Závislosť na nezdravých potravinách: Ako ju ukončiť?

Všimli ste si niekedy, že sa vaša nálada mení podľa toho, čo a koľko jete? Nedávne štúdie preukázali, že pokiaľ jete nezdravé jedlo, keď máte zlú náladu, vaša zlá nálada sa môže skutočne ešte viac zhoršiť. Pokiaľ si svoju zlú náladu vylepšujete jedlom, mali by ste sa zamyslieť, či je to správne a kam to celé vôbec smeruje. Obezita? Depresia?

Jednoduché sústo

Slané čipsy, čokoláda, keksy a mnoho iných potravín predstavuje jednoduchý príjem energie. Avšak, tak rýchlo ako prišla, tak rýchlo aj odíde. Nezdravé potraviny nám najčastejšie najviac chutia, pravda? Čo tak vymeniť čokoládu za nejaké to jablko alebo pomaranč? Samozrejme, aj my milujeme sladkosti, ale všetkého veľa škodí. Takže milé dámy, všetko s mierou.

Pozri aj: Najkrajšie sukulenty do bytu: Ktoré privítaš aj u seba doma?

nezdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

Ukončenie milostného trojuholníka

Vy, jedlo a vaše emócie. Tak, ako každý milostný trojuholník končí tragédiou, rovnako aj tento bude mať zlý koniec. Akonáhle sa však zbavíte tohto „nezdravého vzťahu“, budete sa vo vašom svete pohybovať a cítiť dobre.

Uvedomte si svoj skutočný hlad

Pokiaľ zaháňate hlad len preto, že nemáte čo robiť alebo ste nervózna, rýchlo s tým skoncujte. Pokiaľ je tento hlad však skutočný a fyzický, pokojne si doprajte nejaké jedlo.

nezdravé jedlo

Zdroj: Shutterstock®

Prečo to tak je?

Skúste si sadnúť a porozmýšľať nad tým, prečo potrebujete jedlo, aj keď práve nie ste hladná. Pokúste sa určiť svoje emócie. Je to šťastie, smútok, nuda, stres? Možno vám to bude zo začiatku nepríjemné, pretože sa dostanete k jadru problému. Dôležité je aby, že ste na to už prišli a chcete to riešiť.

A čo teraz?

Teraz, keď už viete, ktoré emócie vám spôsobujú „falošný“ hlad, musíte ho niečím nahradiť. Pokiaľ budete v strese alebo budete smutná, skúste zavolať najlepšej priateľke a choďte napríklad niekam na prechádzku. Každá z nás si zaslúži život, v ktorom sa každé ráno zobudí do nového dňa s nadšením a radosťou. Začnite sa mať konečne rada a neutápajte všetky svoje problémy v jedle. Uvidíte, že sa na veci budete pozerať s iného uhla pohľadu. Veci budete vidieť jasnejšie a budete plná života. Vystúpte z milostného trojuholníka a starajte sa o seba správne. Budete spokojné, že ste to urobili.

Pozri aj: TOP 10 ohrozených zvierat na planéte: Tieto sú na pokraji vyhynutia!

1 komentár
Jana Komadova

Jana Komadova

04.08.2013 15:21

poučný článok a hlavne treba pevnú vôlu aby sme tým neodolatelným potravinám odolali

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE