Kuchárska kniha Grilovanie (recenzia)

Pripraviť jedlo na grile je niekedy skutočným gastronomickým zážitkom. Zabudnite na „špekáčiky“ alebo slaninu. Grilovanie má pozdvihnúť chuť jedla a dodať mu špecifickú arómu.

 

Ak potrebujete inšpiráciu ako dosiahnuť chutné recepty pripravené na grile, v kuchárskej knihe Grilovanie nájdete zaujímavé recepty a aj dobré rady.

 

Jedna z prvých vecí, ktorá človeka upúta na knihe, je jej obálka. V tomto prípade to nie je žiadna sláva. Bledomodré pozadie s jednoduchým nápisom a jedlom vyfoteným na papierových tanieroch, nie je to, čo by vás donútilo knihu otvoriť. Zostáva už len vaša zvedavosť, aké recepty táto kniha ponúka. 

 

 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kniha Grilovanie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Let´s BBQ! Iba tieto dve slová potrebujú Američania na to, aby niekoho pozvali na veselú grilovaciu párty. Pritom grilovanie nie je iba spoločenská udalosť. Je to i dobrodružstvo spojené so založením ohňa, príprava čo najlepšej pahreby, a tak je barbecue pod holým nebom aj kulinárskym zážitkom.

 

Na grile sa totiž nemusia opekať iba klobásky a steaky, ale môžu to byť aj marinované ryby, chrumkavá zelenina a šťavnaté ovocie - pre každého niečo. A nesmieme zabudnúť ani na chutné šaláty, pikantné omáčky a vynikajúce dipy, na ktorých si môžete pochutnávať do sýtosti.“

 

 

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kniha Grilovanie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Medzi prvými stranami tejto takmer 100 stranovej kuchárskej knihy nájdete obsah, ktorý rozdeľuje knihu na 6 väčších kapitol – grilovanie, krok za krokom, dipy na šaláty, mäso, ryby, zelenina a ovocie.  To napovedá, že s knihou zvládnete grilovanie celého obeda, vrátane omáčok, grilovaných príloh a mäsa.

 

Ďalej nasleduje zaujímavá kapitola Krok za krokom, do ktorej autori zahrnuli niekoľko užitočných rád ako napríklad pripraviť alobalový balíček na gril, upiecť zemiak v šupke alebo ako zistiť, kedy sú steaky správne prepečené.

 

 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kniha Grilovanie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Ostatné kapitoly v knihe sú venované receptom. Nájdete tu jedlá ako Kuskusový šalát s ovčím syrom, Kuracie stehná s čili tekvicou, Grilované pstruhy s bylinkami alebo pre vegetariánov Grilovaný cesnak na opečenom chlebe.

 

Väčšine receptom v knihe je venovaná dvojstrana, kde je fotografia daného jedla znázornená na celej strane. Rovnako ako nezaujala obálka knihy, ani fotografie neponúkli nič výnimočné. Recepty sú naopak zaujímavé a pri najbližšej grilovačke by ste sa mali čím inšpirovať. Navyše sú pri niekoľkých receptoch aj tipy ako môžete jedlo vylepšiť alebo čím nahradiť konkrétnu ingredienciu. 

 

 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kniha Grilovanie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchárska kniha Grilovanie nie je tá, ktorou by ste sa vo svojej zbierke kuchárskych kníh vedeli pýšiť. Môže za to jej prvý, nie najlepší dojem. Kniha ani po prelistovaní neponúkne po vizuálnej stránke nič lákavé. Recepty sú však zaujímavé a práve tie by mali rozhodnúť o tom, či po nej v kníhkupectve siahnete alebo nie.  

 

 

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kniha Grilovanie (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.luci.sk

2 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.09.2015 08:56

kniha ako na leto priam stvorená :)

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 13:57

Na domáce letné grilovanie je to určite dobrá spoločníčka :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE