Aká má byť nevestina príprava na svadobný deň? Radia Francúzky!

Francúzske dievčatá robia všetko veľmi jednoducho, s neokázalým štýlom a nekomplikovane. Sú to sofistikované dámy, a nedá sa im tento prívlastok vziať. Ak ide o svadobné prípravy, francúzsky štýl svadby je rovnaký ako tieto dámy. Jednoduchý, sofistikovaný, neokázalý a nedbalý.

 

Američania a zvyšok Európy si zvykne potrpieť na okázalom luxuse a honosnom prevedení všetkého, čo ku svadbe patrí.

 

No Francúzi sú iní. V podstate robia všetko tak, ako v bežnom živote, aj keď ide o svadbu. Mnohí sa venujú svadobným prípravám nanajvýš mesiac. Francúzske nevesty sa nijako špeciálne nepripravujú. Šaty majú obyčajne veľmi jednoduché a sofistikované, make-up rovnako, o hostine ani nehovoriac. 

 

Nepripravujú sa ani psychicky, ani mentálne. Ak sa s niekým rozhodnú stráviť zvyšok života, pred svadbou neprežívajú pocity neistoty v takej miere, ako zvyšok sveta.

Z neznámeho dôvodu je ich svadobná výzdoba unikátna, a pritom minimalistická. Zoberme si samotné makrónky. Aké sú jednoduché a dokonalé zároveň, farebné a fantasticky sa na svadobnej hostine vynímajú. Obyčajné makrónky.

 

Pozri tiež: Z akých kvetov sa skladajú najkrajšie svadobné kytice?

makronky

Zdroj: Shutterstock®

ČO NEROBIA S PLEŤOU PRED SVADBOU?

Nikdy sa na svadbu nepripravujú tak špeciálne ako my. Jednoducho všetko, čo si my doprajeme iba v deň svadby, si ony dopriavajú každý deň alebo veľmi často. Seďte vonku na terase a popíjajte vínko, čaj alebo kávu, počúvajte hudbu a užívajte si relax. Spomaľte tempo s priateľmi len tak, choďte na obed alebo večeru a nerozprávajte sa o svadbe. To pomáha nielen pleti, ale aj psychike. Doprajte si luxus času a relaxu stále. A v dňoch pred svadbou ešte viac.

 

Pozri si: VIDEO: Krásne svadobné líčenie, ktoré zvládnete aj sama

svadobné prípravy

Zdroj: Shutterstock®

ČO SI DOPRAJÚ PRAVIDELNE?

Francúzky si doprajú pravidelné masáže a relax vo wellness priestoroch a ak nie tam, tak doma určite. Samy si masírujú pleť minimálne 4-krát do týždňa po dobu aspoň 5 minút. Hýčkajte sa, starajte sa o seba, nielen počas svadobných dní, ale stále. Doprajte si luxus v podobe relaxu a voľného času len samy pre seba.

Okrem pravidelných masáži sa zameriavajú aj na hydratáciu. Dokonalé hydratovaná pleť totiž nepotrebuje veľa make-upu a vyzerá dokonale. Starajte sa o seba, hydratujte pleť každý deň, pite veľa vody a navštívte občas saunu. Naučte sa pravidelne oddychovať s pleťovou maskou, jednoducho sa rozmaznávajte.

 

Prečisťujte organizmus a pleť pravidelne. Odvďačí sa vám krásnym a dokonalým vzhľadom bez zbytočných nánosov make-upu. Nič nie je na tvári krajšie, ako prirodzene zdravá a žiarivá pleť.

 

Pozri si tiež: Svadobné kytice - inšpirácie, ktorým neodoláte

svadba francuzov

Zdroj: Shutterstock®

DETAILY, A ZNOVA DETAILY

Nenápadné detaily znamenajú pre Francúzov veľa. Vyzerajú, akoby sa vôbec nesnažili, ale opak je pravdou. Snažia sa, ale nepreháňajú to a nedoháňajú stratené, pretože ošetrovanie si doprajú pravidelne. Napríklad starostlivosť o nechty, výber správneho, jemného a nenásilného parfumu.

 

Nepotrpia si na okázalý make-up, ani na bohaté výčesy. Všetko vyzerá veľmi prirodzene. Nesnažte sa za každú cenu zmeniť na nepoznanie. Naopak, ostaňte aj na svadbe sama sebou. Váš partner to určite ocení.

 

Najdôležitejšie je, aby ste sa cítili príjemne. Veľké tortové šaty, okázalý make-up, prehnané vône, bohaté výčesy s príčeskami a umelé nechty vám iba komplikujú život. Ostaňte prirodzená. Jemné minimalistické  šaty, ľahký nude make-up

s dokonalou pleťou, nedbalé vlasy a prirodzená manikúra robí z Francúzok neodolateľné femme-fatale. Staňte sa takou aj vy.

 

Pozri si tiež: Berta - úžasné svadobné róby z kolekcie jar/leto 2018

obliekanie svadobných šiat

Zdroj: Shutterstock®

7 komentárov
Helena Zobková

Helena Zobková

08.10.2017 10:21

S takou ľahkosťou je tento článok napísaný, veľmi príjemne sa mi čítal (až som si ho prečítala ešte raz) a veľa mi pritom dal. Viem, čo si z neho vyberiem pre svoj spôsob života. Čo sa týka prípravy a priebehu svadby, mi to pripomenulo svadbu mojej dcéry, tiež si potrpela na jednoduchosti, a to bolo na nej to najkrajšie.

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

08.10.2017 18:27

To je na Francúzkach to pekné- že sa nesnažia pôsobiť umelo. A netýka sa to len nevestičiek... Im tá prirodzenosť dodáva mladistvú iskru aj po rokoch..

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

09.10.2017 16:34

Jednoduché , ľahké , prirodzené - áno to sa mi páči .. Nemám rada všetko prečačkané , gýčové .. Teraz je na trhu veľa dekorácií , možností , máme si ozaj z čoho vyberať ,ale aj tak ja by som chcela takú jemnú svadbu a hlavne ,aby sa všetci moji blízki zabávali a spomínali na ňu ešte dlhé roky.. :-*

Vaše meno:

Zdenka Slahučková

Zdenka Slahučková

05.11.2017 23:00

Nie som francúzka, ale vedela by som si to takto predstaviť :)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.12.2017 21:09

pekná predstava

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

10.03.2019 11:37

Príjemný článok,tak si to predstavujem..

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

22.09.2021 12:50

Na detailoch záleží určite, treba si pred svadbou dopriať aj detox celého tela aby sa prečistilo z vnútra, čo sa odzrkadlí na krajšej pleti a vlasoch :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE