Ozvláštnite si prípravu Vašich dezertov ako aj Vaše pečenie so SweetFamily 1-2-3 Rote Grütze

 

Máte radi ovocné príchute rôzneho druhu? Radi si pochutíte na ovocných dezertoch či iných ovocných sladkostiach?

 

Prinášame Vám novinku, ktorá ochutí akýkoľvek Váš recept a dodá mu sviežu ovocnú príchuť. Pomocou SweetFamily 1-2-3 Rote Grütze si pripravíte jednoduché a rýchle dezerty, ale môžete ho použiť aj k pečeniu.

 

 

 

Obľúbený dezert v severských krajinách

 

Rote Grütze pochádza zo severného Nemecka a Škandinávie a dodnes je v týchto krajinách obľúbeným dezertom. Dezert pripomína zmes s ovocnými kúskami z čoho je odvodený aj jeho názov (Grütze zo slova Gruzzi = hrudky, hrudková zmes). Podľa originálnej receptúry sa Rote Grütze pripravovalo varením ovocia a pridaním želírujúcich látok. Dnes je však produkt dostupný bez varenia a k príprave rýchleho dezertu je potrebný len balíček 1-2-3 Rote Grütze a akékoľvek ovocie či už v čerstvej alebo mrazenej podobe. 

Rote Grütze

Zdroj: Shutterstock®

Aké výhody ponúka produkt?

 

Jednou z výhod výrobku je jeho rýchla a jednoduchá príprava. Na prípravu základného dezertu je potrebný jeden balíček zmesi 1-2-3 Rote Grütze (180 g) a 750 g ovocia čo značí o vysokom percentuálnom objeme ovocia. Z uvedeného množstva je možné pripraviť až 15-20 porcií (v závislosti od veľkosti jednotlivých porcií). Hotový dezert je ideálny v kombinácii so šľahačkou, zmrzlinou alebo bielym jogurtom. Jeho všestranné použitie predpokladá, že sa výborne hodí aj k pečeniu. Môžete si z neho pripraviť chutné ovocné plnky či už do domácich buchiet, rôznych závinov alebo aj do Vašej obľúbenej štrúdle.      

SweetFamily 1-2-3 Rote Grütze

Zdroj: Shutterstock®

Ovocie z vašej záhradky alebo mrazené ovocie?

Použiteľné sú obe varianty

 

Na prípravu ovocného dezertu je vhodné akékoľvek ovocie a práve preto je dezert možné pripraviť počas celého roka. Výborne sa hodí v kombinácii s jahodami, čerešňami, ríbezľami, černicami alebo s mrazenou lesnou zmesou. V chladnejších mesiacoch je možné k príprave použiť jablká, hrušky, ananás alebo hrozno. Konzistencia hotového produktu závisí od množstva šťavy obsiahnutej v ovocí. V prípade ovocia, ktoré neobsahuje dostatok šťavy, je možné pridať k ovocnému dezertu trochu vody alebo ovocného džúsu.

kysnutý závin s jablkovou plnkou

Zdroj: Shutterstock®

Prinášame Vám tip na vianočný stôl.

 

Vyskúšajte kysnutý závin s jablkovou plnkou zo SweetFamily 1-2-3 Rote Grütze. Recept na závin ako aj ďalšie nápadité recepty s Rote Grütze nájdete na www.sweet-family.sk.

 

Zároveň sa na stránke www.sweet-family.sk môžete zapojiť do súťaže a vyhrať skvelé ceny priamo tu - www.sweet-family.sk/sutaz.   

 

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

14.12.2014 20:19

tak toto je skvelá pomôcka pri pečení ešte som ju v obchode nevidela dík za tip

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE