Tipy na vianočný wellness: Ako si oddýchnuť aj v pohodlí domova?

Vianoce by mali byť sviatkami pohody, lásky, rodinnej súdržnosti a harmónie. K tomu jednoznačne patrí aj pocit relaxu. Myslite na to najmä vo chvíľach, keď budete stresovať svojich najbližších rôznymi pracovnými úlohami. Pokúste sa uvoľniť a vychutnať si pár dní voľna absolútnym relaxom. Ten vianočný má totiž obzvlášť svoje čaro.

Pozri aj: Vianočné pečenie: Skús aj tento jednoduchý recept na snehové gule!

wellness

Zdroj: Shutterstock®

Wellness počas Vianoc

Vianočné farby využite k duševnému wellnessu. Zelená je známa ako farba, ktorá upokojuje. Pôsobí antistresovo a celkovo zharmonizuje dušu. Podobne pôsobí aj vôňa ihličia a ako inak aj čokoládové maškrty. S tými ale opatrne. Ak to so sladkosťami preženiete, okrem zvýšenej váhy vás nemilo môžu privítať aj žalúdočné problémy. K psychickému wellnesu využite aj ďalšie z typických vianočných farieb či ozdôb.

Svetielka v byte, alebo dome vytvárajú očarujúcu atmosféru. Každý detail, na ktorom ste si pred sviatkami dávali záležať, sa vám tak teraz môže krásne zúročiť len pri pohľade naň. Taká červená výzdoba je síce ohnivá, avšak v kombinácii s už spomínanou zelenou dotvára predsa len pocit rodinnej pohody.

masáž

Zdroj: Shutterstock®

Vianočný wellness môžete praktizovať aj tým, že si vyložíte nohy na stôl, pripravíte si fajnový horúci nápoj a budete sledovať typické vianočné rozprávky. Ak už budete mať televízneho programu plné zuby, vyrazte na čerstvý vzduch. Po sviatočnom prejedaní sa nepadne nič lepšie než príjemná prechádzka. Všetko ale robte bez zbytočného náhlenie sa. Uvoľnite sa a nerobte nič na silu, ani nič, na čo nemáte chuť.

Pre niekoho je skvelým oddychom aj hranie sa. Je na vás, či si zvolíte so svojimi najbližšími spoločenské hry, alebo sa budete osamote venovať napríklad testovaniu kozmetiky, ktorú vám Ježiško toho roku nadelil. Ak bol štedrý a pridal k nej aj nejakú tú knihu, o wellness na najbližších pár dní máte postarané.

Odporúčame: Vianoce ako spúšťač smútku: Pozor, povianočná depresia existuje!

oddych

Zdroj: Shutterstock®

Účinky svojej vianočnej wellness kúry môžete povzbudiť aj chutným zdravým jedlo. Nevynechajte čerstvé ovocie, zeleninu a bylinky, ktoré vám nielenže posilnia imunitu, ale tiež dodajú energiu na prípadné ďalšie pracovné dni alebo aj silvestrovské prípravy.

Ak zatúžite po masáži a vaše obľúbené wellness centrum je zatvorené, nevadí. Spomedzi svojich blízkych si vyhliadnite toho, koho pasujete do role svojho maséra a kliknite si do našej kategórie WELLNESS. Nájdete tu množstvo inšpirácii na masáže všetkého druhu. K romantickým Vianociam patrí aj láska, takže sa nebráňte vyznaniam, bozkom, dotykom aj objatiam. Tie totiž bezpochyby patria k tým najhrejivejším wellness procedúram.

Ako zvyknete oddychovať počas Vianoc vy?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE