Tipy ako si vybrať šperky

Pri výbere sa môžeme riadiť aj podľa toho, čo nám pristane resp. našej pokožke či farbe vlasov. Pre určité typy pokožky sa hodia niektoré šperky lepšie ako iné.

 

Každá z nás si kupuje náušnice alebo náramky podľa toho, čo sa nám páči, prípadne tak, aby sme ich mohli zladiť s outfitom.

 

No pri výbere sa môžeme riadiť aj podľa toho, čo nám pristane resp. našej pokožke či farbe vlasov.

 

 

 

 

Pre určité typy pokožky sa hodia niektoré šperky lepšie ako iné. Základným rozdelením je teplý a studený typ.

 


1. Určite tón pokožky


Odporúča sa na svetlom mieste pozrieť zápästie. Ak sú vaše žily do modra, ste studený typ, ak chytajú farbu skôr do zelena, ste teplý typ.


2. Teplý typ

 

Tomuto typu sa hodia farby ako zlatá, žltá, červená a ružová. Ak patríte k tomuto typu, vaším najlepším priateľom by malo byť zlato. Ak milujete diamanty, najlepšie sa k vám hodia biele.

 

Tipy ako si vybrať šperky

 


3. Studený typ

 

Tomuto typu prináležia farby ako modrá, zelená a strieborná. Takže šperky týchto farieb sa k vám hodia najlepšie. Samorejme že si môžete dať ružové alebo červené šperky, ide o to, že šperky v studených odtieňoch na vás vyzerajú úžasne.

 

Tipy ako si vybrať šperky

 
4. Svetlá, bledá pokožka

 

Mali by ste si vyberať jemnejšie tóny šperkov. Vyhnite sa príliš jasným, krikľavým a tmavým šperkom. Voľte skôr jemné pastelové odtiene. Ale ak príde chvíľa, kedy potrebujete svojmu vzhľadu dodať dramatickosť, môžete použiť tmavé odtiene šperkov. Treba ich len použiť pri správnej príležitosti.

 

Tipy ako si vybrať šperky

 
5. Ani bledá ani tmavá pokožka

 

Stredne tónovaná pokožka je ideálna. Môžete k nej nakombinovať takmer všetky šperky. Svetlé, neónové, tmavé, jemné tóny šperkov sa k vám dobre hodia. Aj keď stylisti tvrdia, že aj takáto pokožka má určitý podtón, ktorému lichotí viac striebro alebo zlato a podľa toho by ste si mali vybrať, aby šperky pekne vynikli.

 

Tipy ako si vybrať šperky

 
6. Tmavá pokožka

 

Jasné, žiarivé šperky sú pre vás najideálnejšie. Aj keď aj iné farby a prevedenia šperkov na vás pekne ukážu. Najmenej vám pristanú tmavé šperky.

 

Tipy ako si vybrať šperky


7. Vlasy a šperky
Vlasy hrajú rovnako dôležitú rolu pri výbere náušníc a náhrdelníkov. Napr. pri červených vlasoch krásne vyniknú akvamarínové šperky. Strieborné sa odporúčajú tmavovláskam a tmavé plavovláskam.

 


Možno sme vám dnes trochu poradili a možno i napriek odporúčaniam si budete kupovať šperky naďalej podľa toho, čo vám padne do oka. V každom prípade sa treba v nich cítiť skvelo.

 

 

Zdroj foto: www.flooks.net www.amazon.com
5 komentárov
Veronika Jakubičková

Veronika Jakubičková

08.06.2013 18:01

ja som studeny tip..a aj ste sa trafili s farbami pre tento tip..vzdy hladam odtine modrej a zelenej

Vaše meno:

Danka

Danka

06.07.2013 20:12

ja som podľa žíl teplý typ, ale aj tak si vyberám šperky podľa poslednej vety...ked mi nieečo padne do oka - musím to mať (teda aspoň niekedy chcem) :D :)

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

25.01.2014 21:12

súhlasím, správny výber je velmi dôležitý...

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

27.01.2014 16:38

Keď sa mi zapáči niečo na prvý pohľad, to je to pravé.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

24.10.2014 17:38

veľmi dôležité kombinovať typ pleti so spoločenskými šatmi :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE