Vieš, čo je kima? Vyskúšaj tento recept na rýchlu a chutnú večeru!

Poznáte to, v práci ste sa zdržali o čosi dlhšie, než bolo v pláne a po príchode domov vás, namiesto gauča a časopisu, čakajú hladné krky a presne nula celá nula času a energie na prípravu večere. Nezúfajte, pretože pre vás máme originálny recept na rýchlu a chutnú večeru. A hoci by sme klamali, keby sme tvrdili, že aj ľahkú a diétnu, z času na čas si predsa môžete dopriať aj niečo kalorickejšie.

Jedlo s netradičným názvom kima pozná, dovolíme si tvrdiť, málokto. V našej rodine je však mimoriadne obľúbené a veríme, že sa rovnakej obľube môže tešiť aj u vás. A odkiaľ vlastne pochádza tento neobvyklý názov? Kima pochádza zo slova kheema alebo tiež khima, čo v jazyku hindi znamená mleté mäso. Tým sme vám už napovedali, čo bude základom tohto jedla. Áno, je to mleté bravčové mäso.

Ak by ste však zatúžili aj po vegetariánskom variante kimy, vyskúšajte ju na typicky indický spôsob a namiesto bravčového mäsa použite karfiol. My však na mäso nedáme dopustiť, a tak zostaneme pri pôvodnej verzii. A hoci počet ingrediencií tomu veľmi nenasvedčuje, prípava tohto jedla bude skutočne ultrarýchla. Uvaríte ho skôr, než vaši hladoši stihnú prestrieť stôl. Tak teda poďme na to!

Zaujme ťa: Mexická lahôdka: Jednoduchý recept na chilli con carne

čo je kheema

Zdroj: Shutterstock®

Budete potrebovať:

  • 500 gramov pomletého bravčového pliecka
  • 3 cibule
  • olej
  • soľ
  • karí korenie
  • 1 bobkový list
  • 6 klinčekov
  • kyslú smotanu alebo biely jogurt
  • 300 ml leča
jedlá z mletého mäsa

Zdroj: Shutterstock®

Postup:

Pomleté mäso osoľte, zmiešajte s kyslou smotanou alebo jogurtom. Na oleji opečte nadrobno nakrájanú cibuľu, pridajte mäso a opekajte za stáleho miešania 15 až 20 minút. Potom zmes dochuťte karí korením, bobkovým listom a klinčekmi. Nakoniec pridajte lečo, všetko spolu poduste, až kým sa neodparí všetka šťava z leča. Podávajte s pečivom alebo s chapati – indickou chlebovou plackou. Dobrú chuť!

2 komentárov
Elena Švachová

Elena Švachová

27.04.2018 23:20

Kimu som doteraz nepoznala,ale recept sa mi páči.Samé dobré ingrediencie a hlavne rýchlo navarené.V najbližšej dobe budem variť KIMU :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

21.06.2018 18:36

Zaujímavý recept nepoznám

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE