TEST: Aromatické vrecúško, sviečka a vonné tyčinky od Spa Ceylon

Kde je príjemnejšie miesto na oddych, ako v upratanej a krásne rozvoňanej domácnosti? Jedinečné vône dokážu razom z každej domácnosti vytvoriť akúsi oázu pokoja. Mnohé vône majú rôznorodé vlastnosti, niektoré sú povzbudzujúce, iné upokojujúce, ďalšie zlepšia náladu, podporia produktivitu, alebo pripravia telo i myseľ na spánok. Sila vôní je využívaná od nepamäti a dnes je liečba vôňami, alebo inak aromaterapia, stále populárna.

Aromaterapia v rámci alternatívnej medicíny využíva prírodné aromatické látky na liečebné účely. Rôzne aromaterapeutické produkty má vo svojej ponuke i značka ajurvédskej kozmetiky Spa Ceylon. Niektoré z produktov sme otestovali i v našej redakcii, a to konkrétne aromatickú sviečku, vonné tyčinky a špeciálny aromatický vankúšik. Ak milujete rôzne vône tak ako my, v dnešnej recenzii si prídete na svoje. 

Pozri aj: Čarovná africká fialka – ako sa o ňu starať a čo robiť, keď nekvitne?

aromatické vrecúško

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Aromatické vrecúško Pink Lotus Almond

Aromatické vrecúško s vôňou Pink Lotus Almond kombinuje prírodné vulkanické minerály s čistými esenciálnymi olejmi a prírodnými zložkami. Voňavá zmes je fúziou:

  • ružového lotosa,
  • neroli,
  • ylang ylang,
  • a mandlí.

Aromatické vrecúško je určené na prevoňanie interiérov či menších priestorov v byte. Možné je ho umiestniť napríklad v aute, ale aj v zásuvkách, šatníkoch či obliečkach. Voňavá zmes prebúdza, posilňuje aj povzbudzuje, osvieži telo aj myseľ. Vrecko je navyše zdobené kvetinovými motívmi, ktoré sú inšpirované tradičným umením z veľkolepých kráľovských palácov starovekého kráľovstva Cejlónu. 

Prírodná aromatická sviečka Pink Grapefruit

Prírodná aromatická sviečka s vôňou Pink Grapefruit je vyrobená zo:

  • 100 % prírodnej zmesi rastlinných voskov (sójový a palmový vosk),
  • čistých esenciálnych olejov – ružový grapefruit, limetka a bergamot.

Sviečka je starostlivo miešaná a ručne odlievaná, čím sa zabezpečuje zachovanie upokojujúcich vlastností esenciálnych olejov. Horí cez 6 hodín a jej jedinečná vôňa rovnako povzbudzuje a posilňuje. Balenie je taktiež zdobené kvetinovými motívmi, ktoré sú inšpirované dávnym Cejlónom. Sviečka neobsahuje alkohol, parafíny ani parabény. 

Aromatické vonné tyčinky Neroli Jasmine

Tradičné ajurvédske aromatické vonné tyčinky s vôňou Neroli Jasmine využívajú ingrediencie lokálneho trhu:

  • voľne rastúce bylinky zberané v ich prirodzenom prostredí,
  • čisté esenciálne oleje (neroli, jazmín, tiež pomaranč a bergamot),
  • prírodné živice,
  • a vonné látky.

Táto exotická voňavá zmes pripomína dávny Cejlón, upokojuje a ozdravuje telo aj myseľ. Tyčinky sú ručne rolované a parfumované, vďaka čomu sú vlastnosti esenciálnych olejov zachované. Horia približne 90 minút. Balenie tyčiniek je navyše zdobené kráľovskými insígniami, ktoré sú inšpirované starovekým Cejlónom. 

Pozri aj: Čo je mikrozelenina? Objav jej účinky a spôsoby pestovania aj v byte!

aromatické vonné tyčinky

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ako sa voňavé produkty osvedčili v praxi?

Osobne som veľký milovník rôznych vôní, kvetinových aj citrusových, bylinkových, mentolových, drevitých. Mám rada voňavú kozmetiku a rovnako sa mi páči, ak to pekne vonia v domácnosti. Vždy mám poruke niekoľko voňavých sviečok, tiež rada používam difuzér s rôznorodými esenciálnymi olejmi. Aromatické produkty od Spa Ceylon v nádherných farbistých obaloch ma preto zaujali prakticky ihneď.

Ako prvá ma dostala najmä sviečka s vôňou ružového grapefruitu a limetky, jej dokonalú výrazne citrusovú vôňu som si zamilovala na prvé ovoňanie. O to viac sa mi páčilo, keď po zapálení sviečka rozvoňala skutočne celú miestnosť. Mnohé sviečky krásne voňajú len vtedy, keď si priamo k nim privoniate a po zapálení sa ich vôňa prakticky stratí. Sviečka od Spa Ceylon dokonale rozvoniavala miestnosť počas celej doby horenia. Sviečku som už vypálila a keďže je jej obal nádherný, nádobku som očistila a zostal mi z nej krásny svietnik na malé čajové sviečky, z čoho mám radosť.

Kým sviečka si našla miesto v spálni, aromatické tyčinky som používala hlavne v obývačke. Ich vôňa je výrazná a pomerne ťažká, pripomína mi orient, ale evokuje vo mne i luxus či dokonca akúsi mágiu, čo pravdepodobne spôsobuje sladkastá dymová vôňa na pozadí, ktorá sa po zapálení šíri po miestnosti. Palička skutočne tlie takmer dve hodiny a v stojančeku na to určenom drží bez problémov. Ja som si jednu vždy zapálila napríklad po upratovaní, ale aj bežne pri oddychu či pri čítaní knihy na zlepšenie atmosféry. 

Z trojice aromatických doplnkov ma pravdepodobne najviac zaujal aromatický vankúšik, pretože nič podobné som ešte neskúšala. Ide v podstate o menšie vrecko s náplňou, krásne zdobené, ku ktorému sú pribalené aj kvapky Aromaveda Home Fragrance Blend. Vrecúško stačí voňavou zmesou potrieť a umiestniť na vybrané miesto. Ja som sa ho rozhodla dať do šatníka a urobila som veľmi dobre. Vrecúško som postupne na pár dní vždy ponechala v jednej poličke a jeho vôňa sa všade navôkol rozniesla. Je výrazne kvetinová, veľmi príjemná. 

Pozri aj: Citrónová tráva: Ako na jej pestovanie, prípravu čaju aj využitie oleja?

vonná sviečka

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Odporúčam aromaterapeutických pomocníkov od Spa Ceylon?

Áno, testované aromatické doplnky od Spa Ceylon môžem len a len odporučiť. Ak rovnako ako ja obľubujete vône v domácnosti, sklamanie z produktov vás určite nečaká. Dobrou správou navyše je, že tieto produkty sú dostupné vo veľkom množstve rôznych vôní. Napríklad len samotné vankúšiky ponúkajú vo viac ako desiatich verziách. Či už vás zaujali práve vrecúška, alebo aj sviečky či paličky, neváhajte sa bližšie pozrieť na ich rôzne vône a účinky a zvoliť tie najlepšie pre vás. 

Pre mňa je to už druhá skúsenosť so značkou Spa Ceylon. Pred časom som od značky testovala produkty z radu Peace s vôňou citrónovej trávy, s ktorými som bola veľmi spokojná. Spa Ceylon má toho v ponuke skutočne mnoho, či už voňavé bytové doplnky, ako aj produkty na starostlivosť o telo, ktoré sú charakteristické svojimi oku lahodiacimi a originálnymi obalmi. Rada preto vyskúšam zase nabudúce i niečo ďalšie. 

Aromatické sviečky, vrecúška, vonné tyčinky, ale aj difuzéry či esenciálne oleje, dokonca vlasovú, telovú a pleťovú kozmetiku a čaje od Spa Ceylon nájdete na www.spaceylon.sk alebo v kamennej predajni.

Galéria - Aromatické produkty od Spa Ceylon

1 komentár
Katarína Konečná

Katarína Konečná

27.10.2021 08:21

mám rada vonné sviečky s vôňou vanilky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE