Tieto techniky líčenia valcujú svet!

Ak sa interesujete v oblasti krásy, beauty blogov, či vizážistických noviniek, hneď budete vedieť o čom je reč. A ak ste skôr z tých žien môjho typu , ktoré sú verné svojej klasike a pri názvoch niektorých techník ich ani nenapadne, že sa jedná o líčenie, tento článok bude práve pre vás.

 

Malý slovníček typov líčenia, ktoré momentálne valcujú svet a vizážisti sú zahltení požiadavkami zákazníčok, aby im vyčarovali práve tieto čáry máry na tvári. Strobing je jednou z nich, ale tomu sa už moje kolegynky venovali v predošlých článkoch.

 

Odporúčame: 

Strobing - naučte sa novú techniku vizážistov

Dokonalé pery s pomocou kontúrovacej ceruzky

 

Tantouring

 

Začnem práve nie úplne vizážistickou technikou. Vychytávkou pre nás lenivšie. Nemusíte vôbec dlhú dobu stráviť líčením pred zrkadlom. Pretože namiesto toho, aby ste si nanášala mejkap, púder a kontúrovala si tvár, urobíte to raz a na dlhú dobu prípravkami na opaľovanie. Čiže až pokiaľ nezlezie soláriová „tan“ farba, budete permanentne nalíčená. Za seba sa pýtam – kde sa stratila prirodzenosť? 

 

 

Henna kontúrovanie

 

Technika Henna tvarovanie používa zložité detaily pre zvýraznenie namiesto tradičných metód aplikácie Henny. Krásne vzory sa leštia a miešajú, takže nechávajú na pleti dokonale ostrý efekt. Populárna najmä v arabských krajinách. 

 

Odporúčame: Rýchla a zaujímavá letná manikúra - inšpirujte sa

Tieto techniky líčenia valcujú svet!

Zdroj: Shutterstock®

Squinching

 

Táto technika bola vytvorená fotografom Petrom Hurley, ktorý tvrdí, že veľké oči na fotografii vyzerajú, že ste slabá osoba alebo ustráchaná. Vizážisti (opticky), alebo grafici (photoshopom) preto zúžia vzdialenosť medzi spodným viečkom a horným viečkom! Vraj budete okamžite vyzerať silnejšie a sebavedomejšie. Celebrity túto metódu využívajú ako na bežiacom páse. 

Tieto techniky líčenia valcujú svet!

Zdroj: Shutterstock®

Vystrihnutá linka

 

Namiesto krásneho orámovaného líčenia oka je pri tejto technike dôraz na čo najostrejšiu líniu tieňov, linky. Oko následne vyzerá väčšie. 

 

Odporúčame: Rýchly a zdravý recept: Zapekaná zelenina s párkami

Tieto techniky líčenia valcujú svet!

Zdroj: Shutterstock®

 

Klaun kontúrovanie (Clown contouring)

 

Klasické kontúrovanie to teda nie je. Používa sa obrovské množstvo farieb, v klaunovskom prevedení. Doslova. Na koniec to však dáva prekrásny výsledok, nech to pôvodne vyzerá akokoľvek vtipne laugh

Tieto techniky líčenia valcujú svet!

Zdroj: Shutterstock®

Baking

 

Nemá nič spoločné s pečením. Perfektný trik, ktorý do sveta priniesla Kim Kardashian West, spolu so svojou dvornou mejkap artistkou. Trik je v tom, že po kompletnom nalíčení  sa na tvár vlhkou hubkou nanesie kompaktný púder na miesta, ktoré by mali byť najjasnejšie. Brada, uprostred nosa a pod očami. Prášok sa nechá vsiaknuť (pečenie), a následne sa hrubým štetcom odstráni. Mejkap vydrží veky a táto technika je veľmi obľúbená. 

 

Odporúčame: Spoznajte svojho chlapa cez hviezdy – muž Baran

3 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

10.09.2015 12:11

znova som sa niečo nové naučila :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2015 13:49

samé novinky sa tu dozvieme :) supeeer :)

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

09.10.2015 10:56

o mnohých technikách som ešte ani nepočula

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE