Povinnosti družičky

Ak nás kamarátka poctí otázkou "budeš mojou družičkou?", je to niečo ako malá skúška na náš veľký deň D. Byť družičkou je pre každú z nás česť a rovnako aj možnosť úžiť si kopec zábavy. Na druhú stranu to môže byť ale aj dosť nákladné a časovo veľmi náročné, takže je dôležité vedieť, k čomu nás táto pocta bude zároveň zaväzovať.

Zatiaľ čo úlohy a povinnosti sa môžu líšiť v závislosti od svadobných párov a ich potrieb, tu je základný zoznam povinností, ktorým sa asi nevyhnete. Buďte tou najlepšou družičkou a pomôžte neveste naplno prežiť jej svadobný deň.

Nielen výber šiat, ale aj ochutnávka torty

  • Budete platiť za nasledujúce: váš odev, darček pre pár a vaše cestovné náklady. Pár by mal zabezpečiť ubytovanie ak bude treba.

  • Zúčastníte sa na väčšine udalostí súvisiacich s predsvadobným obdobím:  pomoci pri výbere nevestiných šiat a doplnkov, kytice a výzdoby svadobného stola, svadobných oznámení a ďalších drobností, zásnubného večierka, rozlúčky so slobodou, svadobnej skúšky ak bude potrebná.

  • Budete pomáhať aj s ďalšími špecifickými úlohami, ktoré by mohli nastať, ako je napríklad pomoc so svadobnými pozvánkami, alebo ochutnávkou torty a zákuskov. Ozdobiť autá bielymi stuhami a družbom pripnúť pierka. Pred hostinou pomôcť so zasadacím poriadkom a jednotlivými detailami. Pomáhať neveste a ženíchovi pri prijímaní gratulácii, s kvetmi a drobnými darčekmi. Postarať sa o malé občerstvenie pre svadobčanov ešte pred svadobnou hostinou.

organizovanie svadby

Zdroj: Shutterstock®

Povinnosti aj po polnoci

  • Po svadobnej hostine treba zabezpečiť krájanie torty, z ktorej sa potom spoločne so zákuskami budú pripravovať výslužky pre svadobčanov, čo bude rovnako vašou starosťou. Možno si mladomanželia budú žiadať aj čítanie blahoželaní ktoré dostali, pri ktorom by vám mal pomáhať aj družba. A po prvom tanci mladomanželov je dobrým zvykom si s ženíchom zatancovať. Nevestu samozrejme vyzvŕta prvý družba.

  • Zúčastniť sa bude treba aj niektorých z našich slovenskách tradícii, samozrejme podľa typu svadby (odobierka, odčepčovanie, organizácia únosu nevesty,...).

Áno, je toho naozaj dosť a občas toho môže byť ešte viac, ale ruku na srdce - čo by sme pre našu drahú kamarátku nespravili. Naviac, byť družičkou vám prinesie mnohé užitočné skúsenosti a čím viac krát sa tejto úlohy zhostíte, tým viac budete pripravená na ten váš veľký deň "D". A to hovorím aj zo svojej osobnej skúsenosti :)

 

Neprehliadni: Svadobné kytice - okrasa nevesty

2 komentárov
Juliana Hamajdáková

Juliana Hamajdáková

09.05.2016 16:31

Čo tak svadobné poháre pre Vaše družičky ???

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

10.03.2021 07:22

Súhlasím, výber družičky je naozaj dôležitý a hlavne to musí byť žena, ktorá Vás dokonale pozná a vie čo sa Vám páči a čo nie, takže buď najlepšia kamarátka alebo sestra :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE