Jarné šaty, v ktorých aj vaša postava bude vynikať

Jar už naplno úraduje, a preto je dobré vedieť, ktoré trendy z módneho sveta sa oplatí mať v šatníku. Šaty sú tu pre ženy, a predsa sa ich mnohé z nás boja nosiť. Aj vy sa pýtate prečo?

 

Odpovede sú rôzne, avšak najčastejšie preto, lebo nemajú ideálnu postavu, majú širšie boky, väčšie brušká alebo chlapčensky plochý hrudník. Tieto všetky záležitosti tak môžu uberať na sebavedomí. My vám ho však razom zvýšime, pretože tu máme tipy aj pre vašu nedokonalo dokonalú postavu! Neveríte? Dnes vám poradíme, aké šaty sú aktuálne trendy a zároveň, ako vhodne môžete zamaskovať nedostatky, ktoré možno trápia aj vás.

 

PRUHY

 

Veľa žien sa pásikavým vzorom vyhýba, pretože veria, že rozširujú. Toto tvrdenie je však príliš zovšeobecnené a každá žena môže nosiť pásiky, ak si vyberie vhodný vzor. Naozaj zabudnite na to, že každý pásikavý vzor vám pridá optické kilogramy naviac, je to veľká lož. Takže základným predpokladom je – pre kyprejšie tvary zvislé pruhy, pre štíhle ženy vodorovné pruhy. 

 

Odporúčame aj: Čierna farba - elegancia, štýl, výnimočnosť, tajomnosť

Jarné šaty s pásikmi

Zdroj: Shutterstock®

Pri vodorovných pásikoch ale rozhoduje i šírka pásikov – čím širšie a výraznejšie pásiky sú, tým viac rozširujúci efekt bude vzor mať. Husté, jemné, tenké pásiky vám nijako neublížia a postavu nerozšíria. 

 

Možno viete, no možno nie, že dosť dôležitá je aj farba prúžkov. Ak si štíhle ženy chcú dodať ženské krivky, mali by nosiť pestrofarebné pruhy. Ak naopak chcete isté proporcie schovať, tak by ste mali nosiť tmavšie prúžky. Prúžky môžu dokonca ovplyvniť vašu aj celkovú vizáž. Elegantnejšie pôsobia úzke pruhy, či už zvislé alebo vodorovné. Hodia sa aj na špeciálnejšie príležitosti, prípadne na pracovné stretnutie, stačí len na ne nabrať odvahu.

 

Odporúčame prečítať:  Žltá farba v outfite: Aký odtieň mi pristane? S čím ju mám kombinovať?

Jarné šaty s pásikmi

Zdroj: Shutterstock®

KVETY

 

Tak ako po minulé roky, aj túto jar sú čarovné záhrady plné kvetov. Žiadne prekvapenie - s kvetmi trafíte presne do čierneho. Rozkvitá totiž príroda a rozkvitá aj móda. Veľké kvetinové potlače striedajú tie drobné a nebojte sa ani aplikácií. Šaty s týmto vzorom sú ideálne pre tehotné ženy ale aj tie, ktoré majú kilá navyše. 

 

Symbolom jari sú farby a na šatách vyzerajú nádherne. Preto, ak vás lákajú kvety, vsaďte na farebnosť. Voľte červenú, žltú, oranžovú, zelenú či modrú. Hlavne takú kombináciu farieb, ktoré k sebe ladia. Hoci farba roku 2017 sa volá Greenery a už z názvu je nám jasné, že je to odtieň zelenej, ak zájdete do obchodných centier, top farbou v nich je modrá. Celkovo však jarné kvetinové potlače na rôznych podkladoch vyzerajú jednoducho dokonalo.

 

Odporúčame tiež: Demin bunda - večný trend v šatníku, ktorý nikdy neomrzí

Jarné šaty so vzorom kvetov

Zdroj: Shutterstock®

Jarné šaty so vzorom kvetov

Zdroj: Shutterstock®

CELÉ BIELE

 

Šatami bez vzoru žiadna z nás nič nepokazí. Prečo je však biela top? Biela je farba, s ktorou sa môžete hrať. Nemusíte myseľ zbytočne premáhať kombináciou farieb. Šaty bielej farby sa hodia na akúkoľvek príležitosť. Ak vás trápia len nedostatky s postavou, tie sa dajú hravo vykryť strihom.

 

Ak máte širší spodok, tak jednoducho zvýrazňujte pás buď opaskom alebo samotným strihom a okolo bokov sa nebojte obtiahnutosti. Ak na elastické veci nie ste, voľte rovný spodok šiat alebo mierne áčko, krásne tak zamaskujete šírku bokov. 

 

Bruško sa maskuje o čosi jednoduchšie ako boky, nakoľko sa s ním dá trošku pracovať. Najjednoduhšie ho stiahnete vystuženými silonkami alebo sťahujúcou bielizňou, ktorá je na tento účel určená a výsledok je razom priaznivejší.

 

Odporúčame prečítať: Kulma verzus nátačky: S čím vytvoríte krajšie romantické vlny?

Jarné šaty celé biele

Zdroj: Shutterstock®

Ak vás však pocit stiahnutia odrádza, potom voľte voľnejšie strihy šiat. Padavý grécky štýl stále letí, takisto aj tzv. zásterové šaty rovného strihu. Ak máte útlu chlapčenskú postavu, zvýrazniť si ju môžete s volánmi, mašľami alebo asymetrickými strihmi, ktoré urobia ten správny efekt.

 

Pri šatách jednej farby nezabudnite na doplnky ako náhrdelník či náramok. Zoženštia a ozdobia aj ten najjednoduchší model.

 

Odporúčame aj: Ste odvážna a experimentov sa naozaj nebojíte? Vsaďte na farebnosť!

Jarné šaty celé biele

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

30.03.2017 09:18

šaty moc nenosí, ale tie letné sú krásne

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

08.04.2017 18:00

pásiky nechýnajú ani v mojom šatníku, páčia sa mi :-)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

29.05.2017 17:34

Mam rada bielu aj tie pruhované sú krásne.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE