aspoň pomôžu zmierniť.

 

Odporúčame vám prečítať: Zdravotné nástrahy na kúpaliskách

 

 

Čo by v čase alergií teda na vašom jedálničku nemalo chýbať?

 

Trpíte sennou nádchou? Tieto potraviny vám ju zmiernia!

Zdroj: Shutterstock®

Cibuľa a cesnak pokojne aj ten medvedí, k tomu jarná cibuľka, pór, klasická cibuľa, či tá červená. Všetko to sú skvelé zdroje antioxidantov, ktoré vo vašom tele spustia proces záchrany. Zalarmujú všetko, čo sa dá a organizmus napumpujú vitamínom C. Cibuľa obsahuje tzv.kvercetín, ktorý pomáha človeku viac ignorovať alergény.

 

Jedzte veľa zeleninových šalátov v nich by nemali chýbať rôzne čerstvé bylinky. Taká pažítka je taktiež bohatým zdrojom vitamínu C, vhodné sú aj bylinky, ktoré obsahujú rozmarínový olej – ten má silné protizápalové účinky a taktiež upokojuje alergické prejavy. Nájdete ho samozrejme v rozmaríne, ale aj v medovke, šalvii, či oregane.

 

Odporúčame prečítať: Pálenie očí môže znamenať syndróm suchého oka

Trpíte sennou nádchou? Tieto potraviny vám ju zmiernia!

Zdroj: Shutterstock®

Šalátová zelenina zelené šaláty sú opäť ďalším zdrojom antioxidantov. Pomáhajú imunitu posilňovať, čo je v čase alergií veľmi nápomocné. Obsahujú tiež veľa vitamínu E, ktorý záchvaty sennej nádchy znižuje. Tento vitamín nájdete aj v mandliach a v avokáde.

 

Ryby sú nielen skvelým pomocníkom pri diétach, ale aj v boji proti sennej nádche. Vďaka omega-3 mastným kyselinám pomáhajú utišovať zápalové prejavy, posilňujú imunitu a celkovo nám pomáhajú znášať alergické záchvaty ľahšie. Vedci dokonca dokázali, že deti, ktoré konzumujú ryby ako losos, pstruh, či sardinky trpia v dospelosti menej alergiami, než tie, ktoré ich tak často nejedia. Podobné účinky nemajú len ryby ale tiež semiačka, od ľanových až po vlašské orechy. Pomôcť môže aj rybí olej, ktorý ak je vám proti chuti nájdete aj v tobolkách. Rovnako účinný je aj kanolový olej.

 

Odporúčame prečítať: Solíme veľa, prečo je to nezdravé?

Trpíte sennou nádchou? Tieto potraviny vám ju zmiernia!

Zdroj: Shutterstock®

Púpava a žihľava ak ste nevedeli, že púpava sa dá jesť, teraz to už viete. Konzumujú sa len jej stonky, kvety nechajte radšej bokom. Stonky sú síce horké, avšak obsahujú obrovské množstvo vitamínov od výmyslu sveta. Ak v rámci svojej sennej nádchy kýchate aj vďaka kvitnúcej púpave, príznaky môžete zmierniť práve tým, že si jej konzumáciou budete proti nej postupne budovať odolnosť. Niečo v štýle očkovania. Dopriať by ste si mali aj žihľavu, ktorá organizmus nielenže detoxikuje, ale aj posilňuje. Žihľavový čaj vám zároveň dokáže alergické prejavy stlmiť. Stačí ho piť pravidelne. 

 

Odporúčame prečítať:

Diéta podľa krvnej skupiny B a AB

Diéta podľa krvnej skupiny - 0 a A

 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE