TEST: GSMART SIERRA S1

Na testovanie tohto smartfónu som sa tešila, a veľmi, avšak po obdržaní sa moja radosť mnohokrát znásobila! A aké boli dôvody sa dočítate v dnešnom teste...

 

Ako ste si už zaiste všimli, jeden smartfón od tejto značky som už pred niekoľkými týždňami testovala, takže by Vám značka GSMART nemala byť až takou neznámou... Tentokrát som sa však bližšie pozrela na zúbok modelu SIERRA S1.

GIGABYTE-SIERRA-S1

Zdroj: Shutterstock®

Ako začiatkom každej mojej recenzie, i teraz si napíšeme nejaký ten oficiálny popis, prípadne parametre smartfónu, aby ste mali akú-takú predstavu.


GSMART SIERRA S1 má operačný systém Android 4.2 (Jelly Bean), ktorý má v podstate väčšina najnovších smartfónov. Má 5" HD IPS (In-Plane Switching) LCD displej, ktorý umožnuje sledovať filmy a obrázky jasne z akéhokoľvek uhla. Užívanie si zábavy po dlhú dobu neunaví Vaše oči tak jednoducho, ako je to pri iných displejoch.

GIGABYTE-GSMART

Zdroj: Shutterstock®

Musím sa priznať, že ja osobne si smartfón vyberám podľa toho, aký má dizajn, až potom prihliadam na všetky vlastnosti a funkcie. Jednoducho povedané - ak mi nepadne do oka vzhľadovo, je mi jedno čo všetko dokáže. A teda môžem Vám povedať, že tento model ma okamžite svojím vzhľadom a veľkosťou upútal! Má čistý a jednoduchý dizajn, tvorený z brúseného kovu a s hranatým ukončením, spolu s ergonomicky ukončenými hranami, aby dokonale vyhovovali každej dlani.

GSMART-SIERRA

Zdroj: Shutterstock®

Taktiež je o mne dávno známe že biela farba je mojou najobľúbenejšou farbou. Ale dosť však už bolo o vzhľade ako takom, prejdime teda pomaličky k tomu krásnemu obrovskému displeju, ktorý sa pýši ostrým obrazom, perfektným kontrastom a vysokým jasom. Dokonca obraz nemení svoje vlastnosti ani pri dotyku prstom, a zostáva stále v rovnako vysokej kvalite!

smartfon-sierra-s1

Zdroj: Shutterstock®

Toto je zatiaľ v poradí tretí smartfón, ktorý som mala možnosť testovať, a tak ako aj tie dva predošlé, aj tento disponuje vlastnosťou DUAL SIM. To znamená, že so sebou nemusíte "vláčiť" 2 telefóny, ale v kľude Vám postačí jeden. Ďalšou výhodou SIERRA S1 je až 13Megapixelový fotoaparát s výborným ZOOM-om, čiže dokážete odfotiť aj detaily z veľkej vzdialenosti. Kvalitu však nejdem nijako posudzovať, pretože som zvyknutá už nejakú tú dobu fotiť zrkadlovkou, takže by bol môj názor asi neobjektívny, avšak verím, že na bežné fotografie musí byť postačujúci!

smartfon-gsmart-sierra

Zdroj: Shutterstock®

Smartfón obsahuje i dedikované tlačidlo fotospúšte na boku telefónu, pomocou ktorého viete jednoduchšie fotiť, natáčať či zdieľať digitálny obsah. A pomaličky prechádzame k ďalšej  úcty hodnej vlastnosti, a tou je USB On-The-Go, ktorá umožňuje použiť aj iné USB zariadenia pripojené k Sierra S1. Napríklad prehrávať video alebo hudbu uloženú na externom disku, alebo kopírovať súbory na USB kľúči, prípadne pripojiť myš a klávesnicu.

gigabyte-smartfon

Zdroj: Shutterstock®

Napriek tomu, že je neuveriteľne výkonný, s bezproblémovým rýchlym webom, má nízku spotrebu energie. Používanie bolo pre mňa jednoduché, rýchle. Hneď som sa vedela zorientovať čo a ako. Medzi obrazovkami sa viete "preklikávať", dokopy ich je 5. Môžete si na ne stiahnuť kopu aplikácií, ja však mám plochu radšej čistú, prípadne len so základnými aplikáciami, ktoré najčastejšie používam, ako je napr. pripojenie k Wifi, zapnutie GPS, či nastavenie jasu.

Čo by som tiež chcela pochváliť je, že má dostatočne hlasité zvonenie, a to isté platí i pri prehrávaní hudby prostredníctvom slúchadiel! Ak som doma, telefón si zväčša nenesiem so sebou, takže ak som náhodou odbehla niekam ďalej, vďaka hlasnému zvoneniu som stihla dobehnúť, pokiaľ prestal zvoniť :))

 

Veľmi kvitujem i možnosť odomykania telefónu tvárou vďaka prednej 2Megapixelovej kamere. Táto funkcia je zatiaľ pre mňa novinkou, no jej používanie sa mi okamžite osvedčilo :)

Na záver mojej nadšenej recenzie by som už len dodala rozmery, cenu a web, kde si môžete tento krásny smartfón zakúpiť :)


Takže, o tom, že je to skutočne mega veľký telefón, svedčia jeho rozmery - 145.5 x 72.5 x 8.9 mm/ 168g s batériou. Podľa mňa toto už je nie len telefón, ale aj módny doplnok :)) Kúpiť si ho môžete za 269€ na tomto webe - http://gsmart.sk

TELEFON-SIERRA-S1

Zdroj: Shutterstock®

2 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

14.09.2014 12:51

veľmi pekný mobil s bielym obalom ale o tejto značke som zatiaľ nepočula...

Vaše meno:

Marian

Marian

29.12.2015 00:39

Test mohol byt podrobnejsi...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE