TEST: Očné tiene True Colour Quatro od Avonu

V dnešnej dobe nie je ľahké nájsť matné očné tiene, ktoré sú bez akýchkoľvek trblietok.

 

Preto som sa potešila, keď som mala možnosť otestovať pomerne novinku z oblasti očných tieňov - True Colour Quatro od Avon-u.

 

Výrobca uvádza, že paletky tieňov predstavujú farby zeme a tóny, ktoré sú inšpirované prírodou. Musím uznať, že škála farebných tónov týchto tieňov je naozaj pestrá, a preto by si určite vybrala každá z nás odtieň podľa svojho gusta. 

Ja som mala možnosť otestovať paletku tieňov s názvom Purple Haze, teda vo fialovej farbe. Ale poďme pekne od začiatku. Tiene od Avon-u som vo svojej súkromnej kozmetickej zbierke ešte nevlastnila. Už po samotnom prvom vzhliadnutí oceňujem praktickú otváraciu štvorcovú čiernu paletku, ktorá je dizajnovo veľmi jednoduchá a decentná, no elegantná zároveň.

 

Paletka sa otvára čiernym stláčacím gombíkom. Tiene sú ladené do fialovo-purpurovo-sivých odtieňov, čo sa mi ráta, pretože fialovú mám odjakživa v obľube. V palete nájdeme jeden šedý tieň, tmavofialový a dva fialové tiene v bledších farebných tónoch

avon-paleta-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Tiene majú kvalitnú pigmentáciu a to najmä v prípade šedého a tmavofialového odtieňa. Ako môžete vidieť na obrázkoch, tiene majú vytlačené čísla od 1 do 4, čo značí, že by sa na viečko mali nanášať v postupnosti od toho najmenšieho a teda i najbledšieho odtieňa.

 

V paletke je priložený i aplikátor, ktorý má na svojich koncoch dve penové varianty aplikátorov. Jeden aplikátor je ploskejší, širší a vhodný na nanášanie pri väčších plochách, napríklad s odtieňom číslo 1. Druhý aplikátor je tenší, vhodný na nanášanie odtieňa číslo tri či štyri. Ľahko s ním vytvoríte ostré kontúry, ktoré oko zvýraznia.

tiene-avon-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Pri líčení som na viečko použila všetky dostupné tiene v paletke, pričom som začala odtieňom číslo jeden, ktorý som naniesla jemno na celé viečko, a tým som si vytvorila akýsi podtieň, vďaka ktorému vydržia tiene na viečku dlhšie. Odtieň číslo dva som nanášala na viečko až po záhyb oka. Odtieň tri, resp. tmavofialový tieň som naniesla do záhybu oka a jemno som ho vytieňovala dostratena. Na záver som naniesla odtieň číslo štyri a teda šedý odtieň, ktorý putoval tesne pod oko, čím som vytvorila jemnú líniu zvýraznenia oka. Fotografie však tiene trochu skresľujú, v skutočnosti sú tiene výraznejšie

 

Čo sa týka výdrže tieňov na viečku, musím čestne a s radosťou vyhlásiť, že tieto tiene majú tú najlepšiu výdrž, nakoľko vydržia nezmenené na viečku doslovne od rána do večera. Chvála taktiež patrí výbornej pigmentácii tieňov. Zhlukovania tieňov do záhybu viečok sa nemusíte obávať.

true-colour-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Azda jediná chybička, ktorú vytknem je fakt, že odtieň číslo 1 a 2 sú si podobné a na viečku takmer splývajú.

 

Suma sumárom, pokiaľ hľadáte kvalitné a spoľahlivé tiene, ktoré na vašich viečkach vydržia po celý deň, siahnite po tieňoch True Colour Quatro od Avonu.

 

Kúpite prostredníctvom vašej Avon Lady za odporúčanú cenu 8,90 €, avšak pri rôznych akciách vás tiene vyjdú i lacnejšie.

 

 

3 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

04.01.2014 15:53

patrilo by sa vyskúšať ale nakoľko mám citlivé oči, tak neviem aká by bola reakcia...páčia sa mi...

Vaše meno:

Zuzana Hazerova

Zuzana Hazerova

04.01.2014 16:12

farby su pekne, jemne, decentne. Ak vydrzia na oku cely den a nelepia sa - tak potom su fajn

Vaše meno:

Kristína Pončková

Kristína Pončková

02.02.2014 17:59

Podľa mňa sú všetky očné tiene od Avonu hotová katastrofa. Už som mala viaceré typy a druhy, ale ani jedny neboli dobré. Buď sa rýchlo zmývali, alebo sa nedali tieňovať, nebolo ich vidieť, alebo sa robili mastné zhyby na viečku a po čase sa rozmazali. Už si určite ani žiadne objednávať nebudem.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE