Veselé farebné ponožky ako módny doplnok? Rozhodne áno!

Poviete si – no jasné, všade je to samý hipster a tak sa snažia pretlačiť k nám svoju podivnú módu uletených ponožiek. Ale úprimne, naozaj ste si ani raz v duchu nepovedali, že také pestré farebné ponožky by ste rady nosili tiež? Samozrejme, všetko závisí od veku a postavenia človeka, veď ak ste asistentkou generálneho riaditeľa, asi vás na dôležitom rokovaní neuvíta dvakrát vrelo, ak sa tam objavíte vo vykúkajúcich ponožkách Hello Kitty, ale keď je to možné a dovoľuje to situácia, prečo sa trošku neodviazať? Inšpirujte sa našimi tipmi a ktovie, možno ešte dnes začnete nosiť ponožky ako módny doplnok aj vy. :-)

V hlavnej úlohe: Ponožky

Naši dávni predkovia by sa zrejme v hrobe obracali, keby boli vtedy tušili, že sa raz práve ponožky stanú základným prvkom outfitu. Samozrejme, okrem tých stredovekých - tí ich vystavovali na obdiv ešte viac, než my. Veď sa len stačí prejsť po ktorejkoľvek európskej metropole a natrafili by ste na stovky svojráznych outfitov, z ktorých sú najvýraznejšie práve ponožky. A to hovoríme tak o ženských ako aj mužských outfitoch. No darmo, ponožky sú jednoducho mimoriadne vďačný kúsok oblečenia. Nielenže vás zachránia vždy, keď už ste v koncoch s výberom darčeka, ešte nimi viete aj úplne ľahko z nudného outfitu vyčarovať úplne neprehliadnuteľný. A ak máte v náture ešte aj kus nápaditosti, kreativity či extravagancie, ponožky sú ideálnym spôsobom, ako sa môžete v móde realizovať.

 

Bude sa ti páčiť: Čím si chrániť hlavu počas jesene? Inšpiruj sa našimi módnymi tipmi!

ako kombinovať ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Rihannine ponožky v lodičkách

Mimochodom, aj vy ste postrehli módu ponožiek, skombinovaných s lodičkami, dokonca aj tými otvorenými? Tento výstrelok preslávila predovšetkým speváčka Rihanna. Nuž, je najvyšší čas zmieriť sa s tým, že ponožky už dávno v móde neplnia len funkčnú, ale aj estetickú úlohu. Veď už aj mnohí slovenskí výrobcovia sa chopili príležitosti a tak je už dnes trh plný ponožiek od výmyslu sveta – na jedných nájdete potlač arašidových chrumiek, na druhých obľúbenú postavu z kresleného seriálu pre dospelých, ďalšie sú posiate snáď všetkými tatranskými vrchmi.

výrazné ponožky

Zdroj: Shutterstock®

V móde je dovolené všetko

Jednoducho, je si z čoho vyberať a bola by večná škoda nenechať takéto ponožky vyniknúť v celkovom outfite. Pretože – a to dnes platí oveľa viac, než kedykoľvek predtým, v móde je dovolené naozaj všetko. Či už sa preto rozhodnete pre výraznú farbu alebo vzor, pri vhodnej kombinácii so zvyškom oblečenia nemôžete stúpiť vedľa. Dokonca, avšak to už je výstrelok skutočne len pre tých najodvážnejších, sa dnes môžete bežne stretnúť aj s ponožkou, na každej nohe inou. A naozaj to nie je známka toho, že sa dotyčný obliekal potme. Je to zámer, pod ktorý sa podpisujú aj fashionisti a ľudia od módneho „fachu“, vrátane značiek najzvučnejších mien.

 

Neprehliadni: Ako spraviť poriadok v skrini či šatníku? Poradíme ti super triky

ponožky ako základ outfitu

Zdroj: Shutterstock®

ponožky v topánkach

Zdroj: Shutterstock®

Nebojte sa experimentovať!

Ak vás teda tento ponožkový trend zaujal, pokojne si ho otestujte aj na vlastnej koži a na vlastných outfitoch. Na začiatok farebné, vzorované, jedným slovom výrazné a dominantné ponožky skombinujte s úzkymi džínsami a jednofarebným tričkom, prípadne zvoľte ešte väčšiu striedmosť – čierny rolák, čierne nohavice nad členky, čierne topánky a... farebné ponožky. Postupne buďte v ponožkovom experimentovaní pokojne aj trúfalejšie. Vyskúšajte si ich obuť k šatám aj sukniam, otestujte aj rôzne dĺžky – od členkových až po podkolienky.

ako nosiť vzorované ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Ponožka ako šperk?

Dominantné ponožky vám zároveň dokonalo nahradia aj akékoľvek iné doplnky, preto sa nebudete musieť celú večnosť prehrabávať v šperkovnici – ten šperk už totiž budete mať na nohách. Jediné, na čo si dajte naozaj pozor je, aby vám medzi ponožkou a nohavicou nevykúkala noha, ani pri státí, ani pri sedení. Pokazilo by to totiž celkový dojem. Nohavice si preto pokojne vyhrňte, ale s mierou. Povýšte ponožky na vyššiu úroveň!

 

Odporúčame: Máš dilemu, čo nosiť túto jeseň? Inšpiruj sa trendmi z ulíc! ​

8 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

28.11.2018 06:49

Všetko naozaj závisí od veku a postavenia človeka, no ponožky sú jednoducho vďačný kúsok oblečenia.

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

28.11.2018 17:12

To je milé,mne sa to páči.Moja dcéra nosí farebné ponožky každú inú,nedá si to vyhovoriť...

Vaše meno:

Ing. Silvia Majorosova

Ing. Silvia Majorosova

28.11.2018 21:27

Ľúbim takéto farebné:-))

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

29.11.2018 19:04

na voľný čas, prečo nie

Vaše meno:

Martina Begalova

Martina Begalova

07.12.2018 14:25

áno ja so za takéto úlety... urobí to náladu na celý deň aj to odľahší niekedy vážnosť pradcovného prostredia

Vaše meno:

Zuzana Szocsova

Zuzana Szocsova

08.12.2018 15:19

su zalte mile chutne... ale na doma, alebo na chate.. do prace alebo niekde kde treba byt aspon trochu seriozny urcite nie

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

17.12.2018 14:53

Milujem farebné ponožky. Ani neviem, kedy som mal naposledy čierne na sebe :)

Vaše meno:

Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

24.12.2018 20:48

Jezisko take doniesol... Nosit ich budem hrdo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE