TEST: MIXA CC krém proti začervenaniu

Značku Mixa všetky poznáte minimálne z reklamy. A čo by sme to boli za testerky, keby sme ju neskúsili aj na vlastnej koži?! Ja som testovala CC krém a dnes sa s Vami chcem podeliť o moje pocity, ktoré som počas tohto testovania nadobudla.


Na úvod si však neodpustím niekoľko zaujímavých informácii o samotnej značke, ktorá vznikla v roku 1924 vo francúzskej lekárni. Spočiatku sa špecializovala len na produkty určené detskej pokožke, no postupne sa ponuka rozšírila pre všetky potreby citlivej pleti tváre a tela a v súčasnosti už poskytuje kompletnú starostlivosť o citlivú pleť tváre aj tela pre celú rodinu!

 

Názov Mixa pochádza z latinského výrazu „miscere“, čo možno voľne preložiť ako „vytvoriť zmes tých správnych prísad“.

mixa-cc

Zdroj: Shutterstock®

Hlavnými účinkami tohto CC krému sú - zmiernenie začervenania pleti, upokojenie podráždenia a zjednotenie tónu pleti. Tento CC však nie je ako ostatné - na forme tónovania, no svojimi účinkami preniká hlboko do pokožky, a práve vďaka dlhodobému a pravidelnému používaniu postupne upravuje a zjednocuje tón pleti.

mixa-cc-krem

Zdroj: Shutterstock®

Zloženie je obohatené o ochranný faktor SPF15, a mnohé účinné látky ako je výťažok z kvetu arniky a vitamín B3, ktoré pleť upokojujú, kofeín proti začervenaniu a jedinečnú zmes olejov a vosku známu ako Cold Cream, ktorá pomáha upokojiť pleť.

 

Podľa mňa je tento krém vysoko kvalitný. Ja mám problematickú pleť, a tak každé upokojenie môjho, v poslednej dobe nehorázne búriaceho sa akné, príde vždy viac ako vhod. A naozaj sa mi to vďaka tomuto krému aj v celku darí, avšak na ulicu si nemôžem dovoliť vyjsť len s použitím krému, no potrebujem použiť aj make-up.

mixa-cc-cream

Zdroj: Shutterstock®

No v dni, keď sa na príliš dlho nikam nechystám, si ho užívam do sýtosti. Cítim sa vďaka nemu lepšie, keď viem, že sa mi o pleť stará poriadny krém. Či mi vyrovnal tón pleti je zatiaľ skoro tvrdiť, no verím, že ak pravidelné používanie nezanedbám, určite sa dočkám pozitívneho výsledku!

mixa-sensitive

Zdroj: Shutterstock®

Obľúbila som si ho natoľko, že ho dokonca občas používam aj na ruky nie len na pleť, pretože skvele vyživuje a hydratuje, a tak si z času na čas doprajem takúto vysoko výživnú kúru :)) Navyše má veľmi príjemnú, nevtieravú vôňu, takže o zážitok z arómy mám postarané tiež!

mixa-care

Zdroj: Shutterstock®

Konzistencia sa rýchlo vstrebe do pokožky a nezanecháva mastný ani lepivý pocit. Je redšia, takže netreba na jedno použitie aplikovať veľké množstvo, práve naopak. Za seba teda môžem tento krém odporúčať, a určite sa teraz po kladnej skúsenosti začnem v drogérii po tejto značke obzerať viac ako doteraz! :)

 

 

Zakúpiť si ho môžete aj priamo TU.

mixa-skin

Zdroj: Shutterstock®

9 komentárov
Jana Mariaková

Jana Mariaková

02.02.2015 10:38

Ja mám tiež problematickú pleť, asi krém vyskúšam. Ďakujem za recenzie :)

Vaše meno:

Miloslava Ištvánová

Miloslava Ištvánová

02.02.2015 11:03

túto značku som neskúšala, no je na čase to zmeniť.

Vaše meno:

Jana Kováčová

Jana Kováčová

02.02.2015 12:33

mám rada túto značku lebo je na citlivú plet, ale trocha mi vadí tá "vona" aspon pri telovom mlieku. rada ho pouzívam ale iba ak uz nikam nejdem. tento krem na tvar som este neskusala, ale asi sa nechám prehovorit :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

02.02.2015 15:43

mala som ho ako vzorku, s ktorou som bola vcelku spokojná, ešte nieje podľa mňa dosť rozšírená táto značka

Vaše meno:

Tatiana Ondrašinová

Tatiana Ondrašinová

03.02.2015 10:56

túto značku mám veľmi rada, určite vyskúšam aj tento krém

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.02.2015 13:52

mám micelárnu vodu Mixa a som veľmi spokojná takže aj tento krém určite nesklame

Vaše meno:

Zuzana Tomanová

Zuzana Tomanová

03.02.2015 17:21

Ešte som neskúšala nič z tejto značky

Vaše meno:

Lucia Godorová

Lucia Godorová

04.02.2015 22:15

Veľká spokojnosť

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

05.02.2015 09:53

krémy od tejto značky mám rada, sú veľmi dobré

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE