TEST: La Roche-Posay - EFFACLAR K(+)

Puberta vie byť niekedy dosť bláznivá a pekne sa vyblázni aj na našej pleti. Všetky tie hormonálne zmeny, s ktorými sa musí naše telo vysporiadať, sa často spájajú aj s nepeknými vyrážkami na našej pleti. Čo však vtedy, keď vaše telo už dávno dospelo a vaša pleť sa stále správa stále bláznivo? :)

 

Žijeme v rýchlej dobe, plnej stresu, kedy už akné nie je len sprievodným javom dospievania, ale často nám ním telo niečo signalizuje. Stres, zlá životospráva, nedostatok spánku, fajčenie a iné zlé návyky často oslabujú náš imunitný systém a telo potom ťažšie bojuje so zapálenými vyrážkami. 

 

Testovali sme tiež: La Roche-Posay Lipikar Gel Lavant

La Roche-Posay Lipikar Gel Lavant

Zdroj: Shutterstock®

Je dobré vedieť, že netreba zbytočne bojovať proti akné vytláčaním (aj keď ten nutkavý pocit sa ťažko potláča) - môžete si jednak zaniesť nečistoty do poranenej pokožky alebo dokonca zatlačiť zápal do ešte nižších vrstiev pokožky. Najlepším bojom proti akné je zamerať sa viac na starostlivosť o pokožku za pomoci rôznych kozmetických produktov, ale dbať aj na lepšiu stravu a pozorovať svoju pokožku, ako na ňu reaguje. Moja pleť napríklad reaguje zápalovými prejavmi kože, keď zjem veľa čokolády a prejavuje sa to predovšetkým vtedy, keď čakám ,,svoje dni".

 

Testovali sme aj: La Roche – Posay - BB krém Anthelios XL 

la roche-posay EFFACLAR K(+)

Zdroj: Shutterstock®

La Roche-Posay EFFACLAR K(+) 

 

Prelomová technológia krému redukuje príznaky mierneho akné vďaka exkluzívnej kombinácii zložiek: Retinyl Linoleate, kyselina salicylová a mikroexfoliačná LHA. Krém sťahuje póry a premieňa textúru pleti. Čistí pleť od pupienkov a zabraňuje tvorbe nových. Zjemňuje textúru pleti. Poskytuje dennú liečbu miernym prejavom akné, pleti s nepravideľnou textúrou, upchanými pórmi, čiernymi bodkami a pupienkami. Hydratačná, svieža, nemastná textúra. Bez parabénov. 

 

Testovali sme tiež: LA ROCHE-POSAY komfortný krém na opaľovanie

la roche-posay EFFACLAR K(+)

Zdroj: Shutterstock®

Balenie produktu nejako extra ,,nevytŕča" svojim vzhľadom v porovnaní s ostatnými produktmi značky La Roche-Posay. EFFACLAR K(+) sa ukrýva v bielej tube s modrým obdĺžnikovým logom. Všetky dôležité informácie o produkte nájdete na krabičke. Vrchnáčik produktu ma milo prekvapil, pretože je priehľadný a veľmi sa mi tento detail na produkte páči. EFFACLAR K(+) sa ukrýva v kovovej tube, hrot produktu je užší, dlhší a je vyrobený z plastového materiálu, ktorý zamedzuje prebytočnému vytlačeniu krému. 

 

Krémik je jemnej konzistencie, je krásne našľahaný, skvelo sa rozotiera a ľahko sa vstrebáva do pokožky. Má bielo-jemnú priehľadnejšiu textúru s vôňou citrusov. Vonia pekne, ale skôr sa mi táto vôňa hodí pre čistiace prostriedky. :)

 

Odporúčame prečítať aj: La Roche-Posay starostlivosť o citlivé až alergické očné okolie

la roche-posay EFFACLAR K(+)

Zdroj: Shutterstock®

Krémik je primárne určený pre problematickú a zmiešanú pleť, takže som chvíľu váhala, či sa pustiť do testovania sama alebo ho posuniem niekomu, komu by sa zišiel viac ako mne. Krémik je vhodný na čierne bodky, ale aj na zapálené pupienky.

 

Aká je moja pleť? Na nose ma trápia čierne bodky a zapálené pupienky, ako som už spomínala. Objavujú sa cca v mesačných intervaloch, kedy sa bojím pupienku čo len dotknúť, pretože je bolestivý. Je to sprievodný jav ,,mojich dní" a vždy sa mi pupienky objavia v spodnej časti tváre v okolí úst a predovšetkým brady. :( Rozhodla som sa teda vyskúšať EFFACLAR K(+).

 

Odporúčame prečítať tiež: La Roche-Posay starostlivosť o atopickú pokožku

la roche-posay EFFACLAR K(+)

Zdroj: Shutterstock®

Bola som veľmi milo prekvapená, ako na EFFACLAR K(+) reagovala moja pleť. Krémik som používala len na T-zónu - oblasť nosa a priestor medzi obočím, kedy som sa klasicky nakrémovala a v kritických dňoch som ho aplikovala aj jemným vklepkávaním na bolestivé pupienky. Krém som používala denne vo večerných hodinách, hoci sa môže používať ráno aj večer. Krémik krásne hydratuje, ale aj napriek tomu som ho ešte pretrela krémom, ktorý som nanášala na celú oblasť tváre, takže ho používam ako také sérum. 

 

EFFACLAR K(+) krásne zminimalizoval moje čierne bodky, ktoré sú menej viditeľné a aj rozšírené póry sa akoby viac stiahli so seba. Čo sa týka boľavých pupienkov, krém akoby urýchlil ich proces hojenia, pupienok bol menej bolestivý a celkovo narobil menej ,,šarapaty" ako obvykle.

 

Odporúčame prečítať aj: La Roche-Posay ANTI-AGE RAD REDERMIC 

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

29.12.2015 07:40

dobre vediet,ak bude treba, poradim tento kremik inym

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 15:53

1

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

04.08.2023 15:53

1

Erika Špacírová

Erika Špacírová

29.12.2015 10:44

občas by sa mi veru zišiel

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

29.12.2015 14:51

wau Ďakujem veľmi pekne za recenziu presne mám v tej istej časti lokálne akné a trápim sa s tým,

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 21:33

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 21:33

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE