TEST: Mixa - upokojujúci krém proti začervenaniu s OF 15

Citlivá pleť je z časti rovnaká ako každá iná, avšak rozhodne je taktiež v jednej oblasti jedinečná. 
Čo je na nej také zvláštne? Prečo je o nej stále čoraz viac počuť? 

 

Prah tolerancie citlivej pleti tak na vnútorné, ako aj vonkajšie podnety, je nižší než ako je pri normálnej pleti. V tomto faktore tkvie primárne celý rozdiel! Ktorá s Vás ste majiteľkou citlivej pleti istotne budete súhlasiť, že citlivá pokožka prehnane reaguje na všetko, s čím sa stretáva a čo cíti. Táto reakcia pleti na podnety má za následok jej viditeľné príznaky.  

 

Na povrchu pleti sa objavuje: sčervenanie, lúpanie alebo dokonca kuperóza (rozšírené červené a fialové cievky) v prípadoch dlhodobej a intenzívnej citlivosti. Citlivá pleť zažíva okrem povrchových príznakov aj nepríjemné hĺbkové pocity: pálenie, napätie, v akútnych prípadoch aj svrbenie

 

Na tieto problémy však existuje riešenie! Mixa, odborník na citlivú pleť ponúka riešenie a prichádza s produktom CC krém, ktorý pôsobí upokojujúco a zmierňuje začervenanie pleti.

Mixa CC krém - upokojujúci krém proti začervenaniu s OF 15

Zdroj: Shutterstock®


Mixa, odborník na citlivú pleť, vznikla vo francúzskej lekárni v roku 1924. Spočiatku špecialistka na krehkú detskú pokožku rozšírila postupne ponuku pre všetky potreby citlivej pleti tváre a tela o vysoko-účinné a tolerantné produkty.

 

Produkty značky Mixa obsahujú jedinečnú zmes olejov a vosku známu ako Cold Cream, ktorá pomáha upokojiť pleť. Úľavu pre vysušenú a napnutú pokožku poskytuje glycerín, typická lekárnická zložka, vďaka ktorej je aj citlivá pleť intenzívne hydratovaná a chránená pred vysušením. Ďalšou vzácnou aktívnou zložkou je kvet arniky, známy pre svoje jedinečné účinky proti sčervenaniu pleti. 

Mixa novinka - cc krém

Zdroj: Shutterstock®

Krém má klasické tubové balenie - obal je jednoduchý biely s popisom a s červeným uzáverom. Krém má až 50ml, takže jedno balenie vydrží viacej mesiacov aj pri každodennom natieraní sa. Samotný krém má bielu pomerne hutnú konzistenciu s jemne zelenskavým podtónom. Má veľmi príjemnú, takú nevtieravú sviežu vôňu.

 

Krému stačí na celú pleť málo - zhruba množstvo o veľkosti hrášku. :) Nemastná konzistencia krému zaručuje rýchle vstrebanie sa do pokožky, bez neželaného mastného filmu na jej povrchu. Pleť je po aplikácii hladká na dotyk a aj pripravená na aplikáciu make-upu (pokiaľ ho potrebujete). Čo sa týka zjednotenia tónu pleti, to zatiaľ nebadám, avšak s krémom som spokojná, moja pleť dostáva všetko to čo potrebuje a to je výživa, hydratácia a upokojenie. Krém mi pleť počas testovania nijak nepodráždil.

Mixa CC krém - upokojujúci krém proti začervenaniu s OF 15

Zdroj: Shutterstock®

V tomto Mixa CC kréme nenájdete prebytočné prísady, ako sú parabény, alkohol alebo farbivá!

 

Odporúčaná cena 50ml balenia krému je 6,88€.

Viac informácií o produkte nájdete TU.

Mixa - upokojujúci krém proti začervenaniu s OF 15

Zdroj: Shutterstock®

Máte problémy so začervenaním pleti?

Vyskúšali ste už nejaké výrobky značky Mixa? S ktorými ste najviac spokojné?

4 komentárov
Jana Mariaková

Jana Mariaková

21.02.2015 11:44

Mám citlivú pokožku a nájsť dobrý krém je umenie, vyskúšam a uvidím či pomôže. Ďakujem za recenziu :)

Vaše meno:

Mária Sedláková

Mária Sedláková

21.02.2015 17:14

problém so začervenaním pleti nemám ale takže tento výrobok asi nie je pre mňa :-) ale mám Mixa micelárnu vodu a tá je skutočne dobrá

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

20.05.2015 15:50

tento problém nemám, ale mala som micelárnu vodu a tá bola fajn :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.08.2015 10:21

našťastie nemám tento problém ale Mixa je kvalitná značka ktorá určite pomôže.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE